Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

Topic: Montarea instalațiilor AC la Mercedes-Benz Citaro E3 (2018)

315 posts, 95742 views
⚠  Forum Rules

Go to page:  1  ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

📖 Pagination options

• anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Montarea instalațiilor AC la Mercedes Citaro Euro 3 (201 anndrei

Nici asta-vara nu le instalau atat de repede. Pacat ca sunt de slaba calitate si nu prea fac fata dar pe liniile preorasenesti unde vor fi turate, statiile sunt mai rare si poate se va simti mai rece in ele.

Re: Montarea instalațiilor AC la Mercedes Citaro Euro 3 (201 dany

Pentru periferie este nevoie de maxim 350 autobuze euro 3, avand in vedere ca ac se monteaza doar pe 150, rezulta ca acestea vor fi folosite pentru oras. Stiu ca nu este perfect valabil pentru ca vom avea si euro 4 pe periferie insa teoretic asa ar trebui sa fie

• anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Montarea instalațiilor AC la Mercedes Citaro Euro 3 (201 anndrei

Eu as baga toate cazaturile pe liniile de periferie. Este aberant sa circule in linii centrale autobuze fara AC si pe liniile periferice Citaro euro4 dotat cu AC.

• V2A
  • Posted:
  •  

Re: Montarea instalațiilor AC la Mercedes Citaro Euro 3 (201 V2A

+ 4180. Sunt unele autobuze cărora nu le-au fost montate tablele din salon (ex. 4281).

Re: Montarea instalațiilor AC la Mercedes Citaro Euro 3 (201 Andrei4509

anndrei wrote:
Eu as baga toate cazaturile pe liniile de periferie. Este aberant sa circule in linii centrale autobuze fara AC si pe liniile periferice Citaro euro4 dotat cu AC.

Tin sa fac urmatoarea afirmație la cele spuse in mesajul de mai sus, in mesajul tău @anndrei. Având în vedere, faptul că si cetatenii județului Ilfov, plătesc taxe, impozite, un transport, care la ora actuală nu ne oferă foarte multe beneficii si care de multe ori este un real pericol, eu sunt de părere si consider ca acele "cazaturi" pe care tu le-ai "numit" se numesc Mercedes-Benz până la urmă. Intr-adevar si cetatenii din București au nevoie de un transport civilizat si ridicat standardelor UE. Dar asa cum si ei au nevoie de transport normal si sigur, asa dorim si noi sa avem transportul in comun. Acestea fiind spuse, am încheiat redactarea afirmațiilor.

Re: Montarea instalațiilor AC la Mercedes Citaro Euro 3 (201 Daddy

AC ar trebui sa fie prioritar pe liniile aglomerate, unde este nevoie, sa nu comparam necesitatile unui 123 cu ale unui 124 sau 471. In acelasi timp, strict referitor la discutia de mai sus, sa nu uitam care este aportul CGMB fata de CJ Ilfov la constituirea si activitatea STB S.A.
Andrei4509 wrote:
[...] si cetatenii județului Ilfov, plătesc taxe, impozite, un transport[...]

Go to page:  1  ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2318 forum members have written 423897 posts in 5275 topics and 515 subforums.

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”