Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

 

Topic: Discuții diverse

4036 posts, 904155 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 277 278 279 280 281 282 283  ... 289
 
 

📖 Pagination options
Re: Discuții diverse cosminduru

Nu s-au menținut chiar așa bine, pe 137 circulă niște rable cu aspect absolut degradat și demne de casat. Nu știu cum pot fi trimise în traseu, mai ales unul care trece prin centrul orașului, Universitate, asemenea mașini cu aspect și stare tehnică.

 


Re: Discuții diverse Chev Celios

ByOnu wrote here:
...

Nu stiu daca exista si fabrica din Franta (unde au fost produse hibridele noastre) la vremea aia, dar in situatie de forta majora s-ar fi putut opta pentru transferul unor comenzi de la alte fabrici samd.
...



Eu din cate stiu ultimele Euro 3 au fost facute in Franta , pentru ca fabrica din Germania intrase in modificari pentru varianta facelift.   Am impresia ca ultimele 30 de Citaro C1 (Euro 3) sunt cele facute in Franta si probabil ultimele Citaro C1 fabricate.

 


Re: Discuții diverse shoppy

Observat de mine de mai multe ori, cel mai devreme acum o ora, pe Mihalache, pe sensul spre Clabucet, incepand de la semaforul de la intersectia cu Alexandru Constantinescu(fosta Campina, Piata Domenii), soferii de pe 381 circula pe linia de tramvai depasind coloana oprita la semaforul de la strada Sandu-Aldea(ilegal), sarind statia Sandu Aldea chiar daca sunt calatori care asteapta in statie(incalca regulamentul), depasesc pe trecerea de pietoni de la strada Ivan Pavlov(ilegal) si revin pe banda in dreptul strazii Vasile Fuica, daca calatorii din autobuz fac scandal ca s-a sarit statia Sandu Aldea atunci ii lasa sa coboare in dreptul strazii Vasile Fuica(incalca regulamentul).

 


Re: Discuții diverse WT_fan06

Reclamație la TPBI, însoțită de nr. de parc, linia, sensul, data și ora. Relatările pe forum nu prea ajută în această situație. :bere:

 


Re: Defecte, imobilizări și reparații ale autobuzelor cosmindaniel

Andi_C wrote here:
7031 va lipsi o perioadă, luneta și ultima ușă fiind sparte.

Oamenii care fac asemenea lucru oare sunt și și trași la răspundere?

 


  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: Discuții diverse ADK

Doar dacă îi prinzi... însă de cele mai multe ori nu-i prinzi, sau greșesc eu?

 


Re: Discuții diverse Aron

De ce sa nu fie prinsi, camerele dotate pentru ce sunt?

 


Re: Discuții diverse reiny2000

Astăzi în 6221. Afișajul LED Matrix funcționa perfect, dar mai important este să știm că putem plăti cu cardul...
IMG_10052023_164554.hasli-r6_27_12_21.jpg (241.69 KB; downloaded 1345 times)

 


Re: Discuții diverse Andi_C

E acolo de pe vremea când avea toate afișajele defecte (probabil ca nu s-a gandit nimeni ca le mai repară), are cel puțin vreo 3-4 luni de când acel sticker stă acolo...

 


Re: Discuții diverse Costin

Atat stickerul cat si afisajul electronic servesc aceluiași scop, informarea calatorilor. Indiferent cum, calatorii sunt informati, deci care e problema? :D

 


Re: Discuții diverse shoppy

Noi muncim nu gandim.

 


Re: Discuții diverse Axel

Asa avea si 4824 prin 2015 stiker cu '' Nu deschideti geamul cand functioneaza A.C.-ul '' pe LCD si dupa 5 minute a disparut de acolo !

 


Re: Discuții diverse WT_fan06

Andi_C wrote here:
E acolo de pe vremea când avea toate afișajele defecte (probabil ca nu s-a gandit nimeni ca le mai repară), are cel puțin vreo 3-4 luni de când acel sticker stă acolo...

Sunt foarte curios, atunci când acel cineva a reparat afișajul și a vrut să vadă că merge, ce a zis? "Ah, un afișaj excelent, totul se vede perfect. Well done me. :applause: "

 


Re: Discuții diverse shoppy

Pai da, ca daca smulgea aptibildul atunci trebuia sa si curete frumos cu degresantul pe care deja l-a furat.

 


Go to page:  1  ... 277 278 279 280 281 282 283  ... 289
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 421067 posts in 5245 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use