MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: POZE lucrarile de adaptare in statia Eroilor 1.

170 posts, 84149 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9  ... 13
 
 

📖 Pagination options


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: POZE lucrarile de adaptare in statia Eroilor 1. sab

La ultima ingradire au facut aceasta constructie de lemn devenita "clasica". Abia acum, la final, m-am prins ce reprezinta. Dupa ce am tot crezut ca este un cofraj, mi-am dat seama ca, de fapt, este o cuva in care se aduna toate resturile care rezulta din spargerea plafonului.
Pana la urma vom avea o singura scara rulanata per ingradire, nu? Adica banuiesc ca o scara de urcare si una de coborare pentru fiecare din cele doua traversari perpendiculare pe statie...
thumbnail (50).jpeg (10.91 KB; downloaded 6487 times)

 


Re: POZE lucrarile de adaptare in statia Eroilor 1. misterr

În pasajul pietonal spre spital s-a mai avansat cu placările:







Lumina zilei









 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: POZE lucrarile de adaptare in statia Eroilor 1. sab

La Eroilor linia 4 s-a turnat peron in locul fostei linii.
Peron linia 4.jpg (242.72 KB; downloaded 5595 times)

 


Re: POZE lucrarile de adaptare in statia Eroilor 1. Stefan28




La Eroilor 1, acces A2, au început să isi mai stranga din catrafuse  :rofl: , semn ca avem sanse sa avem segmentul dat in circulatie pana pe 30 Iunie!

 


Re: POZE lucrarile de adaptare in statia Eroilor 1. Calatorul

Îmi dați vă rog un pont (nume de site sau mai bine aplicație) ca să pot încărca aici pozele făcute ieri la exterior, cu telefonul cu Android?

 


Re: POZE lucrarile de adaptare in statia Eroilor 1. cris_m

Salut! Poti sa iti instalezi PhotoResizer din Google Play si sa le redimensionezi la 40 sau 50% din rezolutie. O sa aiba ca dimensiune de ordinul KB. Imi spui daca nu te descurci. Dupa ce lamurim problema o sa mut/sterg mesajele acestea.

 


Re: POZE lucrarile de adaptare in statia Eroilor 1. TibiV

Calatorul wrote:
Îmi dați vă rog un pont (nume de site sau mai bine aplicație) ca să pot încărca aici pozele făcute ieri la exterior, cu telefonul cu Android?

imgur.com
Dar trebuie sa iti faci cont....
PS
Ai grija ca pozele sa nu aiba mai mult de 2 MB, caci asta este limita acceptata pe forum.
Daca sunt mai mari, trebuie sa le faci intai un resize...

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: POZE lucrarile de adaptare in statia Eroilor 1. sab

La linia 4 nu s-a intamplat mare lucru din 4 aprilie..
Linia 4.jpg (147.41 KB; downloaded 4382 times)

La peronul central, catre Opera, s-au apucat in sfarsit dupa 1 an, poate chiar mai mult, sa armeze putul liftului.
Peron Central- Opera.jpg (592.7 KB; downloaded 4382 times)

 



Re: POZE lucrarile de adaptare in statia Eroilor 1. Stefan28











Culmea ingineriei la Eroilor. De când magistrala 2 trece pe la Eroilor 2?  :rofl:

 


Re: POZE lucrarile de adaptare in statia Eroilor 1. Stefan28




O poză cu capodopera mai "din adânc". Când l-am întrebat pe un muncitor de ce este scris M2 a spus că nici nu observase.
Trăiască dom Mustătea cu doamna Miclăuș!
:bere:

 


Re: POZE lucrarile de adaptare in statia Eroilor 1. Stefan28

Păi problema este alta. Au ajuns și șăfii ieri pe acolo, și dom muncitor a zis că nu observarseră nimic neînregulă. Absolut nimeni.
:popa:

 


Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9  ... 13
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420793 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use