MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM4 Străulești - Gara de Nord - Gara ProgresulM4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017

 

Topic: Devierea traficului in zona lucrarilor

308 posts, 98183 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 4 5 6 7 8 9 10  ... 22
 
 

📖 Pagination options
Re: Devierea traficului in zona lucrarilor subway guru

Si pe mine ma deranjeaza lipsa acelei bretele de coborare de pe centura la Chitila...
N-am inteles niciodata de ce nu s-a terminat, desi era in proiect cu firma aia greceasca... :twisted:
Intreaba-l pe Mr. Sova! :lol:  :lol:  :lol:
Oricum, depaseste cadrul discutiilor despre metrou... :ugeek:

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor cristihan

Multumesc andrei11 pentru redirectionare (nu m-as fi prins unde e topicul respectiv, dar era suficient link-ul  :)  ). Mentin afirmatia on-topic: pentru siguranta si simplitate, voi evita de acum incolo traseul deviat pe stradutele din Bucurestii Noi... Sunt aproape sigur ca se merge si mai rapid pe catete, in locul ipotenuzei asteia frante :) Testez cu prima ocazie.

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor andrei11

Adica pe Constantin Godeanu ?

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor cristihan

Nu, cum spuneam: Sos.Chitilei - Centura. E mai rapid si cu mult mai putine treceri de pietoni (multe chiar duble, potential periculoase si complet aiurea, in Straulesti). Bucata de centura o faci intr-un minut, e nesemnificativa ca timp.

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor andrei11

Merci de pont, am introdus-o in GPS - ul meu bionic. O s-o folosesc.

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor Adrian Rosca

subway guru wrote:
Si pe mine ma deranjeaza lipsa acelei bretele de coborare de pe centura la Chitila...
N-am inteles niciodata de ce nu s-a terminat, desi era in proiect cu firma aia greceasca... :twisted:
Intreaba-l pe Mr. Sova! :lol:  :lol:  :lol:
Oricum, depaseste cadrul discutiilor despre metrou... :ugeek:


De ce nu s-a terminat? Foarte simplu: guvernul nu a gasit timp pentru a da o hotarare de guvern pentru a-l expropria pe vecin. La fel cum s-a intamplat si cu bucatica din fata Politiei de pe sos. Pipera. Sunt curios cum se descurca tirurile care aveau drum prin Bucurestii Noi, intrucat solutia logica de deviere ar fi fost sos. Chitilei.

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor subway guru

Sunt deviate pe la Doi Cocosi...

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor Adrian Rosca

Accident proaspat la intersectia Vf. Inalt cu Manastirea Dealului. Este al zecelea din ultimile doua saptamani


 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor survola

Adrian Rosca wrote:
subway guru wrote:
Si pe mine ma deranjeaza lipsa acelei bretele de coborare de pe centura la Chitila...
N-am inteles niciodata de ce nu s-a terminat, desi era in proiect cu firma aia greceasca... :twisted:
Intreaba-l pe Mr. Sova! :lol:  :lol:  :lol:
Oricum, depaseste cadrul discutiilor despre metrou... :ugeek:


De ce nu s-a terminat? Foarte simplu: guvernul nu a gasit timp pentru a da o hotarare de guvern pentru a-l expropria pe vecin. La fel cum s-a intamplat si cu bucatica din fata Politiei de pe sos. Pipera. Sunt curios cum se descurca tirurile care aveau drum prin Bucurestii Noi, intrucat solutia logica de deviere ar fi fost sos. Chitilei.


O fi terenul lui Videanu sau al altcuiva din fosta guvernare si nu vor s-a ii dea banii". Ma astept la orice.

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor subway guru

Adrian Rosca wrote:
Accident proaspat la intersectia Vf. Inalt cu Manastirea Dealului. Este al zecelea din ultimile doua saptamani



Ce vrei, bizonii se adapteaza mai greu la realitatile zile, dar ori se adapteaza ori sunt sortiti extinctiei! :mrgreen:
Sa caste ochii la semnele de circulatie sau sa aglomereze autoservice-urile... :lol: ...Doamne fereste de SMURD112... :o

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor Adrian Rosca

Nu-i chiar asa. Intersectiile nu sunt bine semnalizate (exemplu daca vii pe Romeo Popescu dinspre Nazarcea nu ai semn de cedeaza la intersectia cu Manastirea Dealului ci doar obligatoriu stanga si inainte). Mai sunt copaci care obtureaza vizibilitatea si daca bizonul vine pe strada cu prioritate dar are aproape 100km/h atunci cine e vinovat? Unde mai pui ca pe Manastirea Dealului si Godeanu Constantin nu mai exista trotuare si atunci pietonii nu au pe unde s-o ia decat pe carosabil.

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor andrei11

Nu am trecut ( inca ) pe acolo dar sunt convins ca intersectiile nu sunt semnalizate cum trebuie.  :twisted:  :evil:  Iar in poza de mai sus cu siguranta nu este vorba de bizoni.

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor subway guru

Daca n-ai fost si n-ai vazut, pe ce te bazezi?  :lol:

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor andrei11

1) Sunt prea multe accidente / unitatea de timp.
2) La viata mea am intalnit "n" devieri, n --> infinit, la n-1 din ele semnalizarea era facuta cu picioarele. Vrei exemple ?
3) Dupa o luna - o luna si ceva cand devierea devine permanenta apar si semnele de circulatie pozitionate corect.
4) Adrian Rosca face parte din userii seriosi, nu-i pun observatia sub semnul indoielii.
5) Urgent sper sa ajung si eu pe acolo, desi nu prea vad cum.

 


Go to page:  1  ... 4 5 6 7 8 9 10  ... 22
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420712 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use