MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM4 Străulești - Gara de Nord - Gara ProgresulM4 • Discuţii, planuri, ştiri

 

Topic: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului

3290 posts, 476374 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 34 35 36 37 38 39 40  ... 235
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si proiectului URANUS

O veste extraordinara. Sper ca minunea sa nu tina doar 3 zile!

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si proiectului Nightwolf

N-are cum ca e temperatura propice de turnat :)

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si proiectului SniperGuy

Sambata, am profitat de vremea frumoasa de afara si am facut o plimbare pe jos de acasa pana in parc Bazilescu, trecand prin ambele santiere in lucru. Ma asteptam sa se lucreze la capacitate maxima, indeosebi datorita vremii frumoase. Am fost total dezamagit; la statia Straulesti nu era tipenie de muncitor pe santier, la Laromet erau 2-3 pe ici pe colo, dar nu se lucra nimic vizibil.

Probabil ca asa cum e in orice alt domeniu, e greu sa iti revii dupa doua saptamani de concediu :)

Sper sa reinceapa lucrarile in forta cat de curand.

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si proiectului Slasher1985

Asa e si la mine la serviciu. Oamenii se misca mai greu dupa sute de sarmale mancate. Asa este in general in Romania din cate am vazut. Mereu a fost asa. Pana la 15 ianuarie in general nu trebuie luat nimic in calcul.

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si proiectului URANUS

Singura lucrare de infrastructura din Bucuresti unde se lucreaza sustinut, este pasajul de la Mihai Bravu...din pacate.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si proiectului sab

SniperGuy wrote:
Ma asteptam sa se lucreze la capacitate maxima, indeosebi datorita vremii frumoase. Am fost total dezamagit; la statia Straulesti nu era tipenie de muncitor pe santier, la Laromet erau 2-3 pe ici pe colo, dar nu se lucra nimic vizibil. .

Unii muncesc..., dar pe bani... :lol:
Daca bani nu sunt...nimic nu este...

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si proiectului Budy187

Imi poate da cineva urmatoarea informatie ? cine este seful de santier si coordonatorul lucrarilor la depou ?

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si proiectului SniperGuy

Situatia santierului azi, 24.03.2014 ora 08:00:
-la depou se lucra cu doua macarale si erau destui muncitori jos in depou, nu stiu exact ce faceau ca nu am batut pana acolo
-la statia straulesti se sapau niste pereti mulati si cativa muncitori erau imprastiati pe santier
-la substatia de ventilatie (sper ca este denumirea corecta) se sapa cu doua excavatoare (unul mic si unul mare) si era o mana de muncitori in zona
-la statia laromet erau multi muncitori imprastiati pe santier; se muta o macara, se sudau armaturi pentru pereti mulati, se lucra undeva jos la devieri de retele si la ceva ce parea un stalp de sustinere/rezistenta (undeva la -5m), sambata s-a turnat acolo, si azi continuau cu armatura.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si proiectului 133 313

SniperGuy wrote:
Sambata, am profitat de vremea frumoasa de afara si am facut o plimbare pe jos de acasa pana in parc Bazilescu, trecand prin ambele santiere in lucru. Ma asteptam sa se lucreze la capacitate maxima, indeosebi datorita vremii frumoase. Am fost total dezamagit; la statia Straulesti nu era tipenie de muncitor pe santier, la Laromet erau 2-3 pe ici pe colo, dar nu se lucra nimic vizibil.

Deci tu erai la plimbare si ai fost dezamagit ca altii nu munceau...  :roll: Poate erau si ei la plimbare.

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si proiectului shoppy

Azi se sapau/turnau PM in ambele statii, la depou era mai liniste.

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si proiectului francezu72

astazi la ora 14:00, in ciuda faptului ca este Ziua Muncii, se muncea la ambele statii cu destul spor iar intre acestea, Verta Tel spargea trotuare cu acelasi entuziasm  :lol:

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si proiectului SniperGuy

De asemenea, pe langa ce zice francezu72, la depou se excaveaza cu 3 excavatoare un perete lateral, si masinile incarcate cu pamant circula la foc continuu. Mai sunt si niste macarale inaltate. Bravo lor.

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si proiectului Nightwolf

eu cred ca astia au hotarat sa lucreze DOAR de sarbatori :)

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si proiectului 133 313

Poate ca sarbatorile ar trebui sa fie mobile in calendar special pentru ramura constructiilor. Ca pica mereu numai intre zile cu ploaie.  :twisted:

 


Go to page:  1  ... 34 35 36 37 38 39 40  ... 235
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M4 • Discuţii, planuri, ştiri  • 
Choose destination

Since our 2340 forum members have written 426206 posts in 5298 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use