MetrouReţeaua de metrou din Bucureşti

 

Topic: Despre rețea (infrastructură, caracteristici, etc.)

254 posts, 116406 views
 
Go to page:  1  ... 13 14 15 16 17 18 19
 
 

📖 Pagination options
Re: Despre retea (infrastructura, caracteristici, etc) andrei11

Nu
Nu
Nu
Nu
Da - între Eroilor şi AM, la intrarea în AM şi după AM spre Orizont.
___________________________
Ai ( am ) ratat două  clădire la M 4 la Str Pieţei şi la Str Străbună.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Despre retea (infrastructura, caracteristici, etc) sab

M3 intre Păcii si Preciziei trece pe sub fosta cantina Turbomecanica. Este un caz  cunoscut si asumat înainte de 1989, alături de Republica-Pantelimon.
Si M2 înainte de Aurel Vlaicu am impresia ca trece pe sub niste case, dar care au fost construite după 1989 peste tunel. Tot după 1989, la ieșirea din Aurel Vlaicu către Pipera s-a construit un magazin peste tuneluri.
Iar peste M1 intre Poenaru si Crangasi trece pe sub un centru comercial, construit tot dupa 1989.

 


Re: Despre retea (infrastructura, caracteristici, etc) survola

Cam la ce adâncime sunt tunelurile, față de suprafață?

 


Re: Despre retea (infrastructura, caracteristici, etc) shoppy

Vrei sa spui ca M1, venind de la Crangasi, trece pe la CV, apoi prin dreapta culeii rampei, si apoi vina intre fostul sediu ISAF si pasajul Grant? (mi s-a parut mereu ca in zona cu CV-ului deja vireaza spre dreapta) https://www.google.ro/maps/@44.4540101,2 ... !3m1!1e3
Da, casele acestea cu piscina au fost construite peste M2. https://www.google.ro/maps/@44.4777425,2 ... !3m1!1e3
M3 trece pe sub cladirea aceasta alba, in 2001 era acolo. https://www.google.ro/maps/@44.4322637,2 ... !3m1!1e3

 


Re: Despre retea (infrastructura, caracteristici, etc) sorin.niculescu_

Nu vreau să mă credeți vreun conspiraționist, dar voiam să aflu de la voi dacă, prin întâmplare, ați auzit vreodată ceva legat de tunelurile de metrou secrete, construite de Ceaușescu în paralel cu rețeaua de metrou publică. Mit sau realitate? Voi ce credeți?

 


Re: Despre retea (infrastructura, caracteristici, etc) Costin

Subiectul a fost deja transat pe forum in subforumul si subiectul dedicate. Si functia search ajuta.

 


Re: Despre rețea (infrastructură, caracteristici, etc.) andrei11

Nu există niciun tunel secret. În mod logic Parlamentul probabil este legat de reţeaua de metrou cumva ( nici nu e greu ), poate şi Palatul Victoria. În rest sunt numai Legende Urbane.

 


Re: Despre rețea (infrastructură, caracteristici, etc.) subway guru

Nu exista tunele de metrou secrete.

 


Re: Despre rețea (infrastructură, caracteristici, etc.) sorin.niculescu_

Are cineva idee pe ce tronson al metroului bucureștean se poate/se circulă cu viteza maximă de 80km/h?

 


Re: Despre rețea (infrastructură, caracteristici, etc.) ByOnu

Parcă Tineretului - Eroii Revoluției. Dar nu știu dacă este singurul.

 


Re: Despre rețea (infrastructură, caracteristici, etc.) punmeister

Aurel Vlaicu - Aviatorilor. Sunt mai multe.

 


Re: Despre rețea (infrastructură, caracteristici, etc.) sorin.niculescu_

Din câte am aflat de la un prieten, un alt tronson ar fi Grigorescu 2 - Saligny?

 


Re: Despre rețea (infrastructură, caracteristici, etc.) Luca M.

Daca nu ma insel, intre Timpuri Noi si Mihai Bravu, intre Mihai Bravu si Dristor 1, de la Politehnica la Preciziei, etc. Sunt multe, avem o retea destul de mare. Si pe M4 se merge cu 80.

 


Re: Despre rețea (infrastructură, caracteristici, etc.) sorin.niculescu_

Are cineva cumva cum să facă o schemă pentru interstația 1 Decembrie 1918-Dristor 1? Sunt curios unde începe metroul să urce, de unde coboară și până unde se întâlnește M3 cu M1.

 


Go to page:  1  ... 13 14 15 16 17 18 19
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Reţeaua de metrou din Bucureşti  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420712 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use