MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM4 Străulești - Gara de Nord - Gara ProgresulM4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017

 

Topic: Devierea traficului in zona lucrarilor

308 posts, 98310 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9  ... 22
 
 

📖 Pagination options
Re: Devierea traficului in zona lucrarilor Adrian Rosca

Ar putea sa faca releu  :lol:

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor subway guru

Releu...electromecanic??? si teleportare!!!
:lol:  :lol:  :lol:
Hai ca ne-am dat in 'stamba' toti!
Ramane sa vedem cum se descurca la firul ierbii, ca Doreii or fi ei prosti, dar nu sunt tampiti!!! :lol:  :lol:  :lol:
Seara buna tuturor!

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor Adrian Rosca

Domnu' Guru, se vede ca ati stat cam mult la planseta acolo pe Guttenberg. Ma refeream la releu de lopata.  :lol: Sau de galeata  :lol:  :lol:

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor andrei11

Gata, am venit eu cu solutia. Oricum am avut o sapataman infernala, pana maine va las.
Aveti si basculanta, si lopata, si găletuşă.
V-am impacat pe toti.  :lol:
9-15-2013 12-21-05 AM.jpg (15.35 KB; downloaded 3914 times)

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor Robert24

Hai sa incetam cu off-topic-ul. E weekend, ne distram, dar sa fim si seriosi (cat om mai putea)  :)
Maine seara facem putintica curatenie!

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor subway guru

Robert, lasa-le asa, sunt putine ocazii in care ne mai distram si noi... :lol:
Maine am sa-l rog si pe nepota-miu sa vina si el cu lopatica... :lol:
Ca viata asta a noastra e asa de gri si de trista, de putine ori avem ocazia sa speram ca lucrurile vor incepe cu bine si se si vor termina si mai bine!
Doamne Ajuta!
Promitem ca de luni suntem sobri si seriosi! :geek:

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor ioan

image.jpg (130.53 KB; downloaded 3894 times)
Revenind la deviere eu am mai analizat problema cu devierea. Cred ca accidentul s-a petrecut la intersectia Varful Inalt cu Manastirea Dealului. Si unde cred ca e problema:

1. Varful Inalt are prioritate pe toata lungimea si semnalizata.
2. Manastirea Dealului are prioritate pana la intersectia cu Romeo Popescu unde drumul cu prioritate continua pe romeo Popescu si semnalizat ca atare. AICI soferii netenti pot merge inaine considerand ca au prioritate si se intampla accidente la intersectia cu Varful inalt.

Trecand pe acolo in fiecare zi vad o groaza de soferi care ajung pe acolo derutati, si chiar se pot intampla accidente. Aceasta deviere cu viraje la 90 grade de cam zapaceste putin.

Semnele de ocolire sunt puse cam in copaci, si eu am ratat unul in primele zile si am iesit pe alta strada inapoi in bulevard.
Am atasat si harta cu devierea unde cred ca e problema

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor Adrian Rosca

Azi a mai fost un accident nasol la intersectia Vf. Inalt cu Trusesti.

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor subway guru

Toate astea sunt din cauza ca s-au schimbat complet regulile de prioritate, acum prioritate are circulatia pe deviere...dar bizonii nu se uita la semne, ei circula ca si cum nimic nu s-ar fi schimbat!

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor Robert24

Adevarul este ca niste bumpere puse inainte de intersectiile unde acum au "cedeaza trecerea" n-ar strica.
Desi n-ar strica sa caste ochii intai! Dar, deh, e greu...

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor subway guru

Strazile alea au bumpere naturale din nastere, sunt destule denivelari mai ales la intersectii, n-au 'profil de autostrada'... :lol:

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor subway guru

Afisul cu pricina revizia a 2-a:
DSC04417.JPG (335.04 KB; downloaded 3666 times)

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor cristihan

Salut,

Stie cineva daca iesirea de pe centura dinspre Mogosoaie spre Chitila va fi terminata vreodata? Pare off-topic, dar nu e, din punctul meu de vedere... Citisem despre devierea traficului pe Bucurestii Noi, dar nu m-a "lovit" decat aseara, cand am incercat sa ajung in parc la Mogosoaia, venind dinspre Chibrit. Pentru mine a devenit mai safe si mai simplu acum sa ocolesc pe Chitila + centura pana la giratoriu, decat sa ametesc pe cele doua ocoliri din Bucurestii Noi (by the way, n-am vazut nicarieri o harta completa a ocolirilor, initial nu stiam decat de a doua parte, de dupa Bd. Laminorului si nu intelegeam de ce am fost deviat spre dreapta inainte de Durau...). Revenind, e foarte simplu si rapid sa merg pe Chitila si apoi pe centura spre Mogosoaia, dar inapoi dau din nou de cei 100 de metri amarati de bretea care nu au putut fi terminati in 3 ani de zile de cand a fost inaugurata centura!

Multumesc pentru raspuns sau redirectionare (daca exista topic dedicat subiectului).

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor andrei11

Salut,
Ai "gresit" adresa, aici sunt metroristi. Oricum nu  s-a suparat nimeni.
Mai scrie odata acelasi lucru  aici pe subforumul aferent.
Acolo o sa gasesti cu siguranta mai multi pasionati de circulatia pe centura decat la metrou.
O seara buna !

(Zona Metropolitana Bucuresti / Lucrari de modernizare si extindere a infrastructurii / Form / Centura Bucuresti )
11.jpg (119.21 KB; downloaded 3536 times)
12.jpg (188.39 KB; downloaded 3535 times)
13.jpg (215.45 KB; downloaded 3536 times)

 


Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9  ... 22
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 420985 posts in 5244 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use