Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

 

Topic: Defecte, imobilizări și reparații ale autobuzelor

4749 posts, 1254832 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 266 267 268 269 270 271 272  ... 340
 
 

📖 Pagination options
  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Mentenanţa autobuzelor V2A

A revenit 4364.

 


Re: Mentenanţa autobuzelor LucaTB

Gabi23 wrote here:
4104va lipsi o perioadă având un geam spart.

Se pare că deja a revenit 4104. L-am surprins acum câteva minute pe Calea Rahovei, fiind posibil în acces.

Mercedes-Benz Citaro E3 #4104 - Calea Rahovei
4104 - 06.03.2022.jpg (992.38 KB; downloaded 2175 times)

 


Re: Mentenanţa autobuzelor Andrei Tudor

Conform Info TB, a revenit 4939. Este prezent pe linia 434.

 


Re: Mentenanţa autobuzelor Mariusv

A revenit 4148 dupa cateva luni de absenta .

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Mentenanţa autobuzelor GPS

GPS wrote here:
A revenit 4148 de la Obregia, astăzi prezent pe linia 232.

De o lună chiar.

 


Re: Mentenanţa autobuzelor Gabi23

4939 a revenit după vreo 3-4 zile de la spargerea geamului. La 4755 e mai complicat pentru că nu au în stoc geamul din zona rezervorului.
4403 a revenit și ea de la Ferentari după ce a stat câteva zile. Este pe linia 139 unde circulă în general.

 


  • Tatra T4R
  • Posted:
  •  

Re: Mentenanţa autobuzelor Tatra T4R

Deși avem 200 autobuze defecte, n-am putea să facem un autobuz funcțional din 5 defecte?

 


Re: Mentenanţa autobuzelor SirVlady

Păi nu știu cum să îți zic, dar STB se bazeaza pe principiul ăsta de mai mult timp.   :mrgreen:   :bere:

 


  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: Mentenanţa autobuzelor ADK

Nu prea cred...

 


Re: Mentenanţa autobuzelor shoppy

Da, dar doar cand pica unul care este la traseu, ca daca apar maine +40 de masini disponibile sigur nu au soferi si trase pentru ele.

 


  • Tatra T4R
  • Posted:
  •  

Re: Mentenanţa autobuzelor Tatra T4R

Pai acele +40 masini disponibile pot fi folosite pentru curse speciale, SAU, daca se mai angajeaza soferi (si unii buni), n-am mai calatori in inghesuiala. Si piese de schimb pentru Citaro C1 inca se mai gasesc, atat in Romania, cat si in Germania, sau in alte tari.

 


Re: Mentenanţa autobuzelor shoppy

Daca ai fi sofer bun tu te-ai angaja la STB ca sa ai mereu cele mai proaste masini ca alea bune se duc la titulari, este plin de oameni care lauda titularizarea si tin de ea cu dintii?

 


  • Tatra T4R
  • Posted:
  •  

Re: Mentenanţa autobuzelor Tatra T4R

Nu. Dar exista vreo societate in care totul sa mearga ca pe roate? Nu-mi spune mie ca RAT BV sau C.T.P. Arad sunt geniale. Au si ei problemele lor.
Daca as iubi autobuzele, as dori sa ma angajez. Mercedes, Otokar sau orice alt brand, tot bun e. Important e sa nu raman cu masina in drum.
De asemenea, este si responsabilitatea cetatenilor sa pastreze curatenia si sa nu distruga nimic.
Haideti sa mergem cu mai multe autobuze, de la mai multe autobaze, si sa ne notam, pe carnetele, sau pe telefoane, fiecare cum vrea, cu nr. de parc si toate problemele intampinate. O sa vedeti, sunt multe... foarte multe.  :think:

 


  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: Mentenanţa autobuzelor ADK

La STB tot ce nu are stăpâni ăla-i cal de bătaie în viziunea multora, ar trebui să reînnoim flota la banii noștri mulți pe la vreo 6-7 ani, multora le-ar conveni că sunt doar călători. De aia și închirierile auto abia mai vezi Logan după 2010... La români tot ce-i la comun e vai și amar în viziunea bunurilor, de aia e bine fiecare să aibă lucrul lui din cât se poate. :roll:

 


Go to page:  1  ... 266 267 268 269 270 271 272  ... 340
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2340 forum members have written 426206 posts in 5298 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use