De toate pentru toțiLinkuri utile

 

Topic: transbuc.info

10 posts, 3420 views
transbuc.info bercenicity

Varianta pentru telefon mobil a hartii de la transbuc.info:

http://transbuc.info/mobile/

Daca e disponibila localizarea prin GPS/triangulare GSM/whatever ar trebui sa centreze imaginea pe pozitia terminalului dupa ce apasati "Locate me!"

 


Re: transbuc.info DanCld

In cazul asta ar trebui sa-ti modifici avatarul si sa codifici noul URL in codul QR  :idea:

(Btw, link-urile pentru mobile sunt gen "m.transbuc.info", de asemenea exista si extensia .mobi)

 


Re: transbuc.info bercenicity

Acum ar trebui sa detecteze automat borwserele mobile  ;)

 


Re: transbuc.info DanCld

Pe telefonul meu harta ta e un mic dezastru. In Opera Mini 5 imi spune ca exista o versiune mai noua de Opera si imi propune sa descarc versiunea 4.3; chiar si cu aceasta versiune (aveam deja si 4.2, a facut upgrade) harta se vede ciudat, cu 2 dungi albe mari de-a lungul si de-a latul ecranului, dungi care se maresc pe masura ce fac zoom in.

"Locate" nu face nimic desi telefonul are functie de localizare precum si Google Maps preinstalat.

 


Re: transbuc.info bercenicity

Merge pe smartphone-uri cu Android, iOS. Merge si pe Opera Mini (pentru Android de exemplu). Opera Mini (pentru java, versiunea 6 de exemplu) e prea slab sa mearga. Bibliotecile folosite sunt facute pentru browsere cu mouse/touch.

Iar chestia cu locate - trebuie sa stie si browserul functia respectiva Opera Mini nu stie.

 


Re: transbuc.info MariusCFRBucuresti

Chiar imi place. ;) Pacat ca pe nu am internet pe mobil...Pe Mozila Firefox 5.0 merge super.

 


Re: transbuc.info BodoMinea

Multe din site-urile către care există link-uri în această categorie de pe forumul nostru nu mai sunt active la acest moment.

Cine dorește, în scopuri de arhivare sau informare istorică să acceseze aceste surse de informare, recomand Web Archive / Wayback Machine. Este un serviciu online care salvează cum arătau site-urile la un anumit moment. De exemplu, pentru site-ul în cauză la acest topic: https://web.archive.org/web/20170920035 ... sbuc.info/

Și pentru cine vrea să vadă cum arăta harta din 2012 a lui bercenicity, vedeți aici:

transbuc-20120112.pdf
transbuc-20120112.pdf (1.56 MB; downloaded 297 times)


(mie chiar îmi place cum arată și nu aș vrea să se piardă de pe forum chiar dacă informațiile în sine nu mai sunt de actualitate)

 


Re: transbuc.info rosetti61

Ce bine. Tocmai cand voiam sa rasfoiesc din nou siteul, nu mai era disponibil, ramasesem doar cu cateva pagini date jos.
Userul bercenicity a decis scoaterea siteului sau a fost sters aleator in timp din motive independente de user?
informatiile sunt importante din punct de vedere istoric, structurate cronologic, lunar, pentru perioada 2009-2012; asa se pot urmari modificarile pe parcursul unui an si se face o imagine a retelei la final de an.

 


Re: transbuc.info bercenicity

Initial nu am mai avut timp sa actualizez saitul - necesita si munca pe teren, localizat cu exactitate pe ce strazi, bretele, pozitionarea statiilor (comunicatele RATB nu erau foarte exacte) -  apoi nici de platit hostingul nu mi-a mai ars.

Hartile le mai am, pentru cine le vrea, si descriu perioada 2008-02-09 pana pe 2012-01-12

 


Re: transbuc.info cris_m

Daca vrei sa le pui pe forum si sunt prea mari ca dimensiune, poti lua legatura cu mine sau alt moderator/admin.  :)

 


Home page  • 
Parent forum: Linkuri utile  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420531 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use