Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

 

Topic: Achiziții de autobuze Euro 6 în perioada 2017-2020

1272 posts, 315307 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 24 25 26 27 28 29 30  ... 91
 
 

📖 Pagination options
Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 Nicu24

Am văzut -o si eu pe Firea live pe FB laudandu-se cu licitația câștigată ,eu unul până nu vad un autobuz nou pe străzile Bucureștiului nu mai cred in ce spune coana Firea !!

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 Costin

O firma din Turcia va furniza cele 400 de autobuze noi pentru Bucuresti

Primaria Capitalei a anuntat castigatorul licitatiei pentru furnizarea celor 400 de autobuze noi: Asocierea OTOKAR EUROPE si OTOKAR Automotive, a anuntat luni primarul general al Capitalei, Gabriela Firea. Valoarea contractului este de circa 100 milioane euro. Urmeaza o perioada in care agentii economici pot contesta rezultatul licitatiei.




Autobuz Otokar, model Kent-c
Foto: Hotnews


OTOKAR Europe si OTOKAR Automotive sunt companii turcesti care fac parte din conglomeratul de firme Koç Holding, cel mai mare conglomerat industrial din Turcia. Fabrica unde sunt produsele autobuzele OTOKAR este amplasata in orasul Sakarya.

   Iata aici o scurta prezentare a producatorului turc Otokar Europe


"Ne dorim ca in urmatorul an sa fie livrate 300 de autobuze", a declarat primarul general.

La licitatie au fost depuse 4 oferte:

       KARSAN OTOMOTIV SANAYI VE TICARET A.S
       MAN TRUCK&BUS AG
       MERCEDES BENZ ROMANIA SRL
       OTOKAR EUROPE

Initial, contractul a fost estimat la circa 510,5 milioane de lei, fara TVA, pentru o perioda de 4 ani si vizeaza achizitia a 320 de autobuze cu o lungime de 12 metri cu o capacitate minima de 96 de calatori, 50 de autobuze cu o lungime de 10 metri si o capacitate minima de 70 de calatori, precum si 30 de autobuze articulate, lungi de 18 metri, cu o capacitate minima de 135 de calatori.

https://www.hotnews.ro/stiri-administra ... motive.htm

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 punmeister

Era sa fac infarct...
O pozitie ceva din partea asociatiei?

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 WT_fan06

Eu încă sunt în stare de şoc.

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 cris_m

Si crezi ca ajuta cu ceva? S-au vrut ciurucuri, asta vom primi... Nu m-ar mira sa zaca si astea prin garaje la cat de "bune" sunt... mai bine luau ceva "autohton" de la Ciorogarla :roll:

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 aztec

Deci autobuze Beko...se asambleaza si la Gaesti? :lol:

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 GPS

Bine ca se mai pot depune contestatii...
Speranța moare ultima.
P.S.:  :shock:  :cry:  :cry:  :evil:

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 Andrei98

Nu pot sa cred asa ceva...autobuze cu nume de tigari?

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 Cristy

Un rezultat cel putin neasteptat. Credeam ca batalia se va da intre MAN si Mercedes dar m-am inselat.  :o

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 Costin

Asociatia nu poate lua o pozitie relativ la rezultatul unei licitatii, indiferent daca ne convine sau nu...

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 shoppy

Lasa ca asa zicea toata lumea si cand s-au luat BMC la Constanta si in alta locuri, ca sunt contrafacute, o sa se strice, o sa pice tabla, o sa se indoaie sasiul, o sa explodeze motoarele, o sa scoata fum dupa 6 luni, o sa vina cineva sa le anuleze certificarea Euro 2, si nu am vazut sa fie vreo problema catastrofala.

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 deprodio

BMC la Constanta?  Te referi la firma privata care face City Park-Navodari?

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 GPS

Cred ca meritam mai mult, totuși am fi ipocriți dacă am fi nepăsători in privința acestei achiziții. Nu sunt unul doua ci 400 și in plus nu se știe când vor mai veni altele.

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 George

O întrebare am și eu: au AC? și scaune capitonate? Sau stăm tot pe plastic încins sau înghețat?

In rest, no comment...Firea ați votat, Firea vă dă autobuze de Voluntari...

 


Go to page:  1  ... 24 25 26 27 28 29 30  ... 91
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2340 forum members have written 426207 posts in 5298 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use