MetrouTrenurile de metrou din București

Topic: Trenurile CAF Inneo (BM3)

3158 posts, 780414 views

Go to page:  1  ... 147 148 149 150 151 152 153  ... 226

📖 Pagination options
  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Trenurile CAF sab

sab wrote:
dupa numai o saptamana deja i s-a dezlipit finisajul acela negru de pe podea in zona articulatiei dintre vagoane... :evil:

Revin cu "dovada" pentru UT17 Trotus
caf 17.jpg (77.87 KB; downloaded 1619 times)

Re: Trenurile CAF puidemorosan

Este absolut normal ca în primele săptămâni cu calatori sa apară micile probleme.
Astea se corectează pe măsură ce sunt găsite.
Nu va mai alarmați pentru nimicuri.
Nu răspund la provocări.
Zi buna.

Re: Trenurile CAF Robert24

Pai da, e normal la niste JAF-uri facute pentru lumea a 3-a, dar pe o tona de bani...  :evil:  :evil:  :evil:
Si DNA-ul doarme!

• sab
  • Posted:
  •  

Re: Trenurile CAF sab

Nu ma alarmam si nici nu era o provocare. Era doar o semnalare a unei situatii.
Cat despre "normalitate"..este discutabil.Cand iti iei un lucru nou nu te astepti sa mergi imediat cu el la service.

Re: Trenurile CAF oache81

Eu nu sunt de acord ca e normal sa se strice nimic in garantie.Maine poate ia foc trenul cu totul si o sa fie tot defect inerent in primele zile de folosire care se repara.Intrebarea este unde se delimiteaza defectele astea "minore inerente" de alea majore.
Si nu inteleg cum de au putut sa mai comande inca 8 trenuri dupa experientele cu celelalte de dinainte.
Usile care nu se inchid,ramasul intre statii sau in statie, display defect, supraincalziri, bari rupte etc.Astea chiar nu sunt normale.

Edit:Uitasem de piesele autodemontabile gasite prin tuneluri.

Re: Trenurile CAF aztec

Din pacate sunt evenimente nedorite dar inerente...
Hai sa nu transformam un mic si neimportant defect in problema importanta..E neplacut dar minor...un lipici prost sau aplicat prost si in conditii improprii

• 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Trenurile CAF 133 313

Aș vrea să văd și eu șoferul care este lipsit de stres dacă i se dezlipesc bandourile de pe autoturism la o săptămână de la recepție.  :lol:

Re: Trenurile CAF TibiV

Se va enerva, dar se rezolvă în service.
Se întâmpla des cu 1300, dar la Logan nu am auzit...

Ah...
Aici era vorba de trenuri de metrou ?!....

Re: Trenurile CAF misterr

subway guru wrote:
Geamuri deschise...e preferinta exclusiv a si expres ceruta de publicul calator romanesc... :mrgreen:
Dupa care se vaita de mama focului ca-i 'vajaie urechile si-l trage corentul'... :twisted:
Haide sa ne haidem!
:bere:

Mă abțin să răspund mai dur, doar pentru că ești Guru (te-aș fi întrebat dacă ai mers vreodată cu metroul cînd e aglomerat...)
Parcă s-a discutat și s-a lămurit că geamurile rabatabile au fost adoptate ca soluție de compromis pentru faptul că instalația de ventilație a fost cerută/proiectată/realizată necorespunzător (nu face față în condiții reale de trafic și încărcare a ramelor). Nu era nimeni nebun să ceară gălăgie, curent și praf între dinți doar așa, de plăcere. Că altfel se cereau metrouri decapotabile, direct.

Re: Trenurile CAF TibiV

:lol:  :lol:  :lol:

Re: Trenurile CAF andrei11

Interventie EU. ( nu Uniunea Europeana, ci pur si simplu pronumele eu ).
E clar ca stimabilele CAF - uri sunt mai din topor facute decat BM - urile. Nu mai incercati sa le mai vopsiti ca nu e cazul.
V-o spune unu' care foloseste din cand in cand M 1 / M 3 si de vreo 9 - 10  ori / an M 2.

Re: Trenurile CAF punmeister

Referitor la geamurile rabatabile:
Se puteau pune geamuri rabatabile doar pe o parte, iar pe cealalta parte geamuri fixe ca sa nu se creze curent. Dar bineinteles ca nu s-a vrut.
Uitati un exemplu din Berlin.
Geamuri rabatabile pe stanga, geamuri fixe pe dreapta.
berliner-u-bahn-innenansicht-baureihe-h-306375.jpg (110.02 KB; downloaded 1365 times)

Re: Trenurile CAF iliutu

Geamurile se pot bloca inchis cu cheie.

Re: Trenurile CAF punmeister

BMurile da, pot fi inchise cu cheia patrata. CAFurile nu.

Go to page:  1  ... 147 148 149 150 151 152 153  ... 226

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Trenurile de metrou din București  • 
Choose destination

Since our 2246 forum members have written 417110 posts in 5193 topics and 507 subforums.

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”