MetrouReţeaua de metrou din Bucureşti

 

Topic: Stațiile Eroilor 1 și 2

125 posts, 28821 views
 
Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9
 
 

📖 Pagination options
Re: Stațiile Eroilor 1 și 2 punmeister

Mai sunt si alea de la tableta ASUS Transformer cu Windows 8, de acum 12 ani.

 


Re: Stațiile Eroilor 1 și 2 sorin.niculescu_

Păi și nu s-a sesizat nimeni să le scoată…? Pe bune?

 


Re: Stațiile Eroilor 1 și 2 punmeister

Problema n-ar fi asta, ci poate ceva de natura legala.

 


Re: Stațiile Eroilor 1 și 2 orex

sorin.niculescu_ wrote here:
Păi și nu s-a sesizat nimeni să le scoată…? Pe bune?

Cu ce te deranjeaza pe tine ca si calator? Te-ai impiedicat de el neavand loc suficient in trecere spre/dinspre peronul liniei 3? ;)
PS
Ma asteptam sa te oripileze cele 50 infochioscuri  turistice pentru care PMB a ventilat 430.000 E!
:yes:
Uite-l p-ala din fata teatrului Elisabeta cum dainuie semeț si-n 2024. :headbash:
Info chiosc Regina Elisabeta 2024.png (1.91 MB; downloaded 1398 times)

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Stațiile Eroilor 1 și 2 sab

No comment...
20240719_083545.jpg (1.75 MB; downloaded 827 times)

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Stațiile Eroilor 1 și 2 GPS

Ieri nu avea acea bandă. Deci cineva s-a sesizat aseară.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Stațiile Eroilor 1 și 2 sab

M-am așezat și eu acum doua zile, era instabil si stăteam cam înclinat. Poate între timp s-a rupt se tot ancorarea și căzut cineva...
Oricum, scaunele acelea au 30-40 ani...

 


Re: Stațiile Eroilor 1 și 2 ByOnu

Sunt scaunele de REM IVA care se gasesc si pe mai toata reteaua CF (in gari).

 


Re: Stațiile Eroilor 1 și 2 Costin

Se gaseau si in V3Auri si V2Auri inainte de modernizare, nu sunt neaparat "de IVA" ci probabil modelul cel mai comun produs prin anii 70-80 independent de vehicule sau statii, si care a fost folosit peste tot.

 


Re: Stațiile Eroilor 1 și 2 ByOnu

Sunt foarte sigur ca scaunul "de IVA" nu este identic cu cele de V2A/V3A. Cele de V2A/V3A duc mai spre scaune de Timiș cred - nu le-am studiat - unele din acelea au fost refolosite dupa casari drept bancute, regasindu-se prin depouri (eg. Victoria) si chiar in parcuri (eg. pe un fost debarcader din Herastrau). Sunt cu totul altceva.

Acum, daca scaunele "de IVA" au aparut initial separat de proiectul REM, imi vine greu sa cred .. dar nici nu pot dovedi asta.

 


Re: Stațiile Eroilor 1 și 2 rosetti61

Scaunele din statii nu au aparut odata cu IVA ci au fost montate ulterior, prin anii '80.

 


Re: Stațiile Eroilor 1 și 2 Mihaidraghici

Scaunele vechi din statiile inaugurate pana in anul 2000 (inclusiv), au fost produse de IVA si separat, nu doar dedicate ramelor. Acestea se mai pot/ puteau regasi si in afara retelei de metrou (ex: Autogara Filaret, vagoanele 29-22, plus in dreptul curtilor din mai multe comune/ sate din tara)

 


Re: Stațiile Eroilor 1 și 2 ByOnu

Pai bun. Au fost produse si separat in anii '80, DUPĀ ce le-au conceput pentru REM IVA.

 


Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Reţeaua de metrou din Bucureşti  • 
Choose destination

Since our 2340 forum members have written 426214 posts in 5298 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use