Regiunile RomânieiDobrogeaJudețul ConstanțaIstoria transportului public în municipiul Constanța

 

Topic: Adio troleibuzelor din Constanta! 3.12.2010

17 posts, 11401 views
 
Go to page:  1 2
 
 

📖 Pagination options
Re: Adio troleibuzelor din Constanta! autob368

Ar putea sa le cumpere RATB (dar nu cred ca se doreste asa ceva...  :(  ) sau cei de la TRANSURB Galati. Daca ar avea in parc macar 10 troleibuze, cei de la Galati ar putea imbunatati substatial intervalul de succedare pentru cele 2 linii (102 si 104).

 


Re: Adio troleibuzelor din Constanta! Dominatrix

Nu cred ca exista vreun interes ca troleibuzele sa fie cumparate de Transurb Galati, avand in vedere puzderia de maxi-taxi din orasul Galati. Troleibuzelor nu li se poate aloca motorina, care mai apoi este vanduta la negru la jumatate de pret la dubari. Chiar ma mira ca s-au cumparat pana la urma troleibuze MAZ.

Ce mi se pare interesant este ca Leguma Nazista nu le-a taiat pana acum, si incearca sa le vanda. Probabil ca nu are prieteni pe la firmele de fier vechi.

 


Re: Adio troleibuzelor din Constanta! 3.12.2010 cris_m

De la moderator:
@armando.stn23 nu e nevoie sa postezi aceeasi informatie in 2 subiecte diferite. Mai mult, aici s-a discutat si se discuta despre ultima zi de operare a troleibuzelor. Despre vehiculele in sine ai topic separat, unde vad ca ai postat corect... Specifica si sursa fotografiei daca nu iti apartine (asa cum pare sa fie)!

 


Go to page:  1 2
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Istoria transportului public în municipiul Constanța  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420743 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use