MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS)

1661 posts, 395125 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) Adrian Rosca

Mai e un singur acces aflat in lucru, restul sunt finalizate si functionale.

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) Adrian Rosca

Raspuns Metrorex  din 14.04.2021 cu privire la stadiul lucrarilor la accesul "B":

I. Care este stadiul actual de realizare a lucrărilor de construcție și montaj împărțit pe lucrări de structură, arhitectură și instalații și data preconizată de finalizare a lucrărilor la accesul ”B” la stația Academia Militară?

R. · Stadiul de realizare a lucrărilor de la accesul B, stația Academia Militară, este următorul:

Structură - 100%;
Arhitectură - 70%;
Instalații - 20%

· Stadiul de realizare a lucrărilor de la culoarul de legătură dintre accesul A și accesul B (subtraversare Șoseaua Panduri), stația Academia Militară, este următorul:

Structură - 70%;
Arhitectură - 30%;
Instalații - 10%

Termenul estimat de finalizare a lucrărilor aferente accesului B (inclusiv culoarul de legătură A-B) este începutul trimestrului IV 2021.

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) orex

Mult si asteptat (termenul de implementare), dar fara impact semnificativ in economia  utilizarii M5.1!

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) Adrian Rosca

Ma surprinde faptul ca structura culoarului de legatura nu e gata, vezi si discutia noastra despre foreza de anul trecut. Termenul comunicat e destul de mare si ma gandesc ca ii tine in loc vreo conducta ramasa de deviat.

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) orex

Nu mai e nicio deviere a infrastructurii subterane in zona. Situatia e determinata, ca la NOI, ca se poate, intrucat nimeni nu baga de seama acest ”mic detaliu”. Ai alte trei oportunitati (cu referire la accesuri)? Deci, d-aia e letargia asta p-aci! :bere:

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) subway guru

@Adi
Te-am prevenit de la bun inceput ca accesul ala pe sub Panduri va dura, pe o distanta relativ scurta presupune cel putin trei tehnologii diferite de executie nu chiar simple...abia dupa ce se termina cu structurile se mai clarifica cat de cat zona.

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) andrei11

Guru, nimic de contestat, dar sunt absolut convins că dacă se întâmpla asta pe vremea tovarășului cu toate tehnologiile de trimis rachete pe Marte ce implică construirea accesului,  acesta  nu dura atât ca să fie gata. Scuze, dar am dreptate !

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) subway guru

Eu nu te-am contrazis!!!...doar ca nostalgia nu ne ajuta cu nimic!
:rofl:
Singurul lucru imbucurator e ca de data asta raspunsurile Mrex sunt ceva mai profesioniste si nu doar in doi peri.

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) Adrian Rosca

Fata de vizita precedenta din aprilie, singura schimbare e ca au terminat de pus tabla verde la accesul "B". In rest nimic, nicio miscare.

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) Adrian Rosca

Am trecut ieri pe la AM si spre mirarea mea se lucra la finisajele accesului "B".

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) orex

Acces B, e singurul cunoscut de mine, pana-n prezent, care n-are nicio rulanta! :think:

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) Adrian Rosca

In ultimele poze postate de cris_m se observa niste elemente care lipseau la ultima mea vizita: automacara, cofraje, bena beton. Inseamna ca se pregatesc sa inchida.

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) catalinp

Am scris la Metrorex despre situatia de la Academia Militară, cerând informații despre stadiul lucrărilor  :popa:


Răspuns:

"Referitor la Academia Militară, vă informăm că termenul estimat de finalizare a lucrărilor aferente accesului B (inclusiv culoarul de legătură A-B, subtraversare Șoseaua Panduri) este 30 aprilie 2022."

In aprilie 2021 au dat termen ,conform unui mesaj citit de aici, in trimestrul 4  2021!
Conform precedentului termen sunt in intârziere 4 luni, total pentru toate termenele estimate.... câțiva ani :)  :popa:

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) orex

Te mai mira ceva? La Moghioros e altfel? :headbash:

 


Go to page:  1  ... 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420528 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use