Regiunile RomânieiDobrogeaJudețul ConstanțaIstoria transportului public în municipiul Constanța

 

Topic: Tramvaie Utilitare (ex)

11 posts, 5033 views
  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Tramvaie Utilitare (ex) Utilizator anonim

Constanta a avut un plug tip 1VU cu care nu stiu ce s-a ales dupa scoaterea tramvaielor din oras.

 


Re: RAT Constanta - Tramvaie Utilitare (ex) AlexCta

Utilizator anonim wrote:
Constanta a avut un plug tip 1VU cu care nu stiu ce s-a ales dupa scoaterea tramvaielor din oras.


A stat foarte mult timp in acelasi loc , si dupa ce sa furat tot ce se putea dupa el (contacti , butoane , manete etc. ) cineva s-a gandit ca ar fi bine sa-l sigileze si sa-l bage intr-o hala.

100-DXn-1.jpg (561.37 KB; downloaded 4124 times)

 


  • darknight
  • Posted:
  •  

Re: RAT Constanta - Tramvaie Utilitare (ex) darknight

Am o intrebare: de ce sau scos tramvaiele din oras?/

 


Re: RAT Constanta - Tramvaie Utilitare (ex) Costin

Oficial: incurca traficul.
Neoficial: nu merg cu motorina, un sirop care ii place tare mult lui MAZare.

 


  • darknight
  • Posted:
  •  

Re: RAT Constanta - Tramvaie Utilitare (ex) darknight

Aha am inteles mi s-a parut ciudat anul acesta am fost in costanta si niciun tramvai numai autobuza si doar cateva troleibuze,in timp ce la Bucuresti se modernizeaza linile de tramvai ,aici se scot  :evil:

 


Re: RAT Constanta - Tramvaie Utilitare (ex) Dominatrix

Din cate cunosc, ultimul plug 1VU al RATB-ului a fost fabricat prin 1981-1982. Cred ca exista exista o sansa diferita de zero ca plugul 100 de la Constanta sa fie de fapt, ori fostul 08, ori fostul 15 de la Bucuresti, singururele pluguri ale RATB care lipsesc din inventar. Are cineva mai multe informatii?

gabynet wrote:
Aha am inteles mi s-a parut ciudat anul acesta am fost in costanta si niciun tramvai numai autobuza si doar cateva troleibuze,in timp ce la Bucuresti se modernizeaza linile de tramvai ,aici se scot  :evil:
In Constanta, solutia a fost RADICALA. Stati linistiti, aceeasi solutie se va aplica cu succes si la Bucuresti in cativa ani, numai ca va fi mai "BLANDA", in sensul ca se vor desfiinta numai unele linii, din cele nemodernizate, care "incurca traficul". Cati ani credeti ca mai rezista Tatrele?

 


Re: RAT Constanta - Tramvaie Utilitare (ex) stakee

Plugul inca mai exista, in depou, dar nu cred ca sta pe sine. Nustiu cat o sa mai existe acolo, soarta cu siguranta fiindu-i casarea.

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Tramvaie Utilitare (ex) Tom

Plugul de la Constanța și cel de la Galați ar putea fi vagoanele 08 și 15 care lipsesc din parcul RATBSTB-sa. Cele de la Craiova și Cluj s'ar putea să fi fost fabricate direct pentru ei.

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Tramvaie Utilitare (ex) GPS

Care din cele de la Galați?

 


Re: Tramvaie Utilitare (ex) Gabi23

Poate se referea la plugul 1VU de la Ploiești (#5060). La Galați sunt 3 pluguri 1VU( #1302 #1303 #1304). La Craiova avem 1 buc. 3VU (#050), iar la Cluj 1 buc. 3VU (#080).

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Tramvaie Utilitare (ex) GPS

Și încă două pluguri 1VU la Brăila P1 și P2.

 


Home page  • 
Parent forum: Istoria transportului public în municipiul Constanța  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420769 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use