Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

 

Topic: Defecte, imobilizări și reparații ale autobuzelor

4763 posts, 1276700 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 84 85 86 87 88 89 90  ... 341
 
 

📖 Pagination options
Re: Mentenanţa autobuzelor cris_m

4824 circula de mult, l-am si pozat ;)

 


Re: Mentenanţa autobuzelor Victor92

De la Autobaza Alexandria notam inca un autobuz care a revenit dupa o perioada de imobilizare - 4709 circula, din nou, de astazi in Bucuresti.

 


Re: Mentenanţa autobuzelor Victor92

Tot la capitolul reveniri, as mai puncta pe 4348 de la Autobaza Ferentari (astazi pe linia 232). L-am surprins in aceasta dupa-amiaza pe Bulevardul Regina Maria intre statiile Piata Unirii si 11 Iunie.





*Mentionez ca firma era functionala, dar nu mi-a iesit in poza ...

De asemenea, 4461 circula din nou pe strazile Capitalei, traditional, pe linia 330.

 


Re: Mentenanţa autobuzelor 19jimmy84

6261 (linia 104) tras pe dreapta la Opera Nationala...
21.04.2017



Mercedes Citaro - linia 104 by 19jimmy84, on Flickr

 


Re: Mentenanţa autobuzelor Andrei997

Victor92 wrote:
Tot la capitolul reveniri, as mai puncta pe 4348 de la Autobaza Ferentari (astazi pe linia 232). L-am surprins in aceasta dupa-amiaza pe Bulevardul Regina Maria intre statiile Piata Unirii si 11 Iunie.


Circulă de ceva timp Victor, l-am văzut în 141 zilele trecute :D

 


Re: Mentenanţa autobuzelor Victor92

@Andrei997: Te cred, dar acum mi-a sarit in ochi si am zis sa dau sfoara in tara. Data viitoare cand vezi ceva de la morti readus la viata, te astept pe tine sa dai vestea  ;)

 


Re: Mentenanţa autobuzelor Gabi23

#6201 (linia 178) a crăpat aseară în stația Pasaj Grant, cedând un furtun prin care circulă antigel.  A așteptat peste 3 ore unul din camioanele de intervenții RATB pentru a fi tractat spre autobază  :roll: . În principiu, va fi reparat destul de repede.

Calea Giulești
6201 - DEFECT - 27.04.2017.JPG (368.14 KB; downloaded 2842 times)

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Mentenanţa autobuzelor V2A

Gabi23 wrote:
După o absență de aproximativ 4 ani și-a făcut reapariția #4839 de la Autobaza Titan. A revenit cu unele lipsuri vizibile gen bare la usile din salon, afișaj frontal demontat s.a.


I-a fost montat afișajul frontal lui 4839, l-am văzut astăzi pe 246. Afișa numărul liniei și traseul cu fonturi identice cu cele din poza următoare: http://ratb.stfp.net/Data/A/e/4991-783:1.jpg

 


Re: Mentenanţa autobuzelor cris_m

4834 a defilat mai devreme in 311 cu jumatate de usa 2 functionala. Cealalta a refuzat cu inversunare sa se deschida. Bineinteles ca la un moment dat, in statie, n-am avut ce face si am tras putin de usa inainte sa se deschida si s-a deschis. L-am atentionat pe sofer despre problema, sa vedem in zilele urmatoare daca s-a rezolvat problema. :?

 


Re: Mentenanţa autobuzelor Victor92

La Autobaza Titan, a revenit de curand si 4208 care a stat imobilizat ani buni ...

4208 - Linia 102 - Statia Energeticienilor



 


Re: Mentenanţa autobuzelor ikarus13

Nu stiu daca a mai observat cineva dar a revenit 4408 :)

 


Re: Mentenanţa autobuzelor Andrei997

Și 6267 a revenit.

 


Re: Mentenanţa autobuzelor Robert24

Cine vrea sa aiba parte de senzatii mega-tari, ii recomand o tura cu 4788 (Obregia).
Sunt complet distruse amortizoarele / suspensiile spate.
Nu recomand celor cu probleme cardiace!

 


Re: Mentenanţa autobuzelor cris_m

cris_m wrote:
4834 a defilat mai devreme in 311 cu jumatate de usa 2 functionala. Cealalta a refuzat cu inversunare sa se deschida. Bineinteles ca la un moment dat, in statie, n-am avut ce face si am tras putin de usa inainte sa se deschida si s-a deschis. L-am atentionat pe sofer despre problema, sa vedem in zilele urmatoare daca s-a rezolvat problema. :?


Azi am mers din nou cu 4834, se pare ca i s-a facut o verificare si o mica reparatie. Azi i se inchideau/deschideau usile perfect, fara nici un zgomot  :shock:

 


Go to page:  1  ... 84 85 86 87 88 89 90  ... 341
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2363 forum members have written 428488 posts in 5314 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use