Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Discuții diverse despre transportul în comun

2151 posts, 578611 views
 
Go to page:  1  ... 147 148 149 150 151 152 153 154
 
 

📖 Pagination options
Re: Discuții diverse despre transportul în comun subway guru

De 1iunie
https://clubferoviar.ro/ziua-portilor-de ... dudesti/
M-as fi așteptat ca și Metrorex să organizeze o astfel de zi a porților deschise pentru prichindei…

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun shoppy

Sper sa gaseasca un sistem ca sa nu se mai repete marlania angajatilor STB de la editiile anterioare cand nu s-au mai facut plimbarile si angajatii au disparut lasand publicul nesupravegheat la eveniment pentru ca nimeni nu dadea bacsis, poate o pagina de facebook unde doritorii sa poata face donatii pentru eveniment.

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun Dragos31

subway guru wrote here:
M-as fi așteptat ca și Metrorex să organizeze o astfel de zi a porților deschise pentru prichindei…


A fost organizat azi un eveniment la depoul Straulesti. Cei mici au fost transportati de la Straulesti in depou cu BM2 1009.

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun Cezar210

S-a anunțat undeva? La STB am văzut demult despre Ziua Porților Deschise de pe 1 iunie, a fost promovat evenimentul...la Metrorex, n-am văzut nimic (cel puțin nu eu), ca de obicei.

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun Dragos31

S-a anuntat pe data de 24 mai pe paginile oficiale de Facebook si Instagram.

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun Cezar210

A, ok...atunci, my fault.

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun dekolor

Cei de la STV au uitat sa mai plateasca domeniul, nu le mai functioneaza site-ul unde au afisate orarele pentru liniile lor. Inca un motiv pentru care TPBI ar trebui sa tina orarele si informatiile despre linii pe site-ul lor, centralizat.

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun alexandru_gr

Le-am scris eu acum câteva ore și vad ca s-a remediat situația.
Site-ul lor funcționează din nou.

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun sorin.niculescu_

Fun fact: doamna care anunță stațiile STB vorbește într-un videoclip al TPBI -> https://www.facebook.com/reel/8592292262 ... s=TIeQ9V

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun rosetti61

Si apropo de video, cu toate ca a inceput bine, o da de gard - 85 a devenit cea mai veche linie in functiune dar, ce sa vezi, a aparut in 1960...

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun BGP2597

Nu cred că doamna care vorbește este una și aceeași cu cea care apare în clip. Sunetul nu este deloc sincronizat cu mișcarea buzelor.  De altfel, nu înțeleg rolul prezenței pe ecran a doamnei care pare că povestește. Era suficient mesajul audio însoțit de subtitrări direct pe video.

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun dekolor

Posibil sa fie clonata vocea cu ajutorul AI?

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun sorin.niculescu_

@BGP2597 nu zic că doamna care apare pe ecran este și cea care vorbește, zic doar că vocea care vorbește în videoclip este aceeași cu cea care anunță stațiile. Doamna care apare fizic în video nu știm cine este.

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun sorin.niculescu_

Apropo, eu nu înțeleg cu ce se va modifica linia 381 în contextul lucrărilor M6 de la 1 Mai, la fel și 93. Despre ce bretea e vorba? Poate să facă cineva o schiță concretă, vă rog?

 


Go to page:  1  ... 147 148 149 150 151 152 153 154
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2385 forum members have written 430477 posts in 5346 topics and 517 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use