Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovTramvaie STB

 

Topic: Repartizarea tramvaielor

2092 posts, 525900 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 126 127 128 129 130 131 132  ... 150
 
 

📖 Pagination options
Re: Repartizarea tramvaielor Andi_C

Militari a preluat un tur in 11. Linia 1 este de acum deservită de Giurgiului in locul Dudeștiului, pe semne că se pregătesc Astrele. 23 are mai multe ture de la Dudești.

 


Re: Repartizarea tramvaielor cris_m

E o tampenie colosala ca au cedat in totalitate linia 1 la Giurgiu, cel putin pana intra 5-6 Astra la traseu. In acest moment linia 1 nu mai are vagoane PPC.  :no:

 


Re: Repartizarea tramvaielor Gabi23

E perioada de tranziție până la intrarea vagoanelor Imperio. Similar a fost și cu linia 10, unde era mai rău cu vagoanele V2A-T Bucur.

 


Re: Repartizarea tramvaielor Andrei98

Se putea și fără această perioadă de tranziție tâmpită în care oferi călătorilor condiții mai proaste decât înainte. Preluarea turelor se putea face treptat, nu în stilul heirup.

 


Re: Repartizarea tramvaielor shoppy

Pai scopul STB este confortul titularilor si nu al pasagerilor, vrei sa superi titularii sa inceapa vociferarile ca da de ce de azi cand se poate si de maine, da de ce eu primu si ala al doilea?

 


Re: Repartizarea tramvaielor valy

Poate nu este cea mai bună idee dar cred că inelarele ar trebui să aparțină aceluiași depou sau acelorași depouri astfel încât să avem un parc similar pe ambele linii și cred că vagoanele Imperio pentru acestea ar trebui garate în același loc, indiferent care e. Mi se pare absurd ca pe 10 să fie Imperio care e 100% lf și pe 1 nici un PPC.

 


Re: Repartizarea tramvaielor nathalael

Se pare ca totuși sunt călători afectati
IMG_2562.jpeg (363.91 KB; downloaded 3911 times)

 


  • TPB
  • Posted:
  •  

Re: Repartizarea tramvaielor TPB

Exista info.stbsa.ro și Info TB, unde se pot verifica toate tramvaiele dintr-un traseu, dacă sunt PPC / LF sau nu, deci nu este 100% vina celor care au schimbat repartizările.
Teoretic, din luna august, ar trebui să avem Astre Imperio în linia 1, deci această problemă nu este de durată.

 


Re: Repartizarea tramvaielor Andrei98

Și dacă le verifici vezi că  nu există nici un tramvai PPC pe linia aia, este exclusiv doar vina lor pentru proasta gestionare a parcului.

 


Re: Repartizarea tramvaielor Cezar210

Plus că pe aplicație am întâlnit situații în care unele vehicule apar cu PPC, deși în realitate n-au.

 


Re: Repartizarea tramvaielor STB Spotting 21

La aceasta ora, 083 si 347 se afla pe linia 27. Pare ca au cazut la datorie 2 vagoane ale liniei in decursul dupa amiezei, pentru ca la schimbul 1 nu erau probleme.

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: V3A-93-PPC primele tramvaie PPC produse de URAC GPS

TPB wrote here:
Mai avem de așteptat câteva zile până când vom vedea Astrele 3845, 3846 în linia 1.

Două tramvaie nu sunt destule, trebuiau cedate treptat aceste ture, nu deodată. Nu poți sări de la peste 10 tramvaie la 3. Pe una din cele mai importante linii din oraș.

 


Re: Repartizarea tramvaielor Andrei98

Si puteau sa pastreze de acum cele 5 ture de Dudesti cu Bucur LF care veneau in completarea celor 12 imperio.

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Repartizarea tramvaielor V2A

De astăzi, Dep. Dudești a preluat câteva ture pe linia 1 iar Dep. Victoria a preluat, la schimb, ture pe linia 10. Cele două linii sunt deservite, acum, astfel: 1 - Giurgiului + Victoria + Dudești, 10 - Militari (ieșire din Dudești) + Dudești + Victoria.

 


Go to page:  1  ... 126 127 128 129 130 131 132  ... 150
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Tramvaie STB  • 
Choose destination

Since our 2385 forum members have written 430477 posts in 5346 topics and 517 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use