Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Linia 362 - Linia Muzeelor

55 posts, 27924 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4
 
 

📖 Pagination options
Re: Linia 362 - Linia Muzeelor WT_fan06

Poate dispar şi 327, 361 şi 698...

 


Re: Linia 362 - Linia Muzeelor ByOnu

Cu cat tamtamtam a fost inaugurata, iar acum nici macar un comunicat amarat.

 


Re: Linia 362 - Linia Muzeelor mihai565

A fost o decizie de moment !
362.jpeg (99.49 KB; downloaded 5892 times)

 


Re: Linia 362 - Linia Muzeelor alliens

Normal, de aceea functioneaza atat de bine transportul public in Bucuresti, ca se bazeaza pe decizii de moment. Pentru linia asta nici o parere de rau totusi, niciodata nu am vazut mai mult de 3 calatori in autobuze,de multe ori erau goale autobuzele

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Linia 362 - Linia Muzeelor (2017-2018) V2A

În aplicația Info STB apare linia 362 scrisă cu galben, cu același traseu pe care îl avea. Probabil va circula mâine noapte, cu ocazia ”Noaptea Muzeelor”.
A apărut comunicatul:

Primăria Capitalei: În „Noaptea Muzeelor” din acest weekend, publicul va avea la dispoziție o linie specială de autobuz, pentru cei interesați să viziteze muzeele Capitalei

Primăria Capitalei: În „Noaptea Muzeelor” din acest weekend, publicul va avea la dispoziție o linie specială de autobuz, pentru cei interesați să viziteze muzeele Capitalei.
La solicitarea Primăriei Capitalei, Asociația de Dezvoltare Intercomunitară pentru Transport Public București – Ilfov (ADTPBI) va asigura în noaptea de 18-19.05.2019, prin serviciul STB SA, linia de autobuz 362.

Aceasta va circula în noaptea de sâmbătă spre duminică, între orele 20.00 și 4.00 dimineața, cu un interval de succedare de 60 de minute, pe traseul: Şos. Kiseleff, Calea Victoriei, Bd. Regina Elisabeta, Bd. Mihail Kogălniceanu, Splaiul Independenței, Bd. Eroilor, Bd. Eroii Sanitari, Bd. Gh. Marinescu, Șos. Cotroceni, Splaiul Independenței, Bd. Mihail Kogălniceanu, Bd. Regina Elisabeta, Calea Victoriei, Bd. Națiunile Unite, Bd. Libertății, Bd. Regina Maria, Str. 11 Iunie, Bd. Mărășești, Bd. Dimitrie Cantemir, Piața Unirii, Bd. Unirii, Bd. Mircea Vodă, Bd. Corneliu Coposu, Bd. I.C. Brătianu, Bd. Carol I, Calea Moșilor, Str. Traian, Bd. Ferdinand I, Bd. Carol I, Piața Universității, Bd. Nicolae Bălcescu, Bd. Gheorghe Magheru, Piața Romană, Bd. Lascăr Catargiu, Piața Victoriei, Bd. Aviatorilor, Piața Charles de Gaulle, Bd. Constantin Prezan, Piața Arcul de Triumf, Șos. Kiseleff, Șos. București-Ploiești, Fântâna Miorița, Șos. București-Ploiești, Șos. Kiseleff.

„Noaptea Muzeelor” este un eveniment cultural, organizat în fiecare an de Rețeaua Națională a Muzeelor din România.

http://stbsa.ro/comunicat1.php?nrcom=1044

 


Re: Linia 362 - Linia Muzeelor (2017-2018) Robert24

La 60 de minute este inutila...

 


Re: Linia 362 - Linia Muzeelor (2017-2018) Andrei98

Si eu am de gand sa vizitez muzeele Bucurestiului in seara asta dar sincer, cine asteapta 60 minute autobuzul asta? M-am bucurat cand am vazut anuntul dar cand am vazut interval de 60 minute era sa cad.

