Regiunile RomânieiMoldovaJudețul GalațiTransportul în comun din municipiul Galaţi (SC TRANSURB SA)

 

Topic: Troleibuzele Skoda 26 Tr Solaris ale Transurb SA Galați

115 posts, 52864 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8 9
 
 

📖 Pagination options
Troleibuzele Skoda 26 Tr Solaris ale Transurb SA Galați Andrei Andraș

Recent, a fost încheiată licitația pentru achiziționarea a 14 troleibuze solo, câștigătorul fiind Skoda, care va livra în termen de 10 luni, 14 troleibuze Skoda 26 Tr pe șasiu de Solaris. Primul troleibuz pentru compania gălățeană a ieșit pe străzile orașului Plzen din Polonia, pentru a face teste.

Calendarul livrării troleibuzelor:
Săptămâna 39 (2-8 octombrie) - 2 troleibuze;
Săptămâna 40 (9-15 octombrie) – 4 troleibuze;
Săptămâna 41 (16-22 octombrie) – 4 troleibuze;
Săptămâna 42 (23-29 octombrie) – 4 troleibuze.

Foto: Plzeňské trolejbusy - Facebook
21994093_1684206011652928_7894780251083775098_o.jpg (115.89 KB; downloaded 6145 times)

 


Re: Troleibuzele Skoda 26 Tr Solaris ale Transurb SA Galați Puss in Boots

Sa inteleg ca asta e schema de culoare in care le trimit? Eu speram sa mai creeze o linie de troleibuz daca le vin trolee noi. MAZ-urile lor sunt relativ noi si Ikarusurile stiam ca sunt f bine intretinute deci teoretic (si cred ca si practic) nu va fi niciun troleu tras pe bara de aducerea acestor trolee noi. Ikarusurile oricum sunt doar 3 de toate chiar daca poate nu mai circula toate. Dar parca nu am citit de vreun traseu nou de troleu si de asta ma mir ca au achizitionat atatea dar nu au in plan extinderi sau linii noi. Sau nu din ce stiu eu, poate ma insel.

 


Re: Troleibuzele Skoda 26 Tr Solaris ale Transurb SA Galați Andrei Andraș

Eu, din ce știu, multe MAZ-uri sunt defecte, adică eu am fost la Galați vara asta și într-o oră, pe 102, nu știu dacă am văzut 5 troleibuze, de pozat, am pozat doar 2. Și circulau alternativ cu autobuze. Ikarus-uri nu știu să mai circule.

 


Re: Troleibuzele Skoda 26 Tr Solaris ale Transurb SA Galați Puss in Boots

Zau?Asa proaste?N-aveam impresia asta....atunci inseamna ca a fost o achizitie foarte proasta. Ca mai toate MAZ-urile din tara asta. La Iasi sigur.

 


Re: Troleibuzele Skoda 26 Tr Solaris ale Transurb SA Galați Andrei Andraș

MAZ-urile NU sunt renumite prin defectările rare / deloc, calitate, rezistență, fie ele troleibuze, fie autobuze. Toate MAZ-urile din România sunt foarte „praf”, mai pe românește.

 


Re: Troleibuzele Skoda 26 Tr Solaris ale Transurb SA Galați Cosmin Niculiţa

Andrei17 wrote:
Eu, din ce știu, multe MAZ-uri sunt defecte, adică eu am fost la Galați vara asta și într-o oră, pe 102, nu știu dacă am văzut 5 troleibuze, de pozat, am pozat doar 2. Și circulau alternativ cu autobuze. Ikarus-uri nu știu să mai circule.


Doar un MAZ este defect si anume 1402. Cert este ca s-au comandat piese de schimb pentru MAZ-uri.

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Troleibuzele Skoda 26 Tr Solaris ale Transurb SA Galați GPS

Frumos, felicitări celor din Galați pentru alegerea facuta.
Totuși caroseria este model vechi. :?

 


Re: Troleibuzele Skoda 26 Tr Solaris ale Transurb SA Galați Cosmin Niculiţa

GPS wrote:
Frumos, felicitări celor din Galați pentru alegerea facuta.
Totuși caroseria este model vechi. :?

Da. Asa se pare. Dar oricum o sa va arat aici primul model de Solaris. https://nettysfall.deviantart.com/art/Solaris-Trollino-12-AC-666246016

 


Re: Troleibuzele Skoda 26 Tr Solaris ale Transurb SA Galați Andrei Andraș

Troleibuzele pentru Galați, efectuând teste la Plzeň.

Foto: Plzeňské trolejbusy - Facebook
21768826_1655196074513801_1586256155853196916_o.jpg (290.23 KB; downloaded 6035 times)


Foto: transphoto.ru
22042313_10210703500203741_7315306304580898363_o.jpg (195.56 KB; downloaded 6037 times)

 


Re: Troleibuzele Skoda 26 Tr Solaris ale Transurb SA Galați Puss in Boots

Pacat ca nu-s toate cele care se vad in poza :D erau bune si niste articulate.

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Troleibuzele Skoda 26 Tr Solaris ale Transurb SA Galați GPS

Noi le avem pe caroserie veche, alții pe noua. Oricum arată foarte bine, N-am ce comenta, s-ar putea ca Galatiul sa primească ultimele troleibuze Skoda pe caroserie veche Solaris, cea ce ar fi ceva destul de interesant și cu un impact istoric in viitor. De remarcat ca pe caroseria nouă nu apare numele celor de la Solaris.  ;)

 



Re: Troleibuzele Skoda 26 Tr Solaris ale Transurb SA Galați Robert

Cine a ales această schemă de culoare? Maz-urile sunt albe din câte știu și acolo bănuiesc că e albul standard, nu a fost ales.

 


Re: Troleibuzele Skoda 26 Tr Solaris ale Transurb SA Galați Puss in Boots

Poate le aveau deja pe stoc asa.

 


 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8 9
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Transportul în comun din municipiul Galaţi (SC TRANSURB SA)  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419392 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use