Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Discuții despre transportul local din București (partea I)

6215 posts, 1326600 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8  ... 444
 
 

📖 Pagination options
Re: Stiri, noutati, perspective adn2377

Utilizator anonim wrote:
Incepand cu data de 15.05.2010 se inchide zona depoului Bucurestii Noi pentru inlocuirea macazelor de acces in depou si a liniei intre zona de acces in depou si zona modernizata de la intersectia cu Sos. Chitilei. Prin urmare: liniile 20, 24 se suspenda iar linia 45 se suplimenteaza. Tramvaiele din Bucurestii Noi trec la depoul Victoria. Tot balamucul dureaza 2-3 luni.


Pai nu era vorba ca anul asta sa se modernizeze depoul in sine? Se face alta data?

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Stiri, noutati, perspective Utilizator anonim

adn2377 wrote:
Utilizator anonim wrote:
Incepand cu data de 15.05.2010 se inchide zona depoului Bucurestii Noi pentru inlocuirea macazelor de acces in depou si a liniei intre zona de acces in depou si zona modernizata de la intersectia cu Sos. Chitilei. Prin urmare: liniile 20, 24 se suspenda iar linia 45 se suplimenteaza. Tramvaiele din Bucurestii Noi trec la depoul Victoria. Tot balamucul dureaza 2-3 luni.


Pai nu era vorba ca anul asta sa se modernizeze depoul in sine? Se face alta data?


Cand sunt bani... :cry:

 


Re: Stiri, noutati, perspective adn2377

Utilizator anonim wrote:
Cand sunt bani... :cry:



Aaa, pai asa cu bani puteam si eu :P

 


Re: Stiri, noutati, perspective mindmasster

Utilizator anonim wrote:
Dupa cum anuntam inca de anul trecut incep lucrarile de inlocuire la macazele de acces in Depoul Bucurestii Noi. Ultima operatiune de schimbare a macazelor ramane intersectia 11 Iunie/Marasesti. Lucrarea din Bucurestii Noi dureaza pana pe 15 iulie 2010.

Incepand cu data de 15.05.2010 liniile 20 si 24 vor fi suspendate
Joi, 13 Mai 2010

In vederea executarii lucrarilor de modernizare a caii de rulare a tramvaielor de pe Bd. Bucurestii Noi, incepand cu data de 15.05.2010, liniile 20 si 24 de tramvaie se suspenda.
Transportul calatorilor va fi asigurat de linia naveta de autobuze 620, care va functiona pe traseul de baza intre Calea Plevnei si Clabucet, apoi pe un traseu prelungit pe Bd. Bucurestii Noi, pana la terminalul Laromet.
De asemenea, capacitatea de transport din zona va fi suplimentata, prin cresterea parcului de vehicule pe liniile 45 si 97.



Va fii o aglomerat oricum .Stau in zona si stiu . Dimineata in jurul ore 7:30 e full si in 97 si in 20 . Acum scot tramvaiul 20 si pun in loc 620. Va avea acelasi orar ?

 


Re: Stiri, noutati, perspective Chev Celios

Am si eu o intrebare: Acum ca se va lucra (din cate am inteles) la macazele de intrare in depou acesta va fi inchis,sau mai are o alta intrare pentru tramvaie.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Stiri, noutati, perspective Utilizator anonim

Chev Celios wrote:
Am si eu o intrebare: Acum ca se va lucra (din cate am inteles) la macazele de intrare in depou acesta va fi inchis,sau mai are o alta intrare pentru tramvaie.


Vagoanele se muta in Victoria. Depoul de tramvaie e inchis.

 


Re: Stiri, noutati, perspective Gabi23

Chev Celios wrote:
Am si eu o intrebare: Acum ca se va lucra (din cate am inteles) la macazele de intrare in depou acesta va fi inchis,sau mai are o alta intrare pentru tramvaie.


Nu mai are nici o alta intrare pentru tramvaie, iar vagoanele iau drumul Depoului Victoria pe perioada lucrarilor. In Depoul Bucurestii Noi raman doar troleibuzele Ikarus. Linia 45 va fi suplimentata cu vagoanele din liniile 20 si 24.

 


Re: Stiri, noutati, perspective Chev Celios

Nici nu vreau sa ma gandesc ce va fi in Victoria in perioada asta. :lol:
Si totusi vagoanele pentru 41 nu se puteau muta la Alexandria?

 


Re: Stiri, noutati, perspective 3mil

Utilizator anonim wrote:
RATB va suplimenta parcul circulant pe liniile de transport in comun cu cca 10%.


Avand in vedere incidentele din ultima saptamana in care au fost implicate tramvaie, nu stiu de unde se mai gasesc vagoane pentru suplimentare...

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Stiri, noutati, perspective Dr2005

Ca la ultimele ocazii asemănătoare când, oficial, se suplimenta, iar neoficial nu ştiau depourile cum să mai dea concediu la oameni. Cel mult se vor trimite şoferii din preorăşeneşti la ore suplimentare pe unele linii. Vorbesc de autobuze, la tramvaie clar nu se poate suplimenta ceva... eventual 41, că tot nu are Victoria ce face cu vagoanele.€

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Stiri, noutati, perspective Utilizator anonim

Victoria a mai luat vreo 2 ture de la Dudesti pe 34 si are cate un tur in plus in 16 si 46.

 


Re: Stiri, noutati, perspective florin

Utilizator anonim wrote:
Maine, 19 mai, RATB va suplimenta parcul circulant

Linia 300 va functiona pe traseul de baza intre 'Clabucet' si intersectia Bd. Ion Mihalache/Str. Buzesti (Piata Victoriei), apoi pe un traseu modificat in ambele sensuri prin Str. Buzesti, Str. Occidentului, Bd. Gh. Manu, Bd. Lascar Catargiu, Piata Romana, apoi traseul de baza.



Aiurea, 300-le cu care am ajuns la Piata Victoriei a intors si ne-a dat jos, desi se circula pe Buzesti.

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Costin

Apropo de asta,  Depoul Berceni si'a modificat afisajul de acces astfel: A76 - Acces la Piata Unirii. Destul de elegant, frumos din partea lor :)

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB bercenicity

cos wrote:
Apropo de asta,  Depoul Berceni si'a modificat afisajul de acces astfel: A76 - Acces la Piata Unirii. Destul de elegant, frumos din partea lor :)

Iar la retragere avem R76 (pe langa BE)

 


Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8  ... 444
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420646 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use