Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Linia 362 - Linia Muzeelor

55 posts, 27928 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4
 
 

📖 Pagination options
Re: Linia 362 - Linia Muzeelor cris_m

Eu tot nu inteleg cum naiba la mijlocul zilei e trafic. Lumea teoretic nu e la munca? Aaa sau muncesc din masini?

 


Re: Linia 362 - Linia Muzeelor Victor92

@cris_m: De ce nu? La orice ora e balamuc in Bucuresti si va fi din ce in ce mai rau pentru ca vin sarbatorile, iar oamenii vor misuna in goana dupa cadouri si in cursul saptamanii.
Voi chiar credeti ca soferii respectivi au vorbit intre ei sa faca trenuletu'? Mi-e greu sa cred ca ar face asa ceva (cel putin la ora aceea), dar la cat am testat linia, apar multe intarzieri din cauza blocajelor de pe strazi. Nu am de ce sa le iau apararea ... va puteti convinge si voi la fata locului ...
Sa nu uitam ca autobuzele de pe aceasta linie "traverseaza" cele mai aglomerate artere din Capitala ...

 


Re: Linia 362 - Linia Muzeelor Victor92

Si ultimul autobuz care lipsea din prezentarea acestei linii ...

6272 - Linia 362 - Piata Mihail Kogalniceanu



 


Linia 362 - Linia Muzeelor Victor92

Pentru a majora siguranta soferilor, a calatorilor, dar si pentru a reduce timpii de asteptare din cadrul giratoriului de la Fantana Miorita, traseul liniei 362 a fost modificat in urma cu cateva zile.

Astfel, pe sensul spre Fantana Miorita, autobuzele circula de la Piata Presei pe Bulevardul Poligrafiei, Strada Tipografilor, Soseaua Bucuresti-Ploiesti si de aici pe traseul de baza pana la statia "Piata Presei" (capatul ... in acte).

Am atasat o schita pentru a intelege modificarea enumerata mai sus ...
Linia 362 - Traseu Nou.jpg (298.3 KB; downloaded 5625 times)

 


Re: Linia 362 - Linia Muzeelor barbuandrei

Off-topic : Din lipsa de autobuze, 4885 a evadat astazi pe 368.

 


Re: Linia 362 - Linia Muzeelor Victor92

@barbuandrei: Din ce am inteles, la schimbul 1, unele autobuze de pe "linia muzeelor" sunt trimise si pe alte trasee, astfel incat soferii sa isi faca orele.

La schimbul 1, un conducator de pe linia 362 are 2 curse (aproximativ 5 ore - cu tot cu acces de la Floreasca).

 


Re: Linia 362 - Linia Muzeelor Nicu24

Sincer este o mare prostie marca RATB la inițiativa prințesei Firea acest 362 !!
In loc sa tina autobuzele pentru alte linii unde chiar este nevoie de ele RATB merge din prostie in prostie .
Nu ma mai imita nimic ,realitatea cruda se vede zi de zi .

 


Re: Linia 362 - Linia Muzeelor stefan_br

Sa vedem unul din autobuzele de pe aceasta linie si noaptea pe Magheru.  :)

IMG_0677.jpg (342.01 KB; downloaded 5398 times)

 


Re: Linia 362 - Linia Muzeelor Victor92

Dupa cateva saptamani, s-a rezolvat si problema toaletei pentru soferii de la Autobaza Floreasca.

Astfel, in preajma statiei "Fantana Miorita" a fost amplasata o toaleta ecologica, dotata cu hartie igienica si sapun  :shock:

Separat, ar trebui decupat colantul de pe partea dreapta (deasupra rezervorului) pentru a se vedea afisajul.
DSC_0150.JPG (336.07 KB; downloaded 5276 times)
DSC_0155.JPG (136.17 KB; downloaded 5264 times)

 


Re: Linia 362 - Linia Muzeelor Victor92

Cateva statii de pe linia Muzeelor au primit o mai buna informare (vizibila) privind aceasta ...
DSC_0778.JPG (246.45 KB; downloaded 5115 times)

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Linia 362 - Linia Muzeelor GPS

Astăzi am constatat, din nou, cât de utila este aceasta linie. Dacă ar putea introduce un DAF sau un Rocar De Simon poate numărul de călători va creste, asta in condițiile in care numărul maxim de călători pe care i-am văzut într-un autobuz de pe linia 362, la Foișorul de Foc, fiind 2.

 


Re: Linia 362 - Linia Muzeelor Costin

Vai de capul lor, "Press Square"... Pai ca turist, te orientezi fie cu harti, fie cu Google Maps. In ambele cazuri denumirile sunt locale. Mai rau te incurca traducerea asta...

 


Re: Linia 362 - Linia Muzeelor Puss in Boots

Cred ca daca ar baga un DAF sau un RdS m-as duce cu 362-ul doar ca sa mai merg cu autobuzele respective. Fara Press Square pentru mine :)

 


Re: Linia 362 - Linia Muzeelor ByOnu

Aiurea oricum ca scrie doar in engleza.

 


Go to page:  1 2 3 4
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 420985 posts in 5244 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use