MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Brancusi

695 posts, 237276 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 50
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Brancusi aztec

Se pare ca aseara mai era ceva betonat proaspat din drumul de deviee si azi am vazut de la distanta ca se lucra cu un excavator.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Brancusi linia 69

Da, si aseara si asta seara au mai aparut noi bucatele betonate pentru viitorul drum al devierii. Cu excavatorul ala mai scoteau niste radacini care incurcau si mai niveleau terenul pentru noi turnari. In graba din 268 parca am vazut cativa stalpi de iluminat + rereaua existenta a troleibuzelor prinsi (lasati) in beton insa nu sunt sigur asa ca nu o luati de buna pana nu fac o verificare mai atenta la fatza locului.
Oricum stalpii cu reteaua troleibuzelor din perimetrul "Brancusi" si "Valea Ialomitei" incep sa incurce dezvoltarea lucrarilor. Nu imi dau seama de ce nu se termina noua retea de pe Valea Oltului !  :?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Brancusi linia 69

Am fost asta seara pe teren, continua turnarea betonului pentru deviere, pe sensul spre Valea Argesului. Stalpii de care ziceam mai sus nu sunt chiar prinsi (lasati) in beton, au la baza lasat liber un patrat de aproximativ de 80 x 80 cm. A fost defrisat si scuarul din mijloc cam de unde se termina betonarea vreo 50 m spre Valea Argesului.
Si acum vestea serii .... la Devieri de trafic.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Brancusi aztec

Continua lucrarile la scuarul central, au disparut toti pomi plantati acun 2-3 ani, si sa excavat mare parte din pamantul dintre sensuri, fiind inlocuit cu balast. Se mai lucra si la devierea de la V.Ialomitei spre Dr. Taberei, unde era trecerea de pietoni inainte. Si cei de la electriva lucrau ieri la devieri de utilitati cred, se continua forarea pe partea cu parculetul de copii.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Brancusi aztec

A aparut in scena si o masina de asfaltat(ser sa mai tina vremea buna pana la asfaltare)
Au incarcat pe trailer utilajul ce fora putul de langa parculet si restul echipamentului folosit la forare. A aparut si un miniutilaj de forat in scuar, precum si o mica organizare de santier spre V. Argesului. Au turnat ceva beton si in scuarul de pe aceasi parte

 


Re: Discutii - Lucrari statia Brancusi aztec

Masina de asfaltat lucreaza cu zor...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Brancusi aztec

Azi au mai asfatlat ceva in scuarul central cat si la in cu Val. Ialomitei si au inceput sa lucreze fierar-betonisti la impletituri de pereti mulati,
dezi se asteapta un '' kelly"

 


Re: Discutii - Lucrari statia Brancusi aztec

Daca la Valea Ialomitei se lucreaza, azi la ora 15 santierul de la brancusi este pustiu, doar 3 paznici...
Si undeva in lateral alti ce lucrau la un drotuar, in afara santierului.
Cred ca se asteapta primavara...  :D  :evil:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Brancusi subway guru

Se asteapta 'eliberarea' de firobuz...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Brancusi aztec

S-a mai latit putin santierul spre interiorul curbei si spre parculet.Si taiat cativa copaci. Cam atat.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Brancusi aztec

In sfarsit au demontat reteaua de troleu de pe partea cu magazinele... Se lucreaza, nu?     A luat 2 zile.
In rest, au acoperit cu plastice structurile de fier beton pr peretii mulati deci mai dureaza...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Brancusi George

La Brancusi nu se face nimic relevant!

 


Re: Discutii - Lucrari statia Brancusi subway guru

Se va incepe lucrul la grinzile de ghidare pt pretranseea peretilor mulati...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Brancusi aztec

Pana una-alta au demontat si reteaua de troleu si pe partea opusa magazinelor.

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 50
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 421016 posts in 5245 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use