Despre asociație și site-urile metrouusor.comSite-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri

 

Topic: Dialog cu administrația

2256 posts, 471211 views
 
Go to page:  1  ... 147 148 149 150 151 152 153  ... 162
 
 

📖 Pagination options

Re: Dialog cu administrația Costin

Am rezolvat, insa in general tineti cont ca v-ati asumat intreaga responsabilitate pentru continutul postat, conform regulamentului, iar echipa administrativa nu este obligata sa intervina daca postarea nu incalca regulamentul. Apropo, aici https://forum.metrouusor.com/ViewTopic?p ... ByPostId poza incalca regulamentul, asa ca am sters-o.

 


Re: Dialog cu administrația Transport Bistrita

Am inteles. Multumesc pentru ajutor!

 


Re: Dialog cu administrația Transport Bistrita

Am vazut ca pozele de pe acea postare (inclusiv cea stearsa) apar pe net.  Poate cineva sa stearga postarea definitiv? Multumesc!

 


Re: Dialog cu administrația Costin

Poza nu mai exista pe forum. Daca altii au preluat-o si postat-o "pe net", aia e problema ta cu ei, nu cu noi.

 


Re: Dialog cu administrația Transport Bistrita

Nu a preluat-o nimeni. Am aflat de ce inca apare pe net. O sa dispara de la sine in curand!

 


Re: Dialog cu administrația joker

Salutare,se poate modifica mesajul meu de pe Accidente/Incidente? Am scris din greseala "si a rupt pantograful deoarece pantograful" in loc sa scriu "si a rupt pantograful deoarece in momentul actionarii butonului pt coborare a pantografupui acesta nu a coborat"

 


Re: Dialog cu administrația Costin

Rezolvat.

 


Re: Dialog cu administrația orex

Cine a apreciat, aici, ca, iulie 2023 se poate consemna ca o ”data” la care lucrarea  asta  a fost finalizata s-a amagit, intrucat contractul de proiectare si executie "Pod suspendat peste Dunare in zona Braila”, conform FDA, prevede lucrari de construire a urmatoarelor:
- un viaduct de acces cu o lungime de 110,00 m lungime. Viaductul este urmat de podul suspendat peste Dunare, structura principala din
cadrul Proiectului.
- podul suspendat are o lungime totala de de 1.974,30 m cu o deschidere centrala de 1.120,00 m si doua deschideri laterale de 489,65 si
364,65 m. Gabaritul pe verticala va fi de 38 m de la nivelul de inundatii maxim indeplinind criteriile de navigatie pe Dunare.
- podul este urmat de un al doilea viaduct de 110 m lungime, care se termina la km 6+680,30.
- un drum principal cu o lungime de 19,095 km si un drum de legatura cu DN22 Smardan - Macin in lungime de 4,328 km.
Abia dupa ce va fi PIF integral drumul principal Braila - Jijila, de la km ”0” (giratoriu DN 2B Buzau-Braila-Galati) al proiectului, pana la km 19,095 ( giratoriu DN 22 Rm. Sarat-Braila-Tulcea (km 108+310), spre Tulcea), inclusiv CIC-ul, se poate conchide ca executia contractului e dusa pana la capat.


 


Re: Dialog cu administrația Costin

Hmm, pai atunci ce a fost cu ceremonia aia de deschidere?

Evident ca poate fi mutat inapoi la lucrari in curs... dar nu e vorba de mutat. O sa discutam in echipa, ca e cam ciudata situatia cu o deschidere asa partiala. Revin mai tarziu.

 



Re: Dialog cu administrația Costin

Am mutat forumul inapoi.

 


Re: Dialog cu administrația joker

Salut,se poate sterge Mesajul meu? Doresc sa il reformulez de la inceput fara sa il mai editez. Multumesc in avans

 


Re: Dialog cu administrația Costin

Scrie mesajul nou si il stergem apoi pe cel vechi.

Si vezi ca nu e chiulOasa, e CHIULASA.

 


Go to page:  1  ... 147 148 149 150 151 152 153  ... 162
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Site-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri  • 
Choose destination

Since our 2340 forum members have written 426205 posts in 5298 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use