Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiModernizare sistem rutier și linii de tramvai pe traseul liniei 5 (Aerogării - Sf. Gheorghe)

 

Topic: DISCUTII: Lucrarile de pe Str. Tunari

155 posts, 31506 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 
 

📖 Pagination options
Re: Modernizare Strada Tunari (linia 5) cornel001

pai de unde stii ca n-au fost deja ingropate ALTE cabluri, asa cum se procedeaza in proiectul netcity ? si eventual chiar si cablul pt iluminat.

 


Re: Modernizare Strada Tunari (linia 5) 3mil

Posibil si asta. Ar fi bine daca e asa.

 


Re: Modernizare Strada Tunari (linia 5) cornel001

S-ar putea totusi sa le puna temporar pe cei noi, deoarece ingroparea cablurilor netcity nu inseamna automat darea imediata in folosinta, si apoi sa le dea din nou jos. Cat despre cablul pt iluminat de asemenea sa speram ca s-au gandit din timp sa faca ca pe Nitu Vasile unde au tras conducte prin subteran.

 


Re: Modernizare Strada Tunari (linia 5) cristi20

3mil wrote:
Stalpii sunt pusi toti. Cablurile de pe cei vechi nu stiu daca vor fi puse in pamant, sau legate de stalpii noi. Cred ca vor fi puse pe cei noi, ca trotuarul spre Pta. Romana este asfaltat si ar fi culmea acum sa sparga asfaltul.


S-a scos si stalpul din mijlocul strazii?

 



Re: Modernizare Strada Tunari (linia 5) Costin

Unde'i graba cu tramvaiele? Oricum 5 va disparea in curand, pentru reabilitarea liniei de pe Aerogarii + Barbu Vacarescu...  :roll:

 


Re: Modernizare Strada Tunari (linia 5) Dominatrix

Dar din cate stiu, numai Aerogarii e in pregatire pentru modernizare in momentul de fata. Restul mai asteapta. Iar daca se ingroasa gluma la pasajul de la Pipera, ar putea pune un kalifornien la intersectia aia si linia 5 sa circule numai intre Sf. Gheorghe si Sos. Pipera, cu cele 14 siameze. Oricum nu mai e nevoie de ele in Giulesti. Astfel, s-ar folosi si linia de pe Tunari, cel putin o perioada.

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Modernizare Strada Tunari (linia 5) Dr2005

Se observă şi că pe Str. Alecu Russo şinele sunt mai depăratet între ele pe toată strada, nu doar la curbe... ceea ce face ca pe unul dintre sensuri, linia să fie mai aproape de trotuar. Să vedeţi ce blocaje o să fie acolo cu maşinile parcate.€

 


Re: Modernizare Strada Tunari (linia 5) PinkyHog

Poate ca au facut distanta mai mare intre linii tocmai pentru a nu mai fi spatiu suficient intre sina si bordura si implicit sa nu mai poti opri.

 


Re: Modernizare Strada Tunari (linia 5) PinkyHog

Am trecut pe la Piata Galati in drum spre casa. In afara de nebunia din trafic din cauza faptului ca inca se lucreaza, am vazut ca toata bucata de bulevard dintre Icoanei si Viitorului este asfaltata, doar ca se circula pe contrasens  :shock: Bucatica de strada pe care circula inainte 5, adica prin fata pietei si care la un moment dat era parcare, acum este din nou strada. Da. Si are si semafoare.

 


Re: Modernizare Strada Tunari (linia 5) 3mil

Cred ca nu te-ai uitat foarte atent. Tot parcare este. Semafoare sunt montate pentru cei care vor sa iasa de-acolo.

 


Re: Modernizare Strada Tunari (linia 5) PinkyHog

E posibil sa ma fi inselat, intrucat am luat-o inainte catre Mosilor si nu am vazut si capatul celalalt. Oricum, e o parcare frumos semaforizata  :D

 


Re: Modernizare Strada Tunari (linia 5) Chev Celios

Semaforul nu este neparat pentru parcare ci mai mult pentru strada Vasile Lascar care tot acolo da.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Modernizare Strada Tunari (linia 5) Utilizator anonim

Calculand dupa ritmul de pana acum si cum arata in poze estimez ca vor circula tramvaie pe acolo abia in martie 2011.  :?

 


Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Modernizare sistem rutier și linii de tramvai pe traseul liniei 5 (Aerogării - Sf. Gheorghe)  • 
Choose destination

Since our 2283 forum members have written 420940 posts in 5244 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use