Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

Topic: Montarea instalațiilor AC la Mercedes-Benz Citaro E3 (2018)

315 posts, 97791 views
⚠  Forum Rules

Go to page:  1  ... 13 14 15 16 17 18 19  ... 23

📖 Pagination options
  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Montarea instalațiilor AC la Mercedes Citaro Euro 3 (201 Utilizator anonim

150 unitati. Pana acum vad ca la Militari sunt cele mai multe.

Re: Montarea instalațiilor AC la Mercedes Citaro Euro 3 (201 Victor92

Pentru 150 de instalatii a fost licitatia.

Re: Montarea instalațiilor AC la Mercedes Citaro Euro 3 (201 dany

150 si montam pe autobuze cu 41xx :D ....

• Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Montarea instalațiilor AC la Mercedes Citaro Euro 3 (201 Utilizator anonim

Unele 41xx se tin mult mai bine decat unele 45xx... Si oricum nu e mare diferenta intre ele, fiind livrate in maxim 2 ani.

Nu te contrazic, pt ca asa este si oricum cred ca pot fi relocate in cazul scoaterii din uz. Utilizator anonim ai idee cand va fi implementat programul de transport? Am postat ceva in zona Ilfov si acolo vad ca mesajele nu prea sunt citite, asa ca intreb aici.

Re: Montarea instalațiilor AC la Mercedes Citaro Euro 3 (201 Gabi23

@dany: Îți pot da un exemplu concret, #4135 de la Militari, fabricat în 10 mai 2006, intrat în exploatare în 11 iunie 2006. Printre altele, în anul 2007 a avut înlocuită cutia de viteze, iar în august 2015 a primit motor nou (nu reparat ca multe altele distruse). Conform ”bordului” are per total în prezent peste 700 mii de km. I s-a montat AC pentru că poate circula lejer încă o perioadă de timp. Spre comparație, #4550, fabricat în 14 martie 2007 și intrat în exploatare prin aprilie 2007, cu aproximativ 600 mii km pe bord, nu a primit AC. Nu cred că ar trebui ținut cont de faptul că e 41xx sau 45xx, ci de alte criterii strict tehnice. Dar pentru asta, teoretic ar trebui să fie oameni cu discernământ și specializare la S.T.B...
Și offtopic: Mai erau unii care boceau Rocar seria 12xx, care erau mai distruse decât multe chiar și din seria 1xx  :popa: Cred că știi foarte bine că la Titan, deși s-au tăiat la ”număr” Rocar venite de la Militari, nu suportau comparație cu epave Rocar venite de la Nordului sau chiar după cu unele de la Floreasca.

• Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

4106, nu stiu daca a fost mentionat, eu am cautat si nu am gasit nimic despre el

Montajul de instalatii a ajuns si la Titan, 4107 este una din masinile care tocmai a primit ac.

Go to page:  1  ... 13 14 15 16 17 18 19  ... 23

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2339 forum members have written 426107 posts in 5295 topics and 516 subforums.

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”