Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovTramvaie STB

 

Topic: Repartizarea tramvaielor

2027 posts, 496227 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 90 91 92 93 94 95 96  ... 145
 
 

📖 Pagination options
Re: Repartizarea tramvaielor STB SirVlady

239 este împrumutat de depoul Dudești, fiind prezent acum în linia 10.

 


Re: Repartizarea tramvaielor STB Cezar210

Astăzi vagonul 214 (Depoul Victoria) este impurmutat de către cei de la Titan pentru linia 23.

 


Re: Repartizarea tramvaielor STB Stefan28

@Cezy210 De unde ai dedus că este împrumutat de Titan?

 


Re: Repartizarea tramvaielor STB Cezar210

Așa mi-a zis un băiat ce a realizat un clip cu 214. Mi-a comunicat pe privat.

Canal: Bucharest(STB)Spotting


 


Re: Repartizarea tramvaielor STB Stefan28

E împrumutat de Giurgiului, nu de Titan! ;)

 


Re: Repartizarea tramvaielor STB Cezar210

Ok, mulțumesc pentru informație.

 


Re: Repartizarea tramvaielor STB Cezar210

214 este impurmutat din nou de Giurgiului, astăzi pe linia 25.

Voi atașa și o poza cu el mai târziu.
Screenshot_20210820_091344_com.android.chrome.jpg (489.46 KB; downloaded 2909 times)

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Repartizarea tramvaielor STB Utilizator anonim

Nu va mai fi deloc o noutate cu aceste imprumuturi, cat se va putea se vor face, in noul Bucuresti nu se mai aduc piese, nu prea se mai repara nimic. Din septembrie va fi nenorocire pe toate planurile. Firele cad, substatiile iau foc etc.

 


Re: Repartizarea tramvaielor STB ByOnu

Firele alea cadeau si substatiile luau foc indiferent de cine iesea primar acum 10 luni... Asta este rezultatul a 12 ani de delasare dupa "epoca Videanu" cand s-au realizat ultimele investitii masive in TP.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Repartizarea tramvaielor STB Utilizator anonim

De fapt de cand a fost redus bugetul nu se mai fac reviziile de noapte la retele atat de des si cum pentru parcul circulant nu se mai aduc piese, asa nu se mai aduc nici pentru partea energetica. In maxim un an e totul la pamant.

 


Re: Repartizarea tramvaielor STB andreiiul

Taierile astea de buget (unele nu cred ca sunt chiar recente) sunt generate de lipsa de bani si gaurile lasate  de fosta administratie (pe care le tot baga in fata Nicusor Dan) sau sunt doar rea-vointa?
Mi se pare ca cine face aceste reduceri de cheltuiali, fix pe partea de mentenanta in loc de alte cheltuieli nejustificate (TESA, risipa inutila de resurse), ori nu stie ce face ori are o agenda ascunsa (nu m-ar mira dar totusi mi se pare incredibil sa incerci sa ingropi TP ecologic in Bucuresti).

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Repartizarea tramvaielor STB Utilizator anonim

Nu nu, nu se deranjeaza TESA si altele, acolo s-au pus fresh noile cadre si trebuie alimentate. Se taie evident de la investitii.

 


Re: Repartizarea tramvaielor STB cris_m

Problemele sunt si din cauza datoriilor STB-ului. Plata lor nu se face prin pomparea haotica de fonduri doar de dragul aparentelor ci prin reducerea pe termen limitat a anumitor cheltuieli...

 


Re: Repartizarea tramvaielor STB Chev Celios

STB este in mare problema acum. Are de dat cate aprox. 15 000 RON la aproape peste 100 de soferi. Asta de pe vremea administratiei Firea, care a chemat soferi la munca la suplimentare si nu i-a platit.  Acestia au dat in judecata STB si au castigat definitiv. Acum STB trebuie sa scoata bani.  Eu personal am de incasat de pe urma unui proces al raposatului meu tata cu STB, 16 000 RON. Procesul s-a incheiat prin iarna si acum STB tace complet. Posibil cat de curand sa intre in executare silita. Asa ca situatia e si mai grava.  Din ce am inteles acum si restul de soferi "fraieriti" vor sa dea STB in judecata.

 


Go to page:  1  ... 90 91 92 93 94 95 96  ... 145
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Tramvaie STB  • 
Choose destination

Since our 2340 forum members have written 426217 posts in 5298 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use