Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006

 

Topic: Refacerea zonei Eroilor - Universitate - Rosetti (2015)

92 posts, 35907 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7
 
 

📖 Pagination options
Re: Refacerea zonei Eroilor - Universitate - Rosetti Serban

Intr-adevar, lucrarea este o mizerie si trebuie luate masuri urgent. Desi initial am crezut ca sunt cei de la Tehnologica care lucreaza, se pare ca m-am inselat. Am citit undeva ca ar fi Eurovia Construct.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Refacerea zonei Eroilor - Universitate - Rosetti Utilizator anonim

ECI SA - Eurovia Construct International lucreaza, sau ma rog, teoretic lucreaza, azi la pranz nu era nicio actiune. Doar mormane de placi sparte, cred ca jumatate din placile ce trebuiau puse au fost sparte pana sa fie puse.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Refacerea zonei Eroilor - Universitate - Rosetti Utilizator anonim

30 iulie 2014
O plimbare de seara intre Universitate si Drept. Lucrarile avanseaza la fel de greoi.
Pentru inceput zona Universitate - Victoriei. Aici inafara de amenajarea de la Universitate, nu se lucreaza. In zona Cercului Militar este o mare problema cu iluminatul, fiind in bezna inclusiv cladirea.

1 (1).JPG (239.79 KB; downloaded 5071 times)


1 (2).JPG (247.52 KB; downloaded 5069 times)


1 (3).JPG (318.95 KB; downloaded 5070 times)


1 (4).JPG (315.63 KB; downloaded 5070 times)


1 (5).JPG (233.76 KB; downloaded 5068 times)


1 (6).JPG (266.08 KB; downloaded 5073 times)

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Refacerea zonei Eroilor - Universitate - Rosetti Utilizator anonim

Intre Victoriei si Brezoianu inca nu se lucreaza, masini parcate, bezna in unele locuri.

1 (1).JPG (345.3 KB; downloaded 5066 times)


1 (2).JPG (258.56 KB; downloaded 5067 times)


1 (3).JPG (283.29 KB; downloaded 5068 times)


1 (4).JPG (263.27 KB; downloaded 5067 times)


1 (5).JPG (296.28 KB; downloaded 5068 times)


1 (6).JPG (253.12 KB; downloaded 5067 times)

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Refacerea zonei Eroilor - Universitate - Rosetti Utilizator anonim

Intre Brezoianu si Schitu Magureanu placile sunt montate, mai ramane sa se vina cu bolarzii. Nu pot sa nu remarc stivele de placi sparte sau crapate, cred ca mai mult de jumatate din placi au fost aruncate in acest proiect.

1 (1).JPG (291.28 KB; downloaded 5063 times)


1 (2).JPG (240.71 KB; downloaded 5064 times)


1 (3).JPG (307.21 KB; downloaded 5080 times)


1 (4).JPG (284.43 KB; downloaded 5065 times)


1 (5).JPG (255.33 KB; downloaded 5063 times)

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Refacerea zonei Eroilor - Universitate - Rosetti Utilizator anonim

Avansam spre Kogalniceanu si Vasile Parvan, aici au fost montati bolarzii si nu se mai parcheaza, le-a luat cam doua luni sa elimine masinile de pe trotuare si sa monteze toti bolarzii.

1 (1).JPG (297.49 KB; downloaded 5060 times)


1 (2).JPG (230.81 KB; downloaded 5060 times)


1 (3).JPG (323.04 KB; downloaded 5059 times)


1 (4).JPG (301.01 KB; downloaded 5060 times)


1 (5).JPG (327.38 KB; downloaded 5060 times)


1 (6).JPG (268.49 KB; downloaded 5059 times)

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Refacerea zonei Eroilor - Universitate - Rosetti Utilizator anonim

In final zona pana la Facultatea de Drept, aici este finalizata de vreo doua luni, dar raman problema masinile parcate in zona acceselor.

1 (1).JPG (305.22 KB; downloaded 5056 times)


1 (2).JPG (270.14 KB; downloaded 5074 times)


1 (3).JPG (301.37 KB; downloaded 5057 times)


1 (4).JPG (284.01 KB; downloaded 5074 times)

 


Re: Refacerea zonei Eroilor - Universitate - Rosetti Serban

1. Pe portiunile pavate o sa sparga sa monteze bolarzii? De ce nu i-au montat de la inceput?

2. Au completat unde erau bolarzi lipsa?

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Refacerea zonei Eroilor - Universitate - Rosetti Utilizator anonim

1. Am vazut ca decupeaza la flex exact dimensiunea unde intra bolardul
2. Da, au fost completate zonele unde se facusera manarii sa ramana un bolard uitat.

