MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2

1522 posts, 394456 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9  ... 109
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 Atal

E mai putin de o juma` de metru de pamant deasupra statiilor...

Numai cu irigatii o sa creasca, dar o sa aiba aspect arbustiv, nicidecum nu cred ca mai pot creste corespunzator...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 andrei11

Eu stiu ca e vreo 3 metri si ceva. Guru ne poate lamuri imediat. Exemplul concret e chiar parcul de deasupra statiei Eroilor. Acolo e statie cred ca pe 50 % din suprafata parcului.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 Eragon

Bai voi astia ecologistii sunteti bolnavi rau nene! Va agitati atata pentru 10-20 de pomi, de parca n-ar fi destui pe lumea asta. Pun pariu ca habar n-aveti cati copaci sunt pe pamant! 400,246,300,201 de copaci! Adica 400 SUTE DE MILIARDE! Si doar 6 miliarde de oameni! Ce ziceti, credeti ca se sfarseste lumea daca-i taiem pe astia 10? http://www.npr.org/templates/story/stor...d=96758439

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 133 313

Conteaza mai putin cati sunt decat UNDE sunt. Daca tai pomul din parc, unde isi mai fac nevoile homeless people? Pe roata la masina lu' matale.  :roll: Sau mai rau, in lift, tramvai sau metrou. Dixit.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 Costin

Nu va inflamați... nici nu imi amintesc sa fi fost pe forum cineva împotriva taierii copacilor / executiei statiei. Deci, de ce atata agitatie?

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 sab

andrei11 wrote:
Eu stiu ca e vreo 3 metri si ceva.

La Eroilor1 sunt 3,60m, dar asta pe centrul statiei. In zonele de acces este mai putin.
La alte statii de pe primul tronson al metroului sunt 2.80m.
La Gorjului nu stiu cati metri sunt dar, din pacate, n-au plantat la loc niciun copac taiat cu ocazia construirii statiei  :evil: . Si Militariul chiar sta prost la capitolul spatiu verde.
Dupa parerea mea, in zona marcata cu verde inchis nu se va putea planta niciun copac. Si nu este o zona mica...Adica vreo jumatate din statie, plus breteaua de legatura pana in Pta Operei. Dar asta este, statia trebuie construita.
eroilor 2.jpg (91.52 KB; downloaded 4909 times)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 andrei11

Dar cu florăriile de acolo ce se intâmplă  :?:

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 sab

Este posibil sa fie pe marginea "prapastiei" ( a sapaturii), dar sa scape de demolare. Dar nu vad o mare problema. Este loc suficient vis-a-vis.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 George

Oricum in acest moment a ramas un trotuar foarte, foarte ingust iar in zona acelor florarii se creeaza un veritabil blocaj al fluxului pietonal, oamenii o iau pe strada, e periculos pentru ca trec masini si autobuze, trotuarul e blocat de masinile parcate de aia cu florariile etc.

Prietene @Nightwolf, aveti vreo competenta pe chestia asta?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 Nightwolf

Da, dar e Sectorul 5 si ASTA e o problema.... din punctul meu de vedere trebuiau dezafectate florariile alea acolo si mutate dar ma rog...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 George

Nightwolf wrote:
Da, dar e Sectorul 5 si ASTA e o problema....

:lol:

Poate ii dezafectati, chiar daca e sectorul 5...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 URANUS

A aparut o noua imprejmuire in parc, zona gurilor de metrou dinspre Elefterie.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 133 313

Sa apara si mai multe. Ca TBM mai au o interstatie si gata treaba.  :)

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 sab

URANUS wrote:
A aparut o noua imprejmuire in parc, zona gurilor de metrou dinspre Elefterie.

Trebuie sa se faca acea galerie de acces de la Elefterie direct in statia M5. Care va fi si corespondenta M1-M5.

 


Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9  ... 109
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 421102 posts in 5246 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use