Parent forum: Site-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri

Topic: Reorganizare structura forum

88 posts, 21316 views

Go to page:  1 2 3 4 5 6 7

📖 Pagination options
  • Author: larus
  • Registered member
  • Posted:
  •  

Re: Reorganizare structura forum larus

shoppy wrote:
1. Poate ca pe unii totusi vor sa aduca o contributie dar i-a speriat si un pic regula, adica vine altcineva si interpreteaza daca poza e buna si daca nu ii place una gata, esti banat la poze. Poate ar trebuii initial doar sterse pozele ca sa se vada si cum se aplica practic criteriul si doar dupa 2-3 abateri banat la poze individul.
2. Unora le e frica ca nu se descurca cu serverele de poze.

1. Sunt si eu de acord  cu pedepsirea graduala si nu cu banarea instant. "7.Pozele ce nu respecta regulile de mai sus vor fi sterse instant iar utilizatorul in cauza va pierde timp de 6 luni dreptul de a posta poze pe forum"
2. In categoria aceasta cred ca ma incadrez eu. Deci o intrebare: cum vor apare pe acest forum pozele gazduite pe alte siteuri gen imageshack, photobucket, flickr etc ? Sub forma de link sau apar chiar pozele ?

• Author: Marian Andrei
  • Membru Gold
  • Posted:
  •  

Re: Reorganizare structura forum Marian Andrei

larus wrote:
2. In categoria aceasta cred ca ma incadrez eu. Deci o intrebare: cum vor apare pe acest forum pozele gazduite pe alte siteuri gen imageshack, photobucket, flickr etc ? Sub forma de link sau apar chiar pozele ?

Apar chiar pozele dupa tagul care de regula este dat chiar de siteul care le gazduieste, vezi exemple in atelierele de modelism la OLECO, care pune de la inceput poze doar din photobucket.

• Author: Dominatrix
  • Membru Silver
  • Posted:
  •  

Re: Reorganizare structura forum Dominatrix

Intrebare sadica:  :twisted:  ce rost are discutia asta despre regulamentul nou vs. regulamentul vechi, din moment ce se pun iar poze multe ca si inainte (adica incarcate direct pe forum) in topicele despre vehiculele RATB? :roll:

@larus: pozele gazduite extern se  pun asa [img]url_imagine[/img]
Folosesti sintaxa asta pentru fiecare poza in parte, dupa ce sunt redimensionate la maxim 800 x 800.

• Author: andrei11
  • Moderator forum
  • Posted:
  •  

Re: Reorganizare structura forum andrei11

Mi se par de-a dreptul stupide pozele de genul "2377" la Universitate. Adica tu user, n-ai ce face, si odata treci si tu pe la Universitate, stai 10 minute in statie si fotografiezi ce-ti pica la mana. A, sa stai cateva zile la panda in statia "Drumul dintre Tarlale" ore in sir, pe vant, pe ploaie  sa fotografiezi o exceptie - de exemplu 3588 care deobicei este pe 311 pe 302 ''Intre Tarlale" e o poza deosebita, jos palaria. Dar pe vreme frumoasa, cand e soare si adie putin vantul, in statie la Universitate sa pozezi aiurea masini / troleibuze care se nimeresc, mi se pare de-a dreptul stupid. Lasand la o parte ca 2377 la Universitate a mai fost pozat de inca 2 -  3 useri 4 pagini mai inainte, tot sa ne uitam la 2377 la Universitate.
Asemenea poze ar trebui interzise cu desavarsire. O singura poza cu 2377 la Universitate este de-ajuns. Si stai putin, langa 2377 apare si 2388 care este identic cu 2377, si tot la Universitate, si tot cu comentariul "scuzati calitatea pozei, telefonul mobil, eram in fuga, eram in masina, ma uitam dupa gagici si-mi tremura mana, etc, etc ).

• Author: Catalin
  • Registered member
  • Posted:
  •  

Re: Reorganizare structura forum Catalin

andrei11 wrote:
ma uitam dupa gagici si-mi tremura mana, etc, etc ).
:twisted:  :twisted:  :twisted:  :oops: reflexul, ce sa-i faci, vezi, omul a fost sincer...

• Author: larus
  • Registered member
  • Posted:
  •  

Re: Reorganizare structura forum larus

Dominatrix wrote:
Folosesti sintaxa asta pentru fiecare poza in parte, dupa ce sunt redimensionate la maxim 800 x 800.

Saru'mana.

• Author: ionescu63
  • Membru Bronze
  • Posted:
  •  

Re: Reorganizare structura forum ionescu63

# gabi23
Odata cu mutarea forumului s-a pierdut si harta cu reteaua de tramvai modernizata/nemodernizata. Daca o mai ai te-as ruga sa o ridici din nou, mai ales ca au aparut si unele actualizari (Pasaj Basarab, b-dul Aerogarii si L. Rebreanu in lucru, etc).

• Author: Gabi23
  • Site Admin
  • Posted:
  •  

Re: Reorganizare structura forum Gabi23

Rezolvat  ;)  viewtopic.php?f=17&t=1227&p=32620#p32620
In general sunt repostate majoritatea pozelor mele de la prezentarea retelei de tramvai din Bucuresti. Probabil ca si Marian Andrei, daca va avea chef/timp isi va reposta pozele in topicele sectiunii respective  :P.

• Membru Bronze
  • Posted:
  •  

Multumesc!

• Author: Marian Andrei
  • Membru Gold
  • Posted:
  •  

Re: Reorganizare structura forum Marian Andrei

Topicele cu retele le voi reconstrui cand am timp.

• Membru Bronze
  • Posted:
  •  

Catre un moderator sau admin
Am deschis un topic nou la "Dezvoltarea metroului din Bucuresti" cu numele "Caile ferate care vor traversa Bucurestiul"
Rog editarea numelui in ""Caile ferate subterane care vor traversa Bucurestiul"
Multumesc!

• Author: Costin
  • Site Admin
  • Posted:
  •  

Re: Reorganizare structura forum Costin

Asta se poate face usor, dar de ce la "Metrou" si nu la "Complexul feroviar Bucuresti"?

• Membru Bronze
  • Posted:
  •  

Chiar la deschidere am mentionat ca am ezitat la alegerea locului unde sa deschid topicul (Metrou sau CF) si l-am pus provizoriu la Metrou.
M-am gandit ca fiind o retea subterana destul de lunga, probabil va avea multe asemanari cu reteaua de metrou.
Daca consideri oportun poti sa-l muti la CF.

• Membru Bronze
  • Posted:
  •  

cos wrote:
Asta se poate face usor, dar de ce la "Metrou" si nu la "Complexul feroviar Bucuresti"?

Multumesc cos.

Go to page:  1 2 3 4 5 6 7

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Site-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri  • 
Choose destination

Since , our 1714 forum members have written 335439 posts in 4003 topics and 416 subforums.
Refresh interval: 30 minutes.

© 2009 - 2021 Asociația „Metrou Ușor”

Terms Of Use