Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

 

Topic: Achiziții de autobuze Euro 6 în perioada 2017-2020

1272 posts, 315319 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 66 67 68 69 70 71 72  ... 91
 
 

📖 Pagination options
Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 punmeister

Barele sunt din inox, exact ca pe ramele de metrou Bombardier si CAF.

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 ByOnu

Stiu asta. ;)

Poate au mers pe varianta asta deoarece isi pastreaza mai bine aspectul in timp. Vopseaua e zgarie, se vede mizeria pe ea, etc.

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 anndrei

Nu au lumini de gabarit in fata sus?

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 dany

Daca nu ma insel si cred ca nu fac asta, luminile de gabarit sunt pe fata in lateralele afisajului de linie, in spatele geamului de protectie, iar pe spate sunt vizibile din poze :D

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 anndrei

Nu sunt acolo ca s-ar vedea. Asa au autobuzele MAN Lion's.

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 TibiV

Aveti rabdare pana le vedem noaptea prin Bucuresti,,,,

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 dany

Uita-te la poza frontala cu 6400 si vei vedea un led subtire in dreapta sus langa afisaj care se vede dar foarte putin.

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 anndrei

Ala nu e LEd. Le poti vedea si pe lateralul articulatului. Cred ca au fost niste protectii ale geamului pt. transport. Daca le are sunt pe autobuz ca la DAC si nu se vad...Porblema este ca articulatul are aprinse luminile de pozitie din spate iar cele de sus nu sunt aprinse!

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 Andrei98

Nu sunt aprinse, doar sunt mai viu colorate.

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 Daddy

In poze apar vehicule din fiecare gama. Exista informatii despre graficul de livrare? Se va respecta acel grafic initial pentru primele luni de 10buc(12m)-5(10m)-5(18m) ceea ce ar insemna 50-25-25 in primele 100 bucati furnizate?

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 PaulIP

Probabil (mai bine zis sper) ca sigla si nr de parc sunt aplicate doar ca idee. Efectiv arata de parca ar fi fost printate pe o foaie A3 lucioasa si lipta cu scotch pe caroserie. Nu asa face un producator care se/ne respecta.
In plus, Arial Italic? C'mon, fellas (Otokar/STB), putina originalitate...

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 Andrei98

Ce se vede peste sigle e o folie de protectie lipita cu banda adeziva, ce vi se pare asa in neregula? :lol:

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 Albert

Îmi spun si eu părerea despre aceste autobuze aici.Am văzut toate pozele,si de la cel normal,si de la cel articulat.In primul rând,eu nu sunt de acord cu culoarea turcoaz(stiu ca nu e alegerea producătorului,dar totuși).Nu stiu dacă va amintiți Panterele roz care chiar avea un livery frumos,numai ca după ani de utilizare s-a dovedit ca acea culoare nu e rentabila,in sensul ca se vad foarte tare zgârieturile,iar cam toate colțurile erau praf.De obicei,culorile tari nu sunt bune pt mijloace de transport in comun.Din toată Europa,cel mai mult mi-a placut schema de culori a MIVB-STIB care e un gri pe 80% din supr. Si câteva detalii cu auriu.Asa ca prevăd ca o sa avem multe Otokare cu vopseaua praf.Ce nu mi-a mai placut este ca s-a prăpădit prea mult spatiu pt locul pt persoane cu dizabilități.E ca un țarc îngrădit...Pur si simplu e spatiu irosit care se va simți la orele de vârf.Nu mi-a mai placut bara de pe mijloc de la usa,presimt ca cu timpul se va întâmpla ce s-a intamplat si la Ikarus si o sa se lase cu găuri in podea.Nu înțeleg de ce nu au barele vopsite in câmp electrostatic.Parca arată ieftin si mai sunt si alte finisaje care dau aceasta impresie,cum ar fi cabina șoferului care nu-mi place cum e închisă.Nici display-utile alea din fata nu prea îmi plac.Seamana cu ceea ce monta Rocar pe De Simon pe ultimele modele fabricate.Si de ce trebuie sa fie 2 in fata?Eu cel putin as fi vrut sa fie si montate si pe la mijloc ecrane.E posibil sa fie,dar eu nu am văzut in poze.Si luneta mi se pare cam mica,probabil nu da prea multă lumina la locurile din spate.Cam atat,astept sa le vedem in circulație.Pana atunci,putem sa ne dam doar cu părerea...

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 punmeister

Albert wrote:
Nici display-utile alea din fata nu prea îmi plac.Seamana cu ceea ce monta Rocar pe De Simon pe ultimele modele fabricate.

Sunt LCD-uri Thoreb, posibil sa fie aceleasi cu cele de pe Conecto-urile de la Cluj.

 


Go to page:  1  ... 66 67 68 69 70 71 72  ... 91
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2340 forum members have written 426205 posts in 5298 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use