MetrouTrenurile de metrou din București

 

Topic: Trenurile și ramele ASTRA/IVA (BM1)

1220 posts, 454534 views
 
Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9  ... 88
 
 

📖 Pagination options
Re: Trenurile ASTRA/IVA shoppy

Hai ca limitarile temporare, manevrele si circulatiile in conditii anormale de genul metroul dinainte este intarziat nu se pot satisface, da daca ai o statie degeaba e voie cu in curba de dinainte 80km/h ca nu o sa se circule niciodata pe acolo cu 80 daca toate trenurile o sa fie in franare sau demarare, trebuie adaptata suprainaltarea la viteza maxima reala cu care se circula in acea curba.

 


Re: Trenurile ASTRA/IVA Gabi23

TEM-ul 173-174-175 revine zilele acestea in circulatie pe M3, facandu-si deja probele. Este TEM-ul implicat in incidentul petrecut cu ceva timp in urma intre statiile Piata Unirii 1 si Timpuri Noi. Atunci REM-ul 175 a deraiat.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Trenurile ASTRA/IVA Utilizator anonim

Odata cu sosirea noilor rame vor mai ramane active doar 12 TEM-uri IVA, rezerve si pentru M4.

 


  • GAC
  • Posted:
  •  

Re: Trenurile ASTRA/IVA GAC

Sa inteleg ca dupa ce o sa vina trenurile CAF, acestea vor rula exclusiv pe M3, in locul trenurilor IVA, care vor mai ramane doar pe M4 si rezerve, astfel parcul de pe M3 va fi unul omogen CAF?
sau noile trenuri vor fi distribuite doar pe M2, pe motivul ca e magistrala "ultracentrala"?, sau chiar mai rau, vor fi impartite aleator?

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Trenurile ASTRA/IVA Utilizator anonim

Din ce informatii am vor fi exclusiv pe M3. 16 sunt prea putine pt M2.

 


Re: Trenurile ASTRA/IVA Dominatrix

Utilizator anonim wrote:
Din ce informatii am vor fi exclusiv pe M3.
In practica, mai mult ca sigur asta va insemna ca vor circula si pe M1 si pe M3, asa cum se intampla si acum cu trenurile Bombardier.
Utilizator anonim wrote:
16 sunt prea putine pt M2.
Este interesant ca pe vremea cand nu erau venite decat cele 18 trenuri din primul lot, M2 se descurca numai cu cele 18 trenuri, si asigura 16 ture, adica CUP de aproape 90%. Adica acel CUP dorit la RATB de catre Kritz, la niste tramvaie cu actionare din 1900 toamna. Doar in visele lui umede...
Dar intr-adevar 16 ture erau prea putine pentru M2. Pana la urma, s-a crescut la 20 de ture din 22 trenuri, dupa ce la Berceni au ajuns si trenuri din al doilea lot.

 


Re: Trenurile ASTRA/IVA ByOnu

Eu le-as pune pe M2 pe toate, cu supliment si rezerve BM.

PS. Asta n-ar trebui discutata altundeva? :)

 


Re: Trenurile ASTRA/IVA Axel

O rama de metrou Astra-Iva efectuand statia '' Gorjului '' pe M3.



 


Re: Trenurile ASTRA/IVA ByOnu

LIVRAREA PRIMEI RAME DE METROU DIN BUCURESTI - 01.1978






IVutzele mele... ce dor o sa-mi fie de ele... :(

 


Re: Trenurile ASTRA/IVA Axel

2 rame Iva aeara 3.01.2012 la '' Izvor '' pe M3.







 


  • IK4
  • Posted:
  •  

Re: Trenurile ASTRA/IVA IK4

Inainte de sarbatori, am observat in statia EROILOR un tren IVA circuland pe M3, format din 2 REM cu botul concav si 1 REM clasica la care mi s-a parut ca preparatoarele de aer si compresoarele fusesera inlocuite cu grupuri moderne, silentioase, montate in cutii de inox. Este adevarat, sau doar mi s-a parut? Numerele erau sprayate, posibil sa fi fost 014 una.

 


Re: Trenurile ASTRA/IVA subway guru

Istoria azi: 35 de ani de la prima ramă de metrou românească
http://uzinadefotografii.wordpress.com/ ... omaneasca/

 


Re: Trenurile ASTRA/IVA Axel

REM 222 pe M3 la statia '' Nicolae Grigorescu ''. 8-)
IVA 222 pe M3,11.02.2012..JPG (75.07 KB; downloaded 8139 times)

 


Re: Trenurile ASTRA/IVA Axel

REM 220 pe M1 la statia '' Titan '' in anul 2006 cand aceste rame faceau legea pe M1. 8-)
220-M1.jpg (59.85 KB; downloaded 8472 times)

 


Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9  ... 88
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Trenurile de metrou din București  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420769 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use