 


Re: Refacerea zonei Eroilor - Universitate - Rosetti Serban

Bine ca si-au revenit...

Ps: or fi dat si spaga inapoi? :lol:

 


Re: Refacerea zonei Eroilor - Universitate - Rosetti Costin

Mi se pare ciudat ca nu am observat vreo lucrare de ingropare a retelelor electrice, nici fundatii pentru stalpi noi. Asta in timp ce iluminatul public se distruge pe Bd Iuliu Maniu prin "modernizare"...

 


  • ADY881
  • Posted:
  •  

Re: Refacerea zonei Eroilor - Universitate - Rosetti ADY881

cos wrote:
Mi se pare ciudat ca nu am observat vreo lucrare de ingropare a retelelor electrice, nici fundatii pentru stalpi noi.

Buna observatie, pai de ce sa faca totul in acelasi timp? Dupa no sa mai aiba pe baza la ce sa mai faca niste contracte in plus.

Am vazut pe poze, ca sunt niste zone unde unde sunt accese in curti/garaje dar este si trotuar, unde vin bizonii si isi parcheaza cazanele



Sunt sigur ca va fi aceeasi problema si pe Victoriei.
Desigur daca nu vor instala la intrarea in toate acesele niste obstacole de gen


 


  • ADY881
  • Posted:
  •  

Re: Refacerea zonei Eroilor - Universitate - Rosetti ADY881

Am ajuns si eu pe santier azi. Mi-a placut, arata mult mai bine zona. Insa am vazut niste gafe:
1. Piata Mihail Kogalniceanu - in afara trotuarului nou aparat de bolarzi, a ramas la fel. Mizeriile alea de parcari in mijlocul pietei au ramas (in loc sa le inlocuiasca macar cu niste spatii verzi.
2. Langa sediul institutului national al magistraturii, a aparut un loc de parcare - inteleg ca asta va fi locul personal al unui securist, pardon magistrat influent, care a fost nascut sa NU mearga mai mult de 10m pe propriile picioare.
3. Langa sediul Primariei sect. 5 vor fi un sir de locuri de parcare - inteleg ca chiar primarul "care este" le-a comandat, poate acolo isi va parca Gelandewagenul.
4. Langa noul hotel nedeschis Bulevard vor mai fi cateva locuri - pai de ce nu, noi parca in zona nu avem 2 parcari subterane (de fapt 3 in curand).
5. Langa Palatul CEC au ramas locurile de parcare in spic - iarasi de ce sa le desfiinteze? ce aici e centru? aici e zona turistica? iar daca tot nu exista parcari subterane de a le Interpakingului, trebuie sa pastram toate locurile astea.
6. Nus benzi pentru biciclete - insa deja prevad ca tovarasul Oprescu, va lua peria si va desena pe trotuar, cu manutele proprii niste benzi, pai de ce sa le facem pe carosabil, noi parca nu vrem ca lumea sa treaca pe biciclete.
7. Benzile pentru transportul public, raman la fel de vulnerabile in fata alora carora li se intampla "intimplator" sa se strice masina, exact in locul unde au nevoie sa stea ilegal.
8. Am vazut ca proiectul initial nu prevedea bolarzi pentru a proteja trotuarele de bizoni!!!! - in ce lume traiesc acesti dragi proiectanti? Asta este o necesitate (bolarzii), orice lucrare  de reabilitare a trotuarelor OBLIGATOR trebuie sa contina bloarzi.

 


Re: Refacerea zonei Eroilor - Universitate - Rosetti Serban

Cred ca i-a tras cineva de urechi pe astia. Am trecut un pic pe acolo si mi s-a parut ca si-au imbunatatit stilul de lucru, au inceput sa devina mai atenti la detalii. De exemplu, am vazut ca au inceput sa puna placi si in jurul canalelor, n-au mai lasat un dreptunghi plin cu beton.

Bolarzii tot la sfarsit ii monteaza.

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări finalizate începând cu anul 2006  • 
Choose destination

Since our 2289 forum members have written 421465 posts in 5250 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use