Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Despre controlorii STB

492 posts, 190447 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 36
 
 

📖 Pagination options
Re: Despre controlorii de bilete alchimistul

alch3mist wrote:
Control cu jandarmerie a fost si vinerea trecuta pe 25/11 la intersectia Dr. Istrate cu Progresului, inainte de statia Spatarul Preda. Sper sa nu fie un caz izolat si sa continue traditia :twisted:


Idem si in aceasta dimineata, acelasi loc. Keep up the good work :twisted:

 


Re: Despre controlorii de bilete Chev Celios

Dupa ce luna trecuta sa facut numaratoarea de calatori in linia 253, ieri si astzi au fost si sunt controale importante in zona XXL la care participa si echipaje de jandarmi.

 


Re: Despre controlorii de bilete autob368

Astazi a venit randul zonei Militari, mai exact intre statiile U.P.B. si Liceul Tudor Vladimirescu, razie cu cel putin 15 controlori care au "navalit" in 136 #4652. Toate vehiculele liniilor 61/62/136/236/336 au fost verificate. Din pacate nu cred ca a durat prea mult razia, pentru ca dupa o jumatate de ora, trecand din nou pe acolo, dar pe sensul celalalt, nu i-am mai vazut.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Despre controlorii de bilete Utilizator anonim

Aproape in fiecare dimineata autobuzele care trec intre Crangasi si Orhideelor sunt oprite in diverse locuri pe Calea Giulesti de echipe de controlori cu jandarmi, pe ambele sensuri. Sunt pusi pe treaba vad...

 


Re: Despre controlorii de bilete Gabi23

Utilizator anonim wrote:
Aproape in fiecare dimineata autobuzele care trec intre Crangasi si Orhideelor sunt oprite in diverse locuri pe Calea Giulesti de echipe de controlori cu jandarmi, pe ambele sensuri. Sunt pusi pe treaba vad...

Aceeasi poveste azi in jurul orei 14:30-15... Erau cativa controlori, 2 jandarmi si evident din autobuze erau dati jos cei fara titlu de calatorie valabil. Evident facandu-se discriminari, ca doar nu o sa dai jos calatori de anumita etnie :evil:. Mai mult personajul pe care l-am inceruit nici macar nu s-a legitimat cand mi-a cerut cardul, adresandu-se destul de nepoliticos "Ai bai card?" :roll:. Evident ca da, chiar daca eram pe linia 162. Unii din angajatii de la Serviciul Comercial ar trebui, trimisi sa se odihneasca putin mai mult, pana invata sa vorbeasca.

DSCF2055.JPG (88.04 KB; downloaded 6049 times)

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Despre controlorii de bilete Tom

Si nu i-ai raspuns: "ai bai legitimatie? ia arat'o, manca-ti-as portofelul electronic!"  8-)

 


Re: Despre controlorii de bilete rails

am trait sa vad cum se ia un controlor de un vanzator ambulant din 41. cred ca era un controlor care nu e in combinatie cu ei, ca nu l-am mai vazut niciodata.

 


Re: Despre controlorii de bilete Gabi23

Astazi erau oprite aproape toate vagoanele liniilor 1, 11 si 25 care intrau de pe Str. Ctin Istrati pe Sos. Progresului. Vagoanele erau oprite in functie de cat de ocupati erau controlorii sa scrie amenzi  :twisted:.

DSCF3676.JPG (664.2 KB; downloaded 5825 times)

 


Re: Despre controlorii de bilete Aron

Aceasi operatiune a fost si pe Bd Iuiu Maniu vizavi de politehnica....oprind toate autobuzele pentru cateva minute bune

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Despre controlorii de bilete Dr2005

Of, măcar de ar pune şi nişte chioşcuri de bilete, pardon, carduri la 4,2 RON/bucata în zonă... de la Eroii Revoluţiei la Rahova nu e niciun chioşc, iar chioşcul din Rahova, oricum, în general are hârtia în geam cu ,,fără curent", deci nu vinde nimic.

 


Re: Despre controlorii de bilete Saint666

Acelasi tip de control s-a facut azi-dimineata pe Nicolae Grigorescu dupa statia de la Potcoava sens spre Titan.

 




Re: Despre controlorii de bilete Gabi23

Pe langa controlorii de bilete, prin oras pot fi vazuti din ce in ce mai multi controlori ai conducatorilor de vehicule RATB. Acestia au ca scop urmarirea anumitor aspecte: persoane in cabina, fumat, telefoane mobile, deschis usile intre statii etc. De aceea in aceasta perioada multi dintre soferii RATB au devenit din ce in mai nervosi, pentru ca s-a ajuns la situatii complet absurse de sanctiuni pentru lucruri inexistente. Pacat ca asteti controlori nu noteaza si gradul de incarcare al vehiculelor si problemele adevarate din traseu. Si mai ciudat mi se pare modul in care se pozitoneaza la panda: dupa masini, in boscheti, la un hamburger la MC (da zilele trecute fiind cu o cunostinta acolo, am vazut o doamna cu statie care avea notate vagoanele liniei 41) si in multe alte locuri.

Un astfel de exemplu: ascunsa dupa niste autoturisme in Piata Eroii Revolutiei, cand am trecut pe langa ea tocmai nota un Mercedes de la Ferentari cu tigare  :roll:. Nu conta ca masina mai avea putin sa aiba usile rupte de calatorii care vroiau sa mearga spre Zetarilor...

DSCF4719.JPG (449.71 KB; downloaded 5926 times)

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 36
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420536 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use