Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

Topic: Montarea instalațiilor AC la Mercedes-Benz Citaro E3 (2018)

315 posts, 97797 views
⚠  Forum Rules

Go to page:  1  ... 12 13 14 15 16 17 18  ... 23

📖 Pagination options

Re: Montarea instalațiilor AC la Mercedes Citaro Euro 3 (201 dany

Vad ca montarea acestor unitati de ac se concentreaza pe anumite autobaze, restul vor primi si ele sau....?

• Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Montarea instalațiilor AC la Mercedes Citaro Euro 3 (201 Utilizator anonim

Teoretic ar fi montaj la procent de autobuze fara aer conditionat pentru fiecare autobaza, practic cred ca se tine cont mai mult de autobaza, daca ne uitam Militari are cele mai multe momenta, urmata de Pipera. Oricum liniile urbane bune vor ramane numai cu Otokar/Citaro E4 pe masura ce vin autobuzele noi, iar E3 vor migra mai mult catre liniile mai periferice si viitoarele preorasenesti.

Utilizator anonim wrote:
Teoretic ar fi montaj la procent de autobuze fara aer conditionat pentru fiecare autobaza, practic cred ca se tine cont mai mult de autobaza, daca ne uitam Militari are cele mai multe momenta, urmata de Pipera. Oricum liniile urbane bune vor ramane numai cu Otokar/Citaro E4 pe masura ce vin autobuzele noi, iar E3 vor migra mai mult catre liniile mai periferice si viitoarele preorasenesti.

Ai idee de cand vor aparea liniile preorasenesti? Iti multumesc

Re: Montarea instalațiilor AC la Mercedes Citaro Euro 3 (201 Gabi23

Problema e că oricum au distrus ani de zile și distrug în continuare Euro 4 pe liniile de periferie.  :popa:  Nu știu dacă se va putea reglementa cumva scoaterea/introducerea E4 la periferii.    Spre exemplu: #4668 care a circulat 10 ani pe liniile urbane de la Militari (în general foarte mult, pe linia 178), parcurgînd peste 600 mii de km, a ajuns să îi fie făcută licență în urmă cu câteva săptămâni pentru a fi circula pe linia 456 (Clinceni), de unde a ”zburat” Euro 3-ul #4388. Și exemplele astea sunt peste tot...

L-am zarit pe 4114 in aceasta dimineata pe la Vatra Luminoasa si acesta avea tulumbele de ac pe acoperis

Cate AC-uri se vor monta, aveti idee? Intreb asta pentru ca vad ca se monteaza ai pe cele cu 41xx-42xx, daca sunt mai putine decat numarul autobuzelor, teoretic nu ar trebui montate pe cele sosite printe ultimele, 45xx-44xx si asa mai departe? Pentru ce bun ca montan un AC pe un autobuz care e posibil sa fie scos din uz printre primele? Pe langa faptul ca montam AC dupa 10-12 ani pe niste autobuze...

Go to page:  1  ... 12 13 14 15 16 17 18  ... 23

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2339 forum members have written 426107 posts in 5295 topics and 516 subforums.

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”