MetrouTrenurile de metrou din București

Topic: Trenurile CAF Inneo (BM3)

3164 posts, 830593 views

Go to page:  1  ... 132 133 134 135 136 137 138  ... 226

📖 Pagination options
Re: Trenurile CAF andrei11

La intrarea in Eroilor de la Grozavesti avem o piesa specifica de cale care am inteles ca incurca ATO. Cred ca acolo nu se merge cu ATO, se merge pe "manual".
1-6-2016 9-32-35 PM.png (75.76 KB; downloaded 1685 times)

Re: Trenurile CAF mcosmin

Se merge cu ATO la Eroilor. Acelasi comportament in trepte il poti observa si cand este un tren in fata la distanta prea mica.

Re: Trenurile CAF andrei11

Eu stiam ca ATO - ul nostru se incurca la piesa asta de cale. Poate intervine cineva care cunoaste situatia. A fost acum ceva timp o campanie de inlocuire a acestor elemente, inainte de 1989 existau mai multe in traseul curent.

La Eroilor e caz special.

Re: Trenurile CAF shoppy

Ai incredere intr-un inginer automatist, acolo se merge cu ATO, un om nu ar putea sa conduca niciodata asa, toti ar gresi, fiecare in felul sau unic.
Ori le-au facut o exceptie si le-au implementat incrucisarea acea sau ea pur si simplu nu apare in sistem iar macazele se schimba doar pe manual, oricum, celelalte 2 directii sunt linii de manevra deci nu e foarte important.

Re: Trenurile CAF Chev Celios

Lui Bega tocmai ce i s-au ars unul sau mai multe motoare intre Tineretului si Eroii Revolutiei. Toata lumea a fost debarcata la Eroii Revolutiei.

Re: Trenurile CAF puidemorosan

Aveți o manie cu motoarele arse.
Doar așa ca și curiozitate.
Aveți habar cam câte circuite și elemente electrice pot ceda intr-un tren?
Serios, tehnic putem duce cu toți o discuție serioasa?
Auzi, motoare arse.

Poate ne spui tu atunci ce nu a mers bine. (nu ca as fi crezut ca s-au ars motoarele).  8-)

Problema a fost la releul de pe bucla de uși din vagonul R1.
Acesta nu se menținea pe poziția comandata și tăia în mers condițiile de tracțiune pentru lipsa bucla pe vagonul în cauza. S-a schimbat releul și gata.tocmai călătoresc cu UT14 și merge bine.

Apropo,echipa de garantie CAF în Berceni numără 10 persoane care lucrează în schimburi. Garanția trenurilor este EXCLUSIV RESPONSABILITATEA CAF.
UT12 Pardon.
Pe voi nu va enervează corectorul automat?

Care corector automat  :?:  :?:  :?:  :?:
Pe firefox nu am asa ceva.

Re: Trenurile CAF punmeister

Poate a scris mesajul de pe un telefon, si da, autocorrectul devine destul de enervant.

Pe telefon, evident.

Re: Trenurile CAF cris_m

Eu l-am dezactivat ca mai mult ma incurca...

Re: Trenurile CAF punmeister

Eu n-am cum, pe Windows Phone se merge pe sistemul Deal with it! :twisted:

Go to page:  1  ... 132 133 134 135 136 137 138  ... 226

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Trenurile de metrou din București  • 
Choose destination

Since our 2314 forum members have written 423857 posts in 5275 topics and 515 subforums.

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”