Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Despre controlorii STB

492 posts, 191107 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 36
 
 

📖 Pagination options
  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Despre controlorii de bilete Utilizator anonim

Ar cam fi cazul sa noteze si soferii liniei 178 care mai nou opresc la culoarea VERDE a semaforului ! Si asa am ajuns la 40-50 min Gara de Nord - Apusului in conditii de trafic lejer. Nu sa se ia de tigari si alte chestii minore, oare cate accidente au fost din cauza persoanelor din cabina ?  :roll:

 


Re: Despre controlorii de bilete Gabi23

Utilizator anonim wrote:
Ar cam fi cazul sa noteze si soferii liniei 178 care mai nou opresc la culoarea VERDE a semaforului !

Sunt intinerariile facute cu _)_ cand trebuie sa o lalai, cand trebuie sa alergi ca disperatu' si dupa esti notat ca ai trecut pe galben semaforul  :roll:.  

 


Re: Despre controlorii de bilete Dominatrix

Utilizator anonim wrote:
Ar cam fi cazul sa noteze si soferii liniei 178 care mai nou opresc la culoarea VERDE a semaforului !
Itinerariile astea sunt facute cu schepsis. Mersul cu viteza mica sau statul pe loc = fericirea bidonelelor.

 


Re: Despre controlorii de bilete andrei11

Gabi23 wrote:
... am vazut o doamna cu statie care avea notate vagoanele liniei 41...

Poate ai vazut-o pe Dominatrix si nu ai stiut cine e  :!:  :roll:

 


Re: Despre controlorii de bilete Dominatrix

@andrei11: In 2 cuvinte: "e sclus". Eu nu stau nici dupa masini, nici in boscheti, nici nu mananc hamburger la McDonald's :lol:

 


Re: Despre controlorii de bilete Chev Celios

Cei pe care ii vedeti ca ii cauta pe soferi de nereguli sunt tot dintre controlori de la capete de la linii care au fost redistribuiti catre acest serviciu iar multe capete au rams fara controlori.Deci in loc sa se asigura un dispecerat mai bun ei ii controleaza pe soferi.

 


Re: Despre controlorii de bilete andrei11

Si ce "dispecerat" mai bun sa asigure controlorii la capete de traseu ? Nu stie fiecare la ce ora sa plece, nu au toti soferii / vatmanii foaie de traseu cu orele de plecare ? Da mare lucru faceau controlorii la cap de linie, ca sa spun ! Si in caz de "dop" de 30 - 50 minute si mai mult Crit cu a sa tehnologie GPS / combinata cu SMS - urile pe telef mobil poate sa comunice ora de plecare a fiecarui "intarziat" pana se regleaza frecventa. Tinem n spe mii de oameni la cap de linie care nu fac nimic defapt, nu au nici o putere decizionala si care stau si se uita la  motoare.

 


Re: Despre controlorii de bilete shoppy

Azi dimineata era razie pe Militari spre Lujerului, le oprea in fata la Politehnica, la 100m dupa statia cu acelasi nume.

 


Re: Despre controlorii de bilete autob368

@shoppy: Razii ale controlorilor impreuna cu Jandarmeria au loc frecvent in acea zona, de cel putin 4 luni.  ;)

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Despre controlorii de bilete Utilizator anonim

Mai devreme si probabil si la ora asta e razie la Stoica Ludescu.

 


Re: Despre controlorii de bilete rosetti61

Ar trebui sa faca razii cum fac la CFR - toata lumea controlata, sa nu scape nici unul, ca e in timpul mersului ori ca e oprit intre statii e tot aia, nu-i ia pe fiecare la controlat, nu poate sa tina nici masina mult pe loc. Razia asta de la UPB enerveaza atunci cand e ora de varf, vehicolul piin de se lasa cu scandal ca lumea vrea sa ajunga mai repede, etc

 


Re: Despre controlorii de bilete Gabi23

Si parca ar suna si mai bine daca am auzi de astfel de controale masive si in zone mai "interesante" gen: Str. Salaj (117), Sos. Giurgiului ( 7/25/102/116), Calea Ferentarilor (8/23/139/220), Calea Giulesti (11/162/163), Calea Floreasca (135), Baicului (69/85/143/682), Sos. Colentina (21/66), Sos. Petricani (16/36), Str. Industriilor (103), Sos. Chitilei (45/422) etc. etc. etc.

 


Re: Despre controlorii de bilete iliutu

Alaltaieri am vazut o razie pe Lacul Tei, aproape de Barbu Vacarescu, pe 182 si 282.

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Despre controlorii de bilete Tom

Cineva a luat astazi o amenda sau a avut o problema urata cu controlorii si probabil ca i-a blestemat, dar au avut zile. Eu am avut frane. Calatorul necunoscut poate fi totusi satisfacut :twisted:
Dupa imbracaminte si locatie, cred ca nu le-am gresit meseria :lol:
Crea ca ar fi o idee sa mai puna mana putin pe Codul Rutier si sa citeasca cum si pe unde se traverseaza strada.

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 36
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 420993 posts in 5244 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use