Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

 

Topic: Defecte, imobilizări și reparații ale autobuzelor

4749 posts, 1255085 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 69 70 71 72 73 74 75  ... 340
 
 

📖 Pagination options
Re: Mentenanţa autobuzelor barbuandrei

A reaparut dupa aproape 2 ani 4712  :D

 


Re: Mentenanţa autobuzelor cris_m

Amintirea lui 4100 ramane vie printre calatori, piese ale acesteia fiind folosite pe alte autobuze de la Obregia. 4143 este cel mai bun exemplu, avand bara de la usa 1, cea dinspre salon, de culoare galbena... Pacat de acea masina unicat! :cry:

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Mentenanţa autobuzelor GPS

Acum ai văzut-o. :D  Păcat, oricum va rămâne pentru muzeu, nu pot sa cred ca nu va fi păstrată!

 


Re: Mentenanţa autobuzelor cris_m

De mult stiam ca un autobuz are o bara galbena, dar nu vazusem numarul... aseara, in schimb, am reusit.

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Mentenanţa autobuzelor GPS

Pe la ora 20:00 autobuzul 6228 se retrăgea spre Autobaza Ferentari cu afișajul DEFECT!

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Mentenanţa autobuzelor V2A

4241 s-a retras la autobaza Titan cu unul din geamurile usii 3 spart.

 


Re: Mentenanţa autobuzelor Robert24

GPS wrote:
Pe la ora 20:00 autobuzul 6228 se retrăgea spre Autobaza Ferentari cu afișajul DEFECT!


Asta nu inseamna ca e defect. Cand se retrag, unii soferi pun firma cu "Defect" de-ai dracu'...

 


Re: Mentenanţa autobuzelor cris_m

V2A wrote:
4241 s-a retras la autobaza Titan cu unul din geamurile usii 3 spart.


La cum sunt se trantesc usile cand se deschid, e ceva normal... Ca sa nu mai zic de aglomeratie sau de "civilizatia" calatorilor (si noi vrem autobuze noi-noute care or sa ajunga si ele foarte rapid niste epave  :evil:  )

 


Re: Mentenanţa autobuzelor cris_m

4970 defilează așa de ceva luni (afișaj incomplet)  :roll:



DSC_0227 by Cristi M, on Flickr

 


Re: Mentenanţa autobuzelor Axel

Axel wrote:
Si-a facut '' botezul '' si #6296 azi pe linia 205  :roll:


A revenit intr-un final cu un parbriz nou si coltar nou pe dreapta....oricum si-a pierdut farmecul...

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Mentenanţa autobuzelor V2A

Dupa o lunga absenta a revenit la traseu 4947 de la Autobaza Pipera. Circula pe linia 104.

 


Re: Mentenanţa autobuzelor Calaretul

Ieri am mers cu #4637 , cred ca este singura masina de la Titan careia nu ii functioneaza aerul conditionat, nici in salonul calatorilor si nici in cabina soferului. Era vizibil acest fapt , pe sofer curgeau apele iar la fiecare statie deschidea si usa sa , pentru a se mai face putin curent  :D

 


Re: Mentenanţa autobuzelor cris_m

Asta mă uitam și eu că de anul trecut la toate funcționează aerul, puține sunt cele fără, asta pentru că nu dau drumul șoferii (în două zile diferite, aceeași mașină, șoferi diferiți). Și pot să spun, că mă număr printre cei norocoși, aproape de fiecare dată prind autobuz cu aer, indiferent de linie  :ugeek:

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Mentenanţa autobuzelor GPS

Robert24 wrote:
GPS wrote:
Pe la ora 20:00 autobuzul 6228 se retrăgea spre Autobaza Ferentari cu afișajul DEFECT!


Asta nu inseamna ca e defect. Cand se retrag, unii soferi pun firma cu "Defect" de-ai dracu'...

:lol: :lol:  :lol:  Azi era pe 232, cred ca defect era însuși afișajul, azi linia era afișata pe un A4!

 


Go to page:  1  ... 69 70 71 72 73 74 75  ... 340
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2340 forum members have written 426217 posts in 5298 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use