Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

 

Topic: Mercedes-Benz Citaro Hybrid

1123 posts, 369113 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 75 76 77 78 79 80 81
 
 

📖 Pagination options
Re: Mercedes-Benz Citaro Hybrid edi1717

Contractul nu a fost semnat in 2019? Chiar si asa, ele circuland in weekend si pe alte linii, arata faptul ca ei deja au alte planuri cu ele. De atunci de cand s-a desfiintat 605, urmat de 131, modificarea lui 205, si acum 133, se poate vedea ca regulile sunt mai blande. Totusi, parerea mea este ca ele ar trebui sa ramana cum sunt in acest moment. Adica 20 stim sigur ca sunt pe 117. Nu 2 pe 226, 3 pe 168, etc. Cifrele sunt pur teoretice. Chiar daca toata lumea ar trebui sa beneficieze de vehicule noi, mi se pare ca se creaza un haos atunci cand pe o linie sunt n tipuri de vehicule, si cireasa de pe tort, toate in scheme de culoare diferite.

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Hybrid orex

Putintica atentie domnilor! :yes:
Hybridele au fost achizitionate in baza ”Programului privind îmbunătățirea calității aerului și reducerea emisiilor de gaze cu efect de seră, utilizând autovehicule mai puțin poluante în transportul public local de persoane”.
Nu confundati cu regulile impuse de finantarea din FE! ;)
PS
Obligatiile beneficiarului sunt inscrise la art. 5 al ghidului de finantare ;)

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Hybrid shoppy

Azi erau vreo 3 în 381, nu mai văzusem, am mers cu 7065, cam troncănea suspensia, noroc că se deschideau geamurile că se făcuse saună, butoanele Stop erau dezactivate și ecranul era blocat pe stația Autobaza Obregia.

 


Go to page:  1  ... 75 76 77 78 79 80 81
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 421975 posts in 5257 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use