Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006

 

Topic: Reabilitare Pasaj Unirii (FINALIZAT septembrie 2022)

377 posts, 52329 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 21 22 23 24 25 26 27
 
 

📖 Pagination options
Re: Reabilitare Pasaj Unirii (FINALIZAT septembrie 2022) aztec

Se pare ca un "TIR" turesc a fi încercat si el azi-noapte, dar a fost depistat la timp...
Intrebarea e ce cauta un tir in mijlocul orașului...

 


  • Utilizator anonim 2
  • Posted:
  •  

Re: Reabilitare Pasaj Unirii (FINALIZAT septembrie 2022) Utilizator anonim 2

Oho, cite sint si mai la periferie! Nu tine nimeni seama de interdictie, intra ca in brinza, zi sau noapte.

 


Re: Reabilitare Pasaj Unirii (FINALIZAT septembrie 2022) omirica

aztec wrote here:
Intrebarea e ce cauta un tir in mijlocul orașului...

Sunt situații când nu se poate altfel. Dar nu înțeleg de ce traficul greu nu are interzis prin pasaj. Nu am remarcat să fie indicator de limită de tonaj.

 


Re: Reabilitare Pasaj Unirii (FINALIZAT septembrie 2022) subway guru

Nu ai motiv real sa limitezi tonajul.

 


Re: Reabilitare Pasaj Unirii (FINALIZAT septembrie 2022) rosetti61

Are ceva pasajul asta dupa reabilitare, de atrage camioanele ca mustele...

 


Re: Reabilitare Pasaj Unirii (FINALIZAT septembrie 2022) shoppy

Pai stiu ca deasupra este mereu politie care ii poate lua la intrebari, asa ce pe dedesubt este ideal.

 


Re: Reabilitare Pasaj Unirii (FINALIZAT septembrie 2022) Costin

Acest subiect ramane dedicat exclusiv lucrarilor de cosmetizare a pasajului rutier, incheiate in septembrie 2022. Orice alta discutie despre infrastructura din Piata Unirii a fost mutata in noul subiect - https://forum.metrouusor.com/ViewTopic?T ... ageNum=1

 


Re: Reabilitare Pasaj Unirii (FINALIZAT septembrie 2022) subway guru

Treaba cu podul-planseu mie-mi pare joc de glezne menit sa abata atentia de la problemele pasajului rutier.

 



Re: Reabilitare Pasaj Unirii (FINALIZAT septembrie 2022) cris_m

Or fi tranzitat orasul din nord spre sud, pe centura fiind mai aglomerat poate...

 


Re: Reabilitare Pasaj Unirii (FINALIZAT septembrie 2022) ByOnu

Înlocuim postul de transformare, vechi de 37 de ani, care alimenta Pasajul Unirii cu energie electrică
04-04-24


Sectorul 4 al Municipiului București derulează, astăzi și mâine, lucrări specifice de înlocuire a postului de transformare care alimenta Pasajul Unirii cu energia electrică necesară corpurilor de iluminat și accesoriilor tunelului rutier din centrul Capitalei.

Acest post de transformare, instalat în locație încă din anul 1987, este deja depășit tehnologic, așa că decizia de înlocuire a sa cu unul nou și performant vine pentru a limita disfuncționalitățile pe care le-a creat frecvent în ultimii ani și care, nu de puține ori, au pus în dificultate alimentarea cu energie electrică a obiectivului rutier.

Operatorii economici de specialitate, cărora le mulțumim pentru promptitudinea intervenției, se află deja la lucru în Pasajul Unirii, fapt pentru care rugăm conducătorii auto ce traversează zona să circule cu prudență și să respecte întocmai indicațiile polițiștilor rutieri.

Menționăm faptul că în perioada lucrărilor, furnizarea energiei electrice nu va fi sistată, ci va fi asigurată de către generatorul de mare capacitate pe care Sectorul 4 l-a montat în locație, ca soluție alternativă încă de la momentul debutului lucrărilor de punere în siguranță a Pasajului Unirii, derulate în anul 2022.


Sursa link: https://ps4.ro/comunicate-de-presa/inloc ... ectrica/
WhatsApp-Image-2024-04-04-at-13.21.35-713x1024.jpeg (125.57 KB; downloaded 299 times)
WhatsApp-Image-2024-04-04-at-13.21.34-720x1024.jpeg (106.8 KB; downloaded 299 times)

 


Re: Reabilitare Pasaj Unirii (FINALIZAT septembrie 2022) Costin

Dar ma intreb, lucrarea asta are vreo legatura cu santierul finalizat in 2022 caruia ii este dedicat subiectul?

 


Re: Reabilitare Pasaj Unirii (FINALIZAT septembrie 2022) ByOnu

Eu zic ca da, intrucat atunci au facut "99%", iar acum au facut si restul de "1%". Nu cred ca se justifica un subiect separat pentru un transformator, dar nu am deloc o opinie ferma in sensul acesta. Avem un subiect general pentru Pasajul Unirii? Eu vad oarecum discutiile purtate aici dupa 2022 precum subiectele de tipul "Disuctii după finalizarea proiectului".

 


Go to page:  1  ... 21 22 23 24 25 26 27
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări finalizate începând cu anul 2006  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 422241 posts in 5260 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use