MetrouTrenurile de metrou din București

 

Topic: Rame IVA pentru intervenții

29 posts, 13513 views
 
Go to page:  1 2 3
 
 

📖 Pagination options
Re: Rame IVA pentru intervenții thatspongy

Nu stiu, dar acum parca arata mai bine cu 041 si VS01.

 


Re: Rame IVA pentru intervenții Luca M.

Azi ai facut pozele?

 


Re: Rame IVA pentru intervenții Mihaidraghici

Luca M. wrote here:
Cine ar fi crezut ca asta inca exista

Cine a zis ca a fost casata...? Mai ales ca, aproape 10 ani i-a petrecut in hala de parcare a Depoului Berceni, din care 3-4, in imediata apropiere de fosta linie de probe.  :roll:
vs012019.JPG (125.36 KB; downloaded 1519 times)

 


Re: Rame IVA pentru intervenții Luca M.

Pari a fi foarte deranjat de mesajul meu, in care nu scrisesem in niciun fel ca “auzisem ca ar fi fost casata, dar de fapt inca exista!”, ci doar spuneam o chestie la modul general, cum ca <<dupa toti anii astia te-ai fi asteptat ca metrorexul sa fi scapat de ea>>…

Recunosc ca nu stiam ca a stat acolo pana in anul 2019, dar mesajul meu tot se aplica…😑

 


Re: Rame IVA pentru intervenții Mihaidraghici

Deranjat nu sunt. Am dorit sa explic situatia vagonului. Daca vine cineva cu scopul de a corecta inseamna ca e deranjat? Intr-adevar, este neobisnuit faptul ca inca nu a luat contact cu flexul. :))

 


Re: Rame IVA pentru intervenții Luca M.

E intreg. Destul de prafuit, asteptam prima ploaie sa il mai curete. 😁
IMG_1549.jpeg (1.75 MB; downloaded 1195 times)

 


Re: Rame IVA pentru intervenții thatspongy

Maine (17 Aprilie) va ploua, deci poate il vom vedea curat dupa cati ani a stat in depou.

 


Re: Rame IVA pentru intervenții cosmindaniel

Cred ca azi a fost o ploaie speciala, VS01 s-a ales cu niște graff-uri de toată frumusețea…

 


Re: Rame IVA pentru intervenții ByOnu

Era de asteptat. Pacat. Daca pentru Metrorex nu mai prezinta interes in exploatarea tehnologica, ar trebui sa-l conserve. Vorbim totusi despre singurul supravietuitor al vagoanelor prototip din 1976.

 


  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: Rame IVA pentru intervenții ADK

Nu înțeleg la ce ai ține un astfel de vagon special fără să-l folosești, dacă tot a fost păstrat.

Rama este defectă, nu este nevoie de ea, există ceva mai modern și acesta este păstrat pentru scopuri istorice? Mie unul nu-mi e clar nici după mesaje, ne mirăm doar că-l mai avem...

La fel și cu acel REM albastru, ținut pe dreapta de o groază de timp, probabil de când nici nu erau livrate BM-urile...

 


Re: Rame IVA pentru intervenții thatspongy

BM-urile erau livrate, acel REM albastru (041) este parcat acolo inca din 2011 sau 2010.

 


  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: Rame IVA pentru intervenții ADK

Păi doar garat acolo, dar el de când este retras?

 


Re: Rame IVA pentru intervenții WT_fan06

Recomand cu încredere să cauți în acest topic, unde informația cerută de tine sigur este deja consemnată: https://forum.metrouusor.com/ViewTopic?t ... ageNum=1

 


Re: Rame IVA pentru intervenții thatspongy

Nici macar o luna nu a trecut de cand VS01 a fost garat pe aceasta linie, si deja i-au facut graffiti...

Sursa pozei: https://www.youtube.com/watch?v=X_P11pfT ... upopescu
VS01 GRAFFITI
image_2024-04-18_210709823.png (1.05 MB; downloaded 468 times)

 


Go to page:  1 2 3
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Trenurile de metrou din București  • 
Choose destination

Since our 2292 forum members have written 421600 posts in 5252 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use