Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Linii de autobuze temporare ale STB (6XX)

807 posts, 324858 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 52 53 54 55 56 57 58
 
 

📖 Pagination options
Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6XX) WT_fan06

Are o rezolvare decentă. Am scris-o 2 mesaje mai sus. 😉

 


Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6XX) TrainWrecker

PTMZ wrote here:
Sigur, rămâne problema cu transferul anevoios către 86 și 133, dar aia nu cred că are o rezolvare convenabilă, deci merge și propunerea aceasta. :bere:

Inca o varianta cu statia Piata Spaniei inclusa (facand viraj la stanga pe Dacia de pe str. Margareta Sterian)
traseu2.PNG (575.54 KB; downloaded 2670 times)

 


Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6XX) cris_m

Red questions:
1. Are loc autobuzul pe strada Mihai Eminescu?
2. Statia "Teatrul Metropolis" exista/are loc?

 


Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6XX) PTMZ

1. Desigur. Nu uita că pe acolo au mai avut loc devieri de trasee când se lucra la 5, 135 mi-a rămas în minte pe Eminescu mai demult. Deci un autobuz încape.
2. Eminescu se lărgește la 3 benzi în fața Teatrului Metropolis, deci s-ar putea tăia banda din fața Teatrului temporar pentru stația lui 605. Sigur, vorbim doar teoretic, că practic lucrurile pot fi diferite.

 


Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6XX) 3mil

Da, până vara trecuta avea loc lejer autobuzul, însă în prezent nu mai pot fi așa sigur pentru ca s-a schimbat puțin situația din teren... S-au pus stâlpi anti-parcat pe trotuar și unde înainte mașinile încălecau cu 2 roți bordura, acum abia are loc un autoturism intre rândurile de mașini parcate pe margine legal... Sigur la aceasta gâtuire mai contribuie și cate o mașină parcată la jumătate de metru de bordură. Așa că deși sună bine varianta cu 605 pe Eminescu, mă tem că s-ar putea să existe ceva piedici pe această stradă...
Situația din 2022
IMG_0581.jpeg (1.96 MB; downloaded 2241 times)

Situația din prezent
IMG_0582.jpeg (1.95 MB; downloaded 2241 times)

 


Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6XX) Aron

Pe ambele parti sunt acum parcari legale? Sau doar pe o parte iar pe cealalta e facuta "legal" de cei care nu vor sa plateasca?
Putin off: nu inteleg ce o fi atat de greu cand se reconfigureaza o strada/blvd/sos sa stearga calumea marcajele vechi. Sunt atatea zone unde nu se disting absolut deloc marcajele vechi de cele noi, daca nu esti din zona sau nu o tranzitezi des s-ar putea sa fii bun de plata in caz de accident....

 


Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6XX) 3mil

Pe ambele parti. Marcaje albastre cu hasuri de oprirea interzisa in dreptul accesurilor auto in curti (situatia din imaginea de mai sus).

 


Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6XX) cris_m

Uite fix de asta am pus acele "red questions"... Si fix de asta nu s-a implementat asa.

 


Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6XX) ANTENA

Am primit răspuns ieri de la TPBI.Lnia 605 se va modifica și cu întoarcere prin str. Tunari. Nu se precizează soluția aleasă, modificarea urmând a fi anunțată in presă

 


Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6XX) TrainWrecker

Poate au luat in considerare propunerea mea cu intoarcere prin Mihai Eminescu... ramane de vazut.

 


Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6XX) cris_m

Pe unde daca nu sunt indiscret? Am mai discutat ca nu e loc fizic pe acolo...

 


Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6XX) TrainWrecker

Problema cu incadrarea ar fi doar pe bucata dintre Viitorului si V.Lascar, intre Lascar si Tunari intra autobuzul 100%. Acum au 2 optiuni, ori scot un rand de parcari cu plata (adica 11 locuri de parcare pe o distanta de o suta si ceva de metri, ori inloc sa merga pe Viitorului si dupa viarj pe Mihai Eminescu sa faca virja de pe Dacia pe V.Lascar, apoi iar viraj pe Eminescu.

 


Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6XX) Adrian Zarnoianu

2 cadre nocturne realizate pe 30.03.2024 cu 641 (Piata Presei - Ghencea).
#6606, Piata Presei
_ADI0128-3.jpg (1.89 MB; downloaded 923 times)
#6436, Terminalul Ghencea
_ADI0173.jpg (1.55 MB; downloaded 923 times)

 


Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6XX) Alexutzuu

7293 pe Linia naveta 641! Prima linie naveta cu ZTE!
IMG_20240402_213122.jpg (603.63 KB; downloaded 610 times)

 


Go to page:  1  ... 52 53 54 55 56 57 58
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2289 forum members have written 421194 posts in 5246 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use