Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Pasajul Suprateran Basarab (INAUGURAT 18.06.2011)

 

Topic: Lucrarile la parcarea Titulescu

65 posts, 12758 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5
 
 

📖 Pagination options
Re: Lucrarile la parcarea Titulescu shoppy

Fiecare cu parerea lui, bine, discutia este mai lunga, unii spun ca tratamentul ignifug(spuma) aplicat pe structura metalica a turnurilor s-ar fi deteriorat in timp si s-ar fi dezlipit pe zone mari care chiar erau marcate cu vopsea pentru reaplicare(exista filmari), altii spun ca explozia ar fi desprins tratamentul ignifug de pe elementele structurii metalice deci este irelevant ca deja lipsea pe alocuri, si altii spun ca tratamentul ignifug oricum nu ofera protectie la nesfarsit, in final rezultatul ramane, incendiul nu a putut fi stins si turnutile s-au prabusit la ceva timp dupa impact/explozie.

Dar pana la urma argumentul este nul, structura metalica de rezistenta a tablierului Basarab nu a avut aplicat tratament ignifug in zona parcarii(desi doftoru a promis ca va fi vopsea ignifuga).

 


  • Mircea G
  • Posted:
  •  

Re: Lucrarile la parcarea Titulescu Mircea G

Partea cu " codul rutier " cum au rezolvat , au derogare sau pe smecherie ?????

 


Re: Lucrarile la parcarea Titulescu Serban

Eu tin minte bine ca dupa ce s-a finalizat structura metalica a parcarii si in toiul discutiilor despre autorizare s-a vopsit cu ceva partea metalica a pasajului, in zona de deasupra parcarii. Cu ce s-a vopsit...nu stiu.

 


Re: Lucrarile la parcarea Titulescu TrainWrecker

Cu pistolul de vopsit, cu vopsea gri.

 


Re: Lucrarile la parcarea Titulescu Costin

Numai mie mi se pare ca vopseaua ignifuga e doar o vrajeala ieftina marca Oprescu? Ce relevanta are vopseaua ignifuga daca sub pod arde o masina? Sigur, vopseaua insasi nu ia foc, dar caldura de la masina in flacari ar afecta oricum structura metalica. Inteleg eu fenomenul gresit?

 


Re: Lucrarile la parcarea Titulescu subway guru

Totul depinde de intensitatea si durata incendiului. Din ce stiu de la expertii in domeniu niciun fel de astfel de protectie superficiale nu asigura o protectie suficienta.

 


Re: Lucrarile la parcarea Titulescu Serban

Nu stiu daca s-a deschis oficial, dar s-au dat jos gardurile si s-au deblocat intrarile de la parcarea de sub Pasajul Basarab. Deja se parcheaza inauntru.

Au facut mici reparatii si la pasaj, in sensul ca au inlocuit sistemul de preluare a apelor de pe pasaj si au revopsit pilele.

 


Re: Lucrarile la parcarea Titulescu ByOnu

Aceste mici reparatii sunt strict in zona parcarii?

 



Go to page:  1 2 3 4 5
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Pasajul Suprateran Basarab (INAUGURAT 18.06.2011)  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421250 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use