Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovTramvaie STB

 

Topic: V3A-93 modernizate pentru linia 41

1124 posts, 312717 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 75 76 77 78 79 80 81
 
 

📖 Pagination options
Re: V3A-93 modernizate pentru linia 41 shoppy

Pe langa ca la altii s-a trecut demult la uniformizare, acolo cand se face o masina asa se stie exact cat timp o sa fie tinuta asa si exista banii pentru readucerea la starea normala, si asta chiar se intampla, la noi sta asa un timp nedefinit, poate se deterioreaza in timp pentru ca nu este vopsire menita pentru mult timp sau ca se buseste masina, sau se incearca curatarea si iase prost si circula tot asa.

 


Re: V3A-93 modernizate pentru linia 41 WT_fan06

@shoppy, cu ultimul mesaj ai pus punctul pe "i".

La noi problema este că odată pictat tramvaiul, rămâne așa mult și bine. Dacă nu îl readuc la forma inițială inițiatorii campaniei, STB nu îl va revopsi integral că probabil costă prea mult. Reabilitări punctuale nu prea se fac pentru că n-au culorile care să se potrivească și nu depoul ar trebui să se ocupe să întrețină artwork-ul decât dacă este obligat contractual.

Eu susțin aceste campanii și susțin cât mai multe inițiative de revitalizare a vehiculelor vechi în scopuri culturale, educaționale, artistice. Dar să fie făcute campanii coerente, cu termeni clari, iar la final vehiculele să fie readuse la starea inițială, așa cum e normal să se întâmple.

 


Re: V3A-93 modernizate pentru linia 41 Victor92

021 - Prin Tunelul Roz din Cartierul Damaroaia.



 


V3A-93 modernizate pentru linia 41 Andrei Andraș

ByOnu wrote:
Din partea mea, aș da liber la cât mai multe astfel de campanii exclusiv pe vagoanele V3A. Obligatoriu, organizat și legal.
Propunerea îmi aduce aminte de campania din 2018-9 a celor din Kaunas (LT) de a decora toate troleibuzele Škoda 14Tr pe care le mai aveau în circulație înaintea retragerii lor definitive.
Foto: 244, 250, 285, 311, 252, 339
Skoda.jpg (312.64 KB; downloaded 1815 times)

 


Go to page:  1  ... 75 76 77 78 79 80 81
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Tramvaie STB  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421297 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use