Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

Topic: Defecte, imobilizări și reparații ale autobuzelor

4742 posts, 1248215 views
⚠  Forum Rules

Go to page:  1  ... 51 52 53 54 55 56 57  ... 339

📖 Pagination options
Re: Mentenanţa autobuzelor cris_m

Eu v-am zis ca am mers cu el acum ceva timp. In sfarsit o veste buna! Sa speram ca la mai multe de la Titan... :roll:

Re: Mentenanţa autobuzelor Gabi23

#4517 s-a ales ieri dimineață cu un geam spart, datorită unui călător nemulțumit de condițiile proaste de transport oferite de RATB...

4517 - DEFECT - 16.11.2015 (2).JPG (146.04 KB; downloaded 2040 times)

#4121 a reapărut după multe luni de imobilizare la Nordului. În primăvara acestui an a avut un geam spart pe linia 304, care a fost înlocuit relativ repede și imediat ce a revenit în traseu, i-au fost sparte alte geamuri din nou, tot pe aceeași linie...

4121 - 304 - 16.11.2015.JPG (102.34 KB; downloaded 2040 times)

Re: Mentenanţa autobuzelor DAF SB220

Ar trebuii să se mai facă un protest din cauza lipselor de piese şi a condiţiilor de trafic şi de călători.

Re: Mentenanţa autobuzelor ikarus13

Da...ieri unui 313 i-a cazut roata in timpul cursei.Asa ceva e inadmisibil

S-a mai întâmplat și la altele, cel puțin prin 2011 i-a zburat o roată lui #4562 (335) pe la Piața Presei, ajunsese și prin presă. Prin primăvară unuia de la Nordului i-a căzut o roată la Teiul Doamnei/Lacul Tei. Și câte or mai fi fost și au fost acoperite tacit, să nu cumva să se știe... Oricum, subfinanțarea RATB, mentenața rudimentară a personalului din garaje + exploatarea necorespunzătoare a multor șoferi, au dus spre distrugerea majorității autobuzelor. Toate acestea împreună cu primitivismul și prostia unui număr foarte mare călători, au dus ușor-ușor la o stare generală jalnică a întregului parc de vehicule al RATB...

• Tom
  • Posted:
  •  

Re: Mentenanţa autobuzelor Tom

Ieri am văzut autobuzul 4225 la care funcționa câte un singur LED la fiecare din afișaje :P
Probabil că unii ar spune că bine că mergea și ăla  :twisted:  :twisted:

Re: Mentenanţa autobuzelor barbuandrei

#4226 era tractat in jurul orei 12:00

Re: Mentenanţa autobuzelor ikarus13

Si 4961 era tractat aseara in jurul orei 21. Pica din ce in ce mai multe. Pe mai marii regiei nu ii intereseaza absolut deloc de angajati si de publicul calator...

Re: Mentenanţa autobuzelor Calaretul

#4824 a fost reparat , si tehnic dar si electric( merge firma :D ). Ieri a fost in 101 iar astazi in 243.

2 vesti rele si 1 buna... parca e la hora: 1 pas inainte, 2 pasi inapoi :lol: :(

Re: Mentenanţa autobuzelor Axel

Pis111 wrote:
#4824 a fost reparat , si tehnic dar si electric( merge firma :D ). Ieri a fost in 101 iar astazi in 243.

+ 4762,4849 si 4967  :!:

E i-auzi acum se poate! Hai baieti mai cu talent ca mai vrem ture dimineata ca nu ne mai putem urca in autobuze  :!:

Degeaba ai autobuze daca nu are cine sa le conduca! Sunt garaje care au autobuze functionale, dar nu au soferi sa le conduca si se reduc ture...

Pai tocmai ca-mi aduc aminte ca prin primavara Titanul a transferat personal (printre care si soferi) la Pipera... deci de aici trag concluzia ca erau mai multi soferi decat masini, iar dincolo taman invers  :roll:

Go to page:  1  ... 51 52 53 54 55 56 57  ... 339

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2335 forum members have written 425816 posts in 5294 topics and 516 subforums.

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”