Regiunile RomânieiMunteniaJudețul Prahova

 

Topic: Transportul public din Sinaia

144 posts, 57283 views
 
Go to page:  1  ... 5 6 7 8 9 10 11
 
 

📖 Pagination options
Re: Transportul public din Sinaia Andrei98

WT_fan06 wrote here:
O mostră de "profesionalism" și de la Sinaia, unde șoferul știe să oprească la 1-1.5 metri de bordură. Nu se gândește că transportă copii, aceștia fiind mai predispuși la accidentări în timpul îmbarcării și debarcării dacă diferența de nivel este ridicată. În schimb, îi pune să se dea jos pe stradă, apoi să urce bordura.

În țările civilizate, șoferii opresc la bordură și folosesc funcția kneeling pentru o urcare / coborăre cât mai ușoară, cu diferență minimă de nivel. În țara noastră e bine că există acest serviciu de autobuz pentru elevi.

Opresti la bordura in alveolele care iti si permit asta, nu unde ai alveole foarte scurte sau unde ai stalpi si indicatoare lipite de bordura pe care risti sa le atingi.

 


Re: Transportul public din Sinaia WT_fan06

Din imagine nu îmi dau seama dacă acea configurație a stației permitea alinierea corectă sau nu. Eu nu am văzut o problemă și de aceea am comentat. Dacă îmi arătați că în stație nu se putea, atunci fair play. Îmi retrag comentariul și voi presupune că șoferul s-ar fi încadrat corect cu autobuzul său de 10m, dacă ar fi putut.

"Teoria alveolei" o știu foarte bine. Știu și cât de "des" opresc șoferii la bordură în linie dreaptă, fără niciun obstacol lângă stație.

 


Re: Transportul public din Sinaia cris_m

La scoala e statia cu pricina. Asta e o alveola generoasa pentru Sinaia, sunt altele in care abia intra 2 masini normale (aproximativ 8 metri), cum e la cazino. Ei le-au construit ca pentru BMC-uri, nu pentru Citaro... Fenomenul se vede foarte bine aici, unde a oprit un Citaro K (10 metri).

 


Transportul public din Sinaia ghermanlucadanny

In ultima săptămână am făcut fotografii cu asta!

PH 34 TUS, Linia T1 - 18 Aprilie 2024









PH 36 TUS, Linia T3 - 17 Aprilie 2024



PH 39 TUS, Linia T3 - 18 Aprilie 2024






PH 41 TUS, Linia T2 - 18 Aprilie 2024


 


Go to page:  1  ... 5 6 7 8 9 10 11
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Județul Prahova  • 
Choose destination

Since our 2293 forum members have written 421785 posts in 5254 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use