Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovVehicule utilitare STB

 

Topic: Tramvaie utilitare

341 posts, 131676 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 25
 
 

📖 Pagination options
  • cci_alex
  • Posted:
  •  

Re: Tramvaie utilitare cci_alex

Azi de dimineata am vazut intrand in Depoul Dudesti Rathgeber-ul spalator 2416+3474, apoi a fost garat in hala a 2 cea de revizi. Oare o sa ramana si el aici in depou ?

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Tramvaie utilitare Utilizator anonim

Nu ramane aici, sta pe unde e nevoie de el. A fost si in Alexandria, B Noi, Titan etc. A fost folosit o perioada pentru a spala statiile liniei 41, probabil este folosit in acelasi scop si pe alte linii.

 


Re: Tramvaie utilitare Dominatrix

Din cate stiu eu, spalatorul, ca si polizoarele 001 si V02 (ex. 6048) apartin Sectiei Linii, deci cel putin teoretic home-base'ul lor este in curtea sectiei linii de langa depoul Titan.

 


Re: Tramvaie utilitare Gabi23

Polizorul V02 eu tot il vad de cateva luni stand prin Dep. Bucurestii Noi.

 


Re: Tramvaie utilitare Chev Celios

Pe 5 Decembrie in zona Faur.





 


Re: Tramvaie utilitare Ilie Alexandru

Rathbenger-ul M4.65 spalator de linie tranzitand intersectia Blvd. Th. Palady cu 1 Dec. 1918



 


Re: Tramvaie utilitare 3mil

Un utilitar mai aparte, nu cred ca l-am mai vazut pana acum. La ce foloseste? Probabil ca se indrepta catre Cal. Calarasilor unde se mai carpeste linia noaptea.
tram.JPG (79.11 KB; downloaded 4536 times)

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Tramvaie utilitare Utilizator anonim

Este polizorul V02 ce provine dintr-un vagon EP, cred ca sunt poze cu el pe aici sau la utilitare EP/V3A.

 


Re: Tramvaie utilitare Dominatrix

Mai precis, vagonul polizor V02 provine din fostul EP #6048, o poza gasiti cu el chiar in prima pagina a acestui topic.

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Tramvaie utilitare Tom

Vagonul S21 pe vremea cand avea numarul 253. Fotografia face parte dintr'un material comercial si a fost postata specificand autorii acesteia.
©Blickpunkt Strassenbahn
040075_1.jpg (62.85 KB; downloaded 5550 times)

Dominatrix wrote:
...o poza gasiti cu el chiar in prima pagina a acestui topic.
Din pacate nu o mai gasim :evil:

 


Re: Tramvaie utilitare Gabi23

Polizorul V02 astazi prin curtea URAC

V 02 - URAC - 03.05.2011.JPG (741.3 KB; downloaded 5143 times)

V 02 - URAC - 03.05.2011 (1).JPG (681.39 KB; downloaded 5142 times)

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Tramvaie utilitare Tom

Vagon pentru uns linia. Foto: ITB
©RATB
ITB5.jpg (77.05 KB; downloaded 5047 times)

 


Re: Tramvaie utilitare Dominatrix

O alta fotografie din arhiva RATB cu vagonul #5 unde se vede mai bine mecanismul de ungere.
©Arhiva RATB
Tramvaiuns.jpg (40.54 KB; downloaded 5043 times)


001 pe vremea cand inca transport nisip si pietris (presupunand ca e vorba de acelasi vagon ca acum)
©Arhiva RATB
001.jpg (103.51 KB; downloaded 5270 times)

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Tramvaie utilitare Tom

Alte 4 sau 5 vagoane de tipul lui 001 au fost date la Arad, unde a ramas doar "tramvaiul de vara", modificat dintr'unul din ele. Nu stiu daca la Arad au ajuns cu tot cu remorci.
Acele vagoane sunt derivate din 1VB sau sunt noi? Am prins 1VB cu remorca in 1984-85.

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 25
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Vehicule utilitare STB  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 421017 posts in 5245 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use