Regiunile RomânieiTransilvaniaJudețul Cluj

 

Topic: Achiziții de tramvaie noi pentru Cluj

184 posts, 52157 views
 
Go to page:  1  ... 7 8 9 10 11 12 13 14
 
 

📖 Pagination options
Re: Licitatie 22 tramvaie Robert

Iarnă 2019

 


Re: Licitatie 22 tramvaie ticker

Era o vorba pe alt topic cum ca ar fi unul deja in depou. Stie cineva ceva? Ca la cluj nu am văzut o randare cu modelul ca la Oradea.

 


Re: Licitatie 22 tramvaie Robert

Am fost eu pe la ambele depouri să verific. Alarmă falsă, topicul fiind preluat de la o discuție chiar de pe acest forum.

 


Re: Licitatie 22 tramvaie Robert

Umbla articole prin presa ca primele tramvaie vor ajunge la Arad si Cluj + Oradea mai tarziu, fiindca sunt mai greu de asamblat, datorita specificatiilor cerute de primarie si a designului special.  :popa:

Astra isi dovedeste inca odata seriozitatea maxima fata de produsele sale experimentale...poate totusi se va intampla o minune, desi in Oradea se zvoneste ca vor ajunge 2 abia in Decembrie.

 


Re: Licitatie 22 tramvaie micutzu

Era de asteptat sa fie intarzieri,tinand cont ca sunt 4 comenzi de onorat la o capacitate de productie relativ mica.Sa vedem ce va fi,pentru Oradea era vorba ca prin Octombrie ajung primele bucati,dar mai bine sa ajunga mai tarziu decat sa fie asamblate in graba si sa apara probleme ulterior.

 


Re: Licitatie 22 tramvaie Robert

La Cluj-Napoca este același termen, octombrie prima unitate, cred că vor exista întârziere și probleme de asemenea. Ultimele troleibuze au fost tot în grabă virate, cu finisaje ce au lăsat de dorit, și foarte multe probleme la început.

 


Re: Licitatie 22 tramvaie punmeister

Livrarea tramvaielor Astra Vagoane Călători întârzie şi la Cluj – Napoca, după ce la Oradea s-a amânat pentru anul viitor. Primele două tramvaie româneşti noi ar putea sosi în Capitala Ardealului în ianuarie anul viitor, şi nu anul acesta aşa cum se preconiza iniţial, potrivit şefului Companiei de Transport Public Cluj.

"Termenul pentru livrarea primelor două tramvaie s-a prelungit până în ianuarie 2020. Au spus că au probleme cu primirea unor componente de acţionare electrică de la Siemens Germania", a explicat pentru ECONOMICA.NET Liviu Neag, directorul general al CTP Cluj. De asemenea, Astra Vagoane Călători ar fi motivat întârzierea în livrare şi prin introduderea unor normative tehnice de la UE. Acelaşi motiv a fost menţionat şi în cazul amânării livrărilor de tramvaie la Oradea. Șeful CTP Cluj mai spune că Astra Vagoane Călători ar trebui să livreze la Cluj toate tramvaiele comandate până la finele anului viitor.


https://www.economica.net/dupa-oradea-t ... 76054.html

 


Re: Licitatie 22 tramvaie ticker

Nu cred ca le vor livra in timp util nici pe cele de la Arad, nici pe cele de la Oradea si Cluj si nici Autenticele de la Galati...

 


Re: Licitatie 22 tramvaie Robert

Eu sunt tare curios cum de echipamentele de la Siemens nu au întârziat și pentru Arad și de asemenea cum de directivele europene nu se aplică și pentru acele tramvaie.

Începe saga pentru livrarea tramvaielor marca Astra...  :popa:

 


Re: Licitatie 22 tramvaie deprodio

La Galati deocamdata nu au finantare.Finantarea pentru tramvaie s-a realocat la reabilitarea unor strazi+cale rulare.

 


Re: Licitatie 22 tramvaie Robert

Cred ca trebuie schimbat numele in 24 de tramvaie, conform ultimelor relatari din presa.

De asemenea proma carcasa e gata pentru Cluj-Napoca, la interior tot gol. Probabil aprilie un termen optimist de livrare.

 


Re: Licitatie 22 tramvaie Linia 43

Tot din seria de foto publicata pe pagina de Facebook a viceprimarului orasului Oradea, Mircea Malan ,tramvaiul de Cluj reflectat in foto pare a avea designul frontal mai apropiat de cel din Oradea decat de cel standard,de Arad ,cu masca neagra imediat sub parbriz . Si montantii de la prabriz par drepti ,nu curbati ca la Arad. Apasati pe foto pentru o vedere mai buna.



 


Re: Licitatie 22 tramvaie Robert

Cel mai probabil...încă câteva luni de întârziere și aflăm  :popa:

 


Licitație 22 tramvaie Andrei Andraș

Cel puțin un tramvai este în drum spre Cluj, trecut de Oradea.

 


Go to page:  1  ... 7 8 9 10 11 12 13 14
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Județul Cluj  • 
Choose destination

Since our 2283 forum members have written 420935 posts in 5244 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use