 


  • lykkelig.
  • Posted:
  •  

Re: Linia 362 - Linia Muzeelor lykkelig.

Se pare ca 362 revine cu ocazia Noaptea Muzeelor .
Și cei de la TPBI au afișat harta cu traseul liniei , în plus fata de alte hărți de la TPBI au fost și trecute și muzeele/galerii de arta .
Am observat ca unele muzee/galerii de arta  sunt trecute greșit pe harta .
Iar intervalul de succedare este de 30 min .
2CA952C4-CE88-46CA-AAEB-1E0DADC3DE1A.jpeg (118.55 KB; downloaded 3397 times)

 


Re: Linia 362 - Linia Muzeelor LucaTB

Cu ocazia Nopții Europene a Muzeelor, a fost înființată linia 362 pe traseul Piața Unirii - Piața Presei.
Autobuzele aveau destulă cerere, cele 3 autobuze alocate având un număr moderat de pasageri.

Traseul liniei 362:
Traseul liniei 362.jpg (307.02 KB; downloaded 3284 times)

Otokar Kent C12 #6580 - Linia 362 - Arcul de Triumf:
6580 - 362 - 14.05.2022.jpg (930.7 KB; downloaded 3285 times)

Otokar Kent C12 #6651 - Linia 362 - Palatul Parlamentului:
6651 - 362 - 14.05.2022.jpg (888.48 KB; downloaded 3284 times)

 


Re: Linia 362 - Linia Muzeelor Dragos31

Intr-adevar, au fost trimise 3 autobuze turcoaz de la Autobaza Ferentari pe Linia Muzeelor (6580, 6582 si 6651), fiind alocate 90 de minute unei curse.

Totusi, din cauza numeroaselor evenimente ce au loc in Capitala in acest sfarsit de saptamana (Bucharest Street Food Festival, Noaptea Muzeelor, spectacolul fantanilor din Piata Unirii), soferii ajungeau intarziati la capete, traficul pe I. C. Bratianu, Magheru, Lascar Catargiu si Aviatorilor desfasurandu-se cu dificultate, din pricina volumului foarte mare de masini (si pietoni) din zona. Ca sa va faceti o idee, autobuzele parcurgeau distanta Aviatorilor - Victoriei in aproximativ 15 minute ...

Cateva imagini (si) de la mine, cu mentiunea ca, pe sensul spre centru, pe firme era indicat ''Piata Presi'' :roll:

6580 - Linia 362 - Soseaua Pavel Dimitrievici Kiseleff - 15 Mai 2022





6580 - Linia 362 - Bd. Lascar Catargiu (Statia ''Piata Romana'') - 15 Mai 2022









6582 - Linia 362 - Bd. Lascar Catargiu (Statia ''Piata Romana'') - 15 Mai 2022





6651 - Linia 362 - Strada Halelor (Statia ''Piata Unirii'') - 15 Mai 2022



 


Re: Linia 362 - Linia Muzeelor WT_fan06

În ultimul timp observ că se strecoară cam multe greșeli în afișaje. Caz tipic de „you had one job”...

Notez și un aspect pozitiv, anume, faptul că firmele afișau intercalat și „Noaptea Muzeelor”.

 


Re: Linia 362 - Linia Muzeelor messe

Te referi la "PIATA PRESI', nu? Insa pe sensul catre P-ta Presei afisajul este scris corect: PIATA UNIRII 2 - PIATA PRESEI (vezi poza cu 6582).

 


Re: Linia 362 - Linia Muzeelor nokia2110

Nu mai există linia. Probabil aşa de fantomă era + călători neinformaţi, încât a avut mult "succes".
Later edit: am văzut ulterior la pagina anterioară că s-a menţionat desfiinţarea ei. Şi da, nu mai apărea pe plăcuţe. Motivele, cred că cele expuse.

 


Go to page:  1 2 3 4
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 420983 posts in 5244 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use