Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Jurnal de iarnă

459 posts, 131112 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 33
 
 

📖 Pagination options
  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Accidente,incidente Utilizator anonim

Pe Iuliu Maniu troleibuzele au fost blocate aproximativ o ora la Gorjului, acum nu stiu daca au dat drumul. Urmeaza doua zile de cod portocaliu  :?

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Accidente,incidente Utilizator anonim

Mai multe linii RATB sunt blocate din cauza zăpezii

Porţiunea de drum dintre Bulervardul Regina Elisabeta şi Calea Victoriei este blocată, după ce un copac a căzut pe liniile de tensiune.

Liniile RATB 90, 92, 70, 85 şi 66 sunt blocate momentan din cauza ninsorii abundente.  Tramvaiele de pe linia 41 circulă pe ambele sensuri, după ce dimineaţă au existat mai multe probleme. "Intervalele de succedare pe linia 41 se măresc însă. Într-o zi normală sunt de 2 sau 3 minute, astăzi se vor mări", a declarat la Realitatea TV Brânduşa Raeceanu, purtător de cuvânt RATB.

Porţiunea de drum dintre Bulervardul Regina Elisabeta şi Calea Victoriei este blocată, după ce un copac a căzut pe liniile de tensiune.

"Conducătorii auto care doresc să circule în zona Universităţii sunt rugaţi să o facă pe Splaiul Unirii", a declarat la Realitatea TV subinspectorul Andrei Codău de la Brigada Poliţiei Rutiere.

http://www.realitatea.net/mai-multe-lin ... 07376.html

 


Re: Accidente,incidente florin

Într-o ţară normală s-ar fi micşorat intervalele pe toate liniile, iar cetăţenii ar fi fost rugaţi frumos să-şi lase dracului maşinile acasă, că e viscol!  :evil:

 


Re: Accidente,incidente Der Hofmeister

Utilizator anonim wrote:
Mai multe linii RATB sunt blocate din cauza zăpezii

Porţiunea de drum dintre Bulervardul Regina Elisabeta şi Calea Victoriei este blocată, după ce un copac a căzut pe liniile de tensiune.

Liniile RATB 90, 92, 70, 85 şi 66 sunt blocate momentan din cauza ninsorii abundente.  Tramvaiele de pe linia 41 circulă pe ambele sensuri, după ce dimineaţă au existat mai multe probleme. "Intervalele de succedare pe linia 41 se măresc însă. Într-o zi normală sunt de 2 sau 3 minute, astăzi se vor mări", a declarat la Realitatea TV Brânduşa Raeceanu, purtător de cuvânt RATB.

Porţiunea de drum dintre Bulervardul Regina Elisabeta şi Calea Victoriei este blocată, după ce un copac a căzut pe liniile de tensiune.

"Conducătorii auto care doresc să circule în zona Universităţii sunt rugaţi să o facă pe Splaiul Unirii", a declarat la Realitatea TV subinspectorul Andrei Codău de la Brigada Poliţiei Rutiere.

http://www.realitatea.net/mai-multe-lin ... 07376.html


Astia de la Realitatea sunt imbeciluti ca de obicei. Cum adica portiunea dintre Bd. Regina Elisabeta si Calea Victoriei? Din cate stiu, Calea Victoriei intersecteaza bulevardul aproape perpendicular, deci singura portiune dintre cele doua ar fi in punctul de intersectie. Deci, c'mon, e la mintea cocosului. In goana dupa niste stirute de sezon, editorii uita sa-si foloseasca macar o parte din continutul cutiei craniene.

In fine, si cu 61, 69 si 91 cum ramane, ca trec tot prin zona si tot troleibuze se cheama ca sunt?

 


Re: Accidente,incidente Robert24

Tot ce venea din est, intorcea acum o ora la Rosetti. S-a incercat initial prin Dianei, pana un neghiob a parcat aiurea... Dupa care s-a recurs la intoarcerea in intersectie. Era ceva haos...

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Accidente,incidente Utilizator anonim

La Mihalache inca circula in trenulet 41.

currentCA12IQIF.jpg (82.14 KB; downloaded 5856 times)

 


Re: Accidente,incidente Gabi23

SI 164 iar prin liniile lu' peste *&(#&^@%^@%^^@ in loc sa fie pe linia 41, dupa ce luni era nevoie de el pentru toti handicapatii de pe linia 42   :evil:  :evil:  :evil:.

 


Re: Accidente,incidente Der Hofmeister

Utilizator anonim wrote:
La Mihalache inca circula in trenulet 41.



Hai, mai taie din ele, da-le :twisted: !

 


Re: Accidente,incidente Der Hofmeister

Conform unor informatii aparute la Antena 3, liniile 8, 25 si 35 nu mai circula in acest moment din cauza ruperii unui fir din retea.

RATB-ul ce face? Nu da nici un comunicat de presa in timp real? Nu, bineinteles! :evil:

Daca era ceva ce apreciam in iepoca Critz(a) era promptitudinea cu care apareau comunicate pe site. Cu toate ca marea majoritate a acestora erau dedicate maretelor realizari ale 'conducatorului suprem'. :lol:

 


Re: Accidente,incidente andrei11

Mama lor de incopetenti  :!: Asta e ninsoare in Bucuresti  :?: E un fel de pipi, e o mare baltoaca. Nervii sunt pentru RATB, nu pentru altcineva.

 


Re: Accidente,incidente alex230ro

te invit la mine la curte sa dai zapada  :lol:   ninge si ninge bine de tot inca  :twisted:   acum am 100 de metri de strada de parcurs sa vad cu care din masini reusesc sa ies :lol:

 


Re: Accidente,incidente andrei11

E corect ce ai spus, si in spatele blocului meu - care are o alee circulabila, e o gradinita aici si sunt si toate magazinele care aprovizioneaza prin spate zilnic, deci nu e chiar alee de spatele blocului, e zapada, dar eu ma refeream la strazile pe care circula RATB - ul. Din pacate pe straduta ta sau aleea mea nu circula nici un RATB.  :shock:

 


Re: Accidente,incidente George

vedeti ce de avem nevoie de metrou?  :lol:

 


Re: Accidente,incidente alex230ro

andrei11 wrote:
E corect ce ai spus, si in spatele blocului meu - care are o alee circulabila, e o gradinita aici si sunt si toate magazinele care aprovizioneaza prin spate zilnic, deci nu e chiar alee de spatele blocului, e zapada, dar eu ma refeream la strazile pe care circula RATB - ul. Din pacate pe straduta ta sau aleea mea nu circula nici un RATB.  :shock:

ehe,a trecut plugul de 2 ori,banuies ca la RATB problema e cu pomii cazuti(apropo de asta am si eu 2 brazu rupti in curte sunt curios cat mai rezista firele de la telefon si net) altfel din ce am vazut in oras se merge decent.Ma rog din ce am inteles a trecut un plug si pe la noi pe strada dar asta s-a intamplat la 8 dimineata.Oricum in fiecare an astia 100 metrin pana in strada principala au fost mai problematici .(nota bene e ca de la an la an au progresat -adica daca primi 2 ani nu am vazut nici un plug anul trecut a intrat de vreo 3 ori si anul asta la fel de 3 ori pana acum).O intrebare,banuiesc ca autobuzele/troleibuzele RATB au gume universale?(all season )

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 33
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420738 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use