Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

Topic: Defecte, imobilizări și reparații ale autobuzelor

4744 posts, 1252733 views
⚠  Forum Rules

Go to page:  1  ... 181 182 183 184 185 186 187  ... 339

📖 Pagination options
Re: Mentenanţa autobuzelor Gabi23

Nu au CASCO la STB, mai ”țipă” sindicatele că au nevoie că se produc ”tragedii” la săracii angajați:”Cum adică dacă ai greșit trebuie să plătești paguba?! Eu sunt profesionist și lovesc autobuzul, să plătească angajatorul!”.  Din motivul că refuză să plătească paguble produse, procese bla bla bla, au stat vehicule imobilizate ani de zile...

• V2A
  • Posted:
  •  

Re: Mentenanţa autobuzelor V2A

O problemă similară avea 4630 în aprilie, nu știu dacă s-a rezolvat între timp.
V2A wrote:
4630 are ceva probleme cu podeaua lângă ușa din spate. Este o zonă mică vizibil puțin lăsată, care se simte sub linoleum dacă stai cu piciorul acolo.

• anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Mentenanţa autobuzelor anndrei

Am precizat, daca este nevinovat soferul autobuzului iar acesta va fi reparat pe RCA-ul celuilalt autovehicul vinovat.

Re: Mentenanţa autobuzelor Calaretul

Am gasit acest clip pe Youtube , si se pare ca in data de 23 Septembrie , 4100 a avut un accident. Deci iar o sa intre la hibernat iarna aceasta. https://youtu.be/YMmERG5ZoUY

• Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Mentenanţa autobuzelor Utilizator anonim

Nu pare grav dupa dinamica din video, cel mult sa aiba coltul stanga avariat mai serios, dar nu pare.

Re: Mentenanţa autobuzelor dany

Masina circula, astazi este in 381

• Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Mentenanţa autobuzelor Utilizator anonim

4999 are mai nou un pufait des si enervant de o auzi de la o statie.

Imi aminteste de 2005 cu DACuri pe 644, de obicei se trimiteau cele mai cazute din tot parcul, daca iti era somn te trezeau bine odata ce urcai in fasaitoare si pufaitoare. Erau de regula Alexandria si Ferentari. Nici o racla cu moaste nu iti garanta ca ajungi la urmatoarea :)))

• ADK
  • Posted:
  •  

Re: Mentenanţa autobuzelor ADK

Nici eu n-am înțeles exact de ce la unele autobuze, excesul de aer din instalație este eliminat în moduri diferite. M-am gândit că o fi de la reglaje? nu mă pricep aici. Îmi amintesc că Obregia avea niște E4 care din 10 în 10 secunde ziceai că se vaită cineva.

Re: Mentenanţa autobuzelor AlexTennis2005

Salut! Se mai stie ceva de 4749? S-a spus pe alte topic-uri ca este defect si trebuie reparat. In cazul in care va tot intrebati de ce intreb de el este pentru ca este autobuzul meu preferat. Nu stiu de ce, dar pe asta mi s-a pus pata! :P

Re: Mentenanţa autobuzelor Dragos31

@AlexTennis2005, momentan 4749 nu circulă.

În momentul în care va fi reparat și va reveni la traseu, cu siguranță vei afla asta de aici. Trebuie doar puțină răbdare. Nu cred că are ceva grav, deci e de așteptat ca în următoarea perioadă să îl (re)vedem pe liniile Autobazei Militari ... :yes:

Re: Mentenanţa autobuzelor barbuandrei

Sunt multe autobuze picate ce așteaptă o singură piesa. Probabil si 4749 este in aceeași situație. Vestea buna este ca la STB au inceput sa sosească piese pentru repararea autobuzelor.

Re: Mentenanţa autobuzelor Alex21

A revenit 4667! Azi la schimbul 2 fiind repartizat in 178!

Re: Mentenanţa autobuzelor Dragos31

4667 nu a fost defect...

Re: Mentenanţa autobuzelor barbuandrei

4248 a fost reparat, iar maine va reveni in circulatie, după aproximativ 2 luni.

Go to page:  1  ... 181 182 183 184 185 186 187  ... 339

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2339 forum members have written 426107 posts in 5295 topics and 516 subforums.

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”