Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Discuții despre transportul regional din Ilfov (4XX)

2309 posts, 771752 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 127 128 129 130 131 132 133  ... 165
 
 

📖 Pagination options
Re: Discuții despre transportul regional din Ilfov (R 4XX) Victor92

Linia 420 a primit un tur in plus in cursul saptamanii.

La ora actuala avem: 3 autobuze (luni - vineri) si 2 in weekend.

 


Re: Discuții despre transportul regional din Ilfov (R 4XX) Chev Celios

Din cate am discutat cu actualul primar din Dobroesti, se pare ca odata ce se vor termina lucrarile de pe strada Drumul Garii linia 343 va fi prelungita la Dragonul Rosu. Despre liniile regionale care trebuiau sa fie facute pentru Dobroesti, se pare ca acestea au fost adjudecate printr-o licitatie unei asocieri private care acum s-a trezit ca nu are autobuze pentru ele. Actualul primar ar prefera sa lucreze cu STB-ul decat cu privatii.

 


Re: Discuții despre transportul regional din Ilfov (R 4XX) Robert24

R461 in zona Stefan cel Mare e gresit. Se intoarce pe Dorobanti parca.

 


Re: Discuții despre transportul regional din Ilfov (R 4XX) rosetti61

Se intoarce pe Dorobanti, dar buclele in cazul Pipera si 461 ar fi aratat nustiu cum la scara hartii, nu prea e spatiu. Poate la urmatoarele sa le reprezint, poate o sa se schimbe designul, nu stiu; mai ales cand or aparea liniile "de buzunar" 481 si 482 si care or mai fi prin Dobroesti si Pantelimon - in programul de transport erau niste linii intortocheate pe acolo.
Este intr-un fel schematica, n-am mai repezentat toate coclaurile pe unde umbla liniile, in zona de sud mai sunt niste intoarceri in bucla.

 


Re: Discuții despre transportul regional din Ilfov (R 4XX) rosetti61

Si niste modificari cu buclele si cu cele 2 linii "caricatura" preconizate a intra in circulatie candva, R481 a Ecotrans si R482 a STV.
regio modif.jpg (1003.61 KB; downloaded 3530 times)

 


Re: Discuții despre transportul regional din Ilfov (R 4XX) Gabi23

Începând de mâine linia R443 (Peris) trece de la Autobaza Giurgiului la Autobaza Nordului.

 


Re: Discuții despre transportul regional din Ilfov (R 4XX) cris_m

Sunt curios de unde iau masini de la Nordului...

 


Re: Discuții despre transportul regional din Ilfov (R 4XX) Victor92

Doar doua aparitii noi pe liniile regionale. Conform pe Info TB, doar pe linia R441 le-am remarcat pe 4124 si 4772. Ramane de vazut daca raman si zilele urmatoare ...

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discuții despre transportul regional din Ilfov (R 4XX) Utilizator anonim

Au de unde da masini Nordului, ca Bujoreni va prelua mare parte din 304 si 205 cu hibride.

 


Re: Discuții despre transportul regional din Ilfov (R 4XX) cris_m

Eu ziceam pana la acel moment. Ca mai dureaza pana vedem hibride, cel putin 2 luni.

 


Re: Discuții despre transportul regional din Ilfov (R 4XX) alexandru_gr

De pe facebook STCM Ecotrans
Screenshot_2020-09-14-18-08-44.png (169.32 KB; downloaded 3038 times)

 


Re: Discuții despre transportul regional din Ilfov (R 4XX) rosetti61

Am avut gura aurita cu liniile gri (erau doar ca scop demonstrativ in economia de spatiu a hartii) :mrgreen:
Daca 481 era dus la Depoul Alexandria ce avea? Asa, pe harii, va fi doar o dunga.

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Discuții despre transportul regional din Ilfov (R 4XX) V2A

Victor92 wrote:
Doar doua aparitii noi pe liniile regionale. Conform pe Info TB, doar pe linia R441 le-am remarcat pe 4124 si 4772. Ramane de vazut daca raman si zilele urmatoare ...

+ 4605, 4621, 4914, 6209 nou intrate pe regionalele de Nordului

 


Re: Discuții despre transportul regional din Ilfov (R 4XX) Daniel2000

Am vazut astazi pe soseaua Fabrica de Glucoza autobuzele de pe R461 si erau goale, niciun călător. Chiar nu inteleg scopul acestei linii, practic tot ceea ce fac autobuzele de pe R461 este sa care aer si sa polueze degeaba traficul din Bucuresti. In loc sa infiinteze R461, STV cu cele 6 autobuze de pe R461, putea sa infiinteze R410 sau R415 sau sa preia R409 de la STB, iar Floreasca isi vedea de urbane sau suplimenta actualele regionale. Nu mai zic si de R459, odata cu prelungirea lui 135 in Tunari, R459 cara aer. Neapărat trebuie o reorganizare la traseele STV-ului.

 


Go to page:  1  ... 127 128 129 130 131 132 133  ... 165
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420709 